RůžovýHroch RůžovýHroch komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Trochu jsem se obávala, že se Slepá mapa s Hanou, kterou jsem četla jako první, nebude moci srovnávat. Nicméně opak byl pravdou. Mrzí mě, že se této knize (alespoň v mém okolí) nedostává tolik pozornosti, jako ostatním autorčiným knihám, a podle mě je to třeba napravit! Postavy byly perfektně popsané a naprosto uvěřitelné. Snad jediná postava, do které jsem se nedokázala vžít, byla Anežka - ani ne kvůli jejím činům jako spíš jejímu nešťastnému pohledu na svět. Ale díky tomu byl příběh snad ještě lepší a uvěřitelnější, ani v reálném životě nemůžete porozumět všem!

11.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po knize hovořícím tomto tématu, životu na Karvinsku na přelomu 19. a 20. století, bych za běžných okolností asi nesáhla. Jsem ale více než ráda, že jsem tak učinila (a tímto děkuji mamince za dárek k narozeninám). Kdybych měla co, smeknu, tahle kniha je jednoduše must read.

02.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jednuduše nemám slov. Nedýchala jsem, nemohla jsem se odtrhnout, z děsivých osudů mi běhal mráz po zádech. Autorka předčila veškerá má očekávání, zcela upřímně jsem si myslela, že laťka nastavená prvním dílem je příliš vysoko. Mýlila jsem se. Zas a znova, velký respekt.

02.11.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Bez delšího přemýšlení dávám 5 hvězdiček, nejlepší knížka z kategorie LGBT romace, kterou jsem zatím četla. Vyhovoval mi autorčin styl psaní (četla jsem v originále, což, dle mého názoru, knize vždy ještě přidá), děj měl rychlý spád, hezky popsaná minulost a stručné seznamování s postavami "za pochodu". Knížka mi opravdu sedla, bude mi trvat dlouho, než se dostanu přes silný zážitek z ní. Žádné klišé, postavy, mimo jiné velmi dobře a vtipně napsané, ve mně vyvolaly opravdu silné emoce, narozdíl od jiných podobně laděných knih přečtených v poslení době. Character development taky bomba, všechny postavy mě prostě chytly za srdce a nejednou mi vykouzlily úsměv na tváři.
Těším se na autorčinu druhou knihu, i když mám trochu strach, že prostě nebude lepší. Laťka je nasazena sakra vysoko!

09.02.2022 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Skvělé, napínavé, děj odbíhal rychle, věřila jsem autorovi každé slovo.

29.03.2021 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Jakožto skalní fanynka Dana Browna a obdivovatelka jeho díla nemůžu ani tuto knihu hodnotit jinak, než pozitivně. V porovnání s ostatními jeho veledíly mě však zápletka (a hlavně tedy prostředí) až tolik neuchvátila. Pokud se jedná o první knihu od tohoto autora, kterou hodláte číst, směle do toho, myslím že nebudete zklamaní. Pokud jste ale legendární svazky jako Andělé a démoni nebo Inferno již přečetli, nemějte zas tak vysoká očekávání. Kniha je sama o sobě skvělá, s předchozími autorovými velikány se však, podle mě, nemůže rovnat.

03.02.2021

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Začátek odbíhal trochu pomaleji (ale nic hrozného), nicméně o to rychlejší a napínavější byl konec. Téměř jsem u něj napětím nedýchala. Tato série rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější knihy vůbec. Super!

29.03.2021 4 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Zakončení série rozhodně nemůžu nic vytknout, po dočtení poslední stránky mi běhal mráz po zádech, a i když se někomu konec může zdát ne příliš uvěřitelný, mě naprosto uchvátil. Z postavy korejského diktátora se mi sice zvedal žaludek, o to uvěřitelněji ale, podle mě, působil.
Udělalo mi radost, že třetí díl udržel kvalitu prvních dvou, ne-li ji předčil. Jednoduše nemám slov.

29.03.2021 5 z 5