Z bojových zkušeností odstřelovače

Z bojových zkušeností odstřelovače https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458418/bmid_z-bojovych-zkusenosti-odstrelovace-JoW-458418.jpg 5 7 3

Vladimír Nikolajevič Pčelincev byl jedním z nejlepších odstřelovačů Sovětského svazu za druhé světové války. Na jeho kontě je připsáno 456 potvrzených zabitých nepřátel, z toho minimálně 14 nepřátelských odstřelovačů. Byl extrémně fyzickým zdatným a odolným bojovníkem, v civilním životě se věnoval sportu, horolezectví, střelbě, atletice a dalším disciplínám. Jeho všestranný zájem a tvrdé tréninky se jistě nemalou měrou podepsaly na jeho výkonech během války proti německým fašistům. Na frontě ve volných chvílích, kdy ostatní odpočívali, pomáhal zakládat odstřelovačskou školu, kde spolu s dalšími odstřelovači, učil střeleckému umění a bojové taktice svoje spolubojovníky a budoucí odstřelovačské kolegy. Za svoje výkony v civilním životě získal Vorošilův střelecký odznak a jen tak tak mu unikl titul Mistr sportu SSSR. Odměnou za výkony na poli válečném mu byl titul Hrdina Sovětského svazu. Pčelincev byl autorem několika knih a příruček, a na jednu z nich se právě díváte. Autor zde popisuje svoje zkušenosti a praktické znalosti, které získal během tvrdých bojů na východní frontě. Od základních úkolů odstřelovače v boji, přes potřebné vlastnosti každého odstřelovače, až po noční střelbu, zastřelování zbraně, používání lsti a důvtipu, činnost odstřelovače v útočném i obranném boji, působení během městského boje či činnost odstřelovačů ve dvojici. Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně nikoho, kdo se zabývá odstřelovačstvím či druhou světovou válkou.... celý text

SamuraiJack
15.08.2022 5 z 5

Výborná kniha pro všechny, kteří se zabývají odstřelovačstvím nebo druhou světovou válkou. Doporučuji.

jirka_karas
23.12.2020 5 z 5

Nemá moc stran, ale i tak je dobrá. Není moc knih od skutečných odstřelovačů se stovkami potvrzených zásahů. Kniha je velmi zajímavá!

JirkaVaňas
14.11.2020 5 z 5

Super! Naprostá nutnost pro každého, kdo se zabývá historií, druhou světovou válkou či odstřelovačstvím. Doporučuji všema deseti!

2020  97%Z bojových zkušeností odstřelovače
1954  0%Tajemství odstřelovače

Kniha Z bojových zkušeností odstřelovače je v