Japonská bojová umění - budžucu

Japonská bojová umění - budžucu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47952/japonska-bojova-umen-47952.jpg 4 16 3

Příručka o dějinném vývoji, technikách a filozofii, z níž vychází soubor bojových sportů budžucu.

SamuraiJack
SamuraiJack
15.04.2020 3 z 5

V době vzniku knihy bych dal pět hvězdiček. Na dnešním trhu ale nemá kniha šanci obstát, existuje několik mnohem zajímavějších a obsáhlejších publikací na toto téma. Ale ve své době byla super a byla jedinou zajímavou knihou o japonských bojových uměních, která u nás vyšla.

lucky_luciano
lucky_luciano
14.10.2019 5 z 5

Není špatná, pokud Vám jde o základní přehled. Kniha odpovídá době vzniku, tehdy prostě nebyl internet ani informace. Dneska všechno co v ní najdete snadno vygooglíte. Kniha už se špatně shání, občas se objeví někde v antikvaiátu. Přesto si myslím, že pokud zohledníme místo a čas vzniku knihu, nelze jí nic vytknout. Dnes jsou lepší knihy od zajímavých autorů, jako je pan Antonín Nowak, Jakub Zeman a další, přesto dávám plné hodnocení.

WerMaledictos
WerMaledictos
29.03.2014 5 z 5

Tuto knihu mohu jenom doporučit.
Zabývá se bojovým/válečným vývojem Japonska od kmenových dob až po současnost. Autor popsal nejen téma bojových umění, ale i japonských umění (jutsu) obecně, téma společnosti (nejen samurajské kasty, na což se omezuje většína podobných publikací), vznik a vliv šogúnátu napříč vlastní historií Japonska, aj.
Kniha je napsaná velmi jednoduše a čtivě, je užito pouze nezbytné množství odborných termínů, nechybí ani přehledný slovníček pojmů. Vím, že se k této knize budu ještě několikrát vracet :-)

Ivan Fojtík
česká, 1940