SamuraiJack SamuraiJack komentáře u knih

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Výborná kniha, něco takového jsem dlouho hledal. Je tam doslova vše od A do Z a ještě mnohem víc :-)

15.04.2020 5 z 5

Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Antonín Nowak

Moc zajímavá kniha. Velmi neobvyklé pojetí a dosti netradiční náhled na odstřelovačskou taktiku. Kniha je útlá, přesto však obsahuje mnoho praktických rad a doporučení. Ačkoliv autor tvrdí, že "v žádném případě nejde o návod", já bych ji klidně jako návod bral. Žádné teoretizování, blábolení o ničem nebo obvyklé vaření z vody, jak jsme zvyklí např. u amerických autorů, kterým jde jenom o to něco splácat dohromady a pak to dobře prodat. Tohle je kniha, na kterou jsem dlouho čekal a takhle nějak si představuji "bojovou příručku" nebo "manuál". Některé kapitoly jsou dosti extrémní, i když ne nereálné, většina je ale prakticky uplatnitelná ihned po přečtení. Kniha není o střílení, o spouštění, o střelbě na dlouhou vzdálenost, o zacházení s puškou či dalekohledem atp., ale je opravdu o taktice boje, o nestandardním uvažování, o tom jak doslova "vyjebat" s nepřítelem a jak přežít v těžkých a nerovných podmínkách současného bojiště. A proto se mi moc líbí. Doporučuji všem zájemcům o tuto problematiku.

30.05.2020 5 z 5

Japonská bojová umění - budžucu Japonská bojová umění - budžucu Ivan Fojtík

V době vzniku knihy bych dal pět hvězdiček. Na dnešním trhu ale nemá kniha šanci obstát, existuje několik mnohem zajímavějších a obsáhlejších publikací na toto téma. Ale ve své době byla super a byla jedinou zajímavou knihou o japonských bojových uměních, která u nás vyšla.

15.04.2020 3 z 5

Budó a Ninpó - Magakoro Budó a Ninpó - Magakoro Luboš Pokorný

Asi nejhorší kniha o bojových uměních jakou jsem kdy četl. Jsem rád, že jsem jí měl jenom půjčenou od kamaráda. Kdybych za ní zaplatil, asi bych se šel oběsit...

15.04.2020 odpad!

Z bojových zkušeností odstřelovače Z bojových zkušeností odstřelovače Vladimir Nikolajevič Pčelincev

Výborná kniha pro všechny, kteří se zabývají odstřelovačstvím nebo druhou světovou válkou. Doporučuji.

15.08.2022 5 z 5

Tantó - Boj s nožem Togakure Rjú Tantó - Boj s nožem Togakure Rjú Luboš Pokorný

Kniha je absolutní výmysl a snůška nesmyslných pohybů a blábolů. Jakási pseudohistorická japonská směska sebevražedných akcí mužů v černém kimonu. Cokoliv z toho se pokusíte udělat v reálu Vás prostě zabije. Je neuvěřitelné, že lidé, kteří o boji s nožem nebo o boji se zbraněmi obecně nic nevědí, mají tu troufalost, že to nejenom učí, ale ještě o tom napíšou knihu. Čtenářem může snad být jenom někdo z členské základny Bujinkanu, zfanatizovaný donekonečna omýlanými nesmysly o nindžucu. Věnovat této knize byť jen pět vteřin života je prostě ztráta času a mrhání drahoceným časem...

Džudo: Průvodce bojovým uměním Džudo: Průvodce bojovým uměním Alex Butcher

Asi nejlepší kniha o džudu u nás.

22.04.2020 5 z 5

Bojová uměni Bojová uměni Peter Lewis

Nemám rád ten americký styl. Kniha je jenom jedna velká vizuální show - hodně barevných fotek, ale minimum informací, z knihy se nedozvíte skoro nic nového.

16.04.2020 2 z 5

Taktika policejní akce Taktika policejní akce Zdeněk Náchodský

Svého času to bylo zajímavé, dnes už spočívá hodnota knihy pouze v její nostalgii. I pan Náchodský je už provařenou osobou, jako soudní znalec se mnohokrát "ušpinil" a ublížil nevinným osobám. Ale jako mladej kluk jsem to četl rád.

16.08.2022 3 z 5

Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Hans Bankl

Velmi zajímavě pojatá kniha.

30.05.2020 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Super, hodně zajímavé počtení.

Karate Karate František Kolář

Není vůbec špatná.

Karate Karate František Šebej

Stará dobrá klasika :-)

22.04.2020 4 z 5

Budó: moderní japonská bojová umění Budó: moderní japonská bojová umění Ivan Fojtík

Velmi slabá a špatná kniha. Vůbec nechápu, co autora vedlo k tomu knihu napsat. Prodávat se mohla snad jen díky tomu, že byl po těchto knihách hlad a nic jiného v té době prostě nebylo. Jinak si to neumím vysvětlit.

15.04.2020 odpad!

Zbraně a bojové techniky samurajů 1200-1877 n. l. Zbraně a bojové techniky samurajů 1200-1877 n. l. Thomas D. Conlan

Populárně naučná slátanina? Pár zajímavých informací podaných nudným stylem. Oceňuji grafiku, křídový papír, tvrdé desky a tak, ale žádná bomba to není. Člověk by se bez ní jistě obešel.

15.04.2020 2 z 5

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Super kniha. Obsahuje úplně všechno a ještě mnoho navíc. Není co dodat :-)

15.04.2020