rreegg1 rreegg1 komentáře u knih

Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

Kniha obrázkami a textem popisuje noční život ve všech možných koutech planety. Moc hezký zpracováno. I já jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Musíme ještě někdy vypůjčit.
Obsah: noc v továrně - automobilce, ve městě, za městem, noční přeprava, noc v přístavu a na moři, noc pod hladinou, noc v džungli, noční světýlka (fytoplankton, světlušky, světélkující houby....), Noc daleko na severu ( polární noc a den), nebe plné hvězd, noc v australské divočině, města nikdy nespí, je ve vesmíru noc?, Dobré ráno!)

16.03.2023 5 z 5

Tajemství naší zahrady Tajemství naší zahrady Carron Brown

Ilustrace a kratičký text průměrný. Ale překvápka s prosvícenymi obrázky děti (3 a 6,5 let) velmi bavil. Zjistila jsem, že existují ještě jiná témata s prosvícením, tak ještě vypujcime...

09.03.2023 3 z 5

Hravouka Hravouka Tereza Vostradovská

Nejlepší naučná kniha o přírodě, která se mi dosud dostala do ruky. Priroda v lese, na zahradě, u rybníka, na poli atp.

17.01.2023 5 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Me se libilo. Velmi dobre se cetlo. Nejvice ocenuji otevrenost a sebeironii autorky.
Pribeh zacina Brnem a seznamenim (=vyspanim) s Gottem po koncertu, stehovani a objevovani tehdejsi Prahy, cekani, tolerovani never, pochopeni, ze partner je nedostupny ve sve nejvetsi slave jen pro jednu zenu a ze vztah nikam nevede, tikajici biologicke hodiny, uvedomeni, stehovani do USA, zacinani od nuly, seznameni s Formanem a konci narozenim dvojcat.
Takovy pribeh a pocity, jake prozivaji v dnesni dobe tisice zen, jen v mensim meritku ( bez znamych zvucnych jmen muzu).... Ale prave proto se mi asi libil a dobre cetl. Nasla jsem si tam trochu i samu sebe. V tehdejsi postkomunisticke dobe musel byt ale podobny pribeh vyjimecny i tak.

Dalsi den jsem si musela skocit do knihovny pro druhy dil "Snedla detem sladkosti", tak uvidime, zda se bude taky tak dobre cist....

10.01.2023 4 z 5

Ruce v hlíně: Kniha pro malé zahradníky Ruce v hlíně: Kniha pro malé zahradníky Kirsten Bradley

Kniha obsahuje typy jak si pohrat a tvorit v ramci prirody, zahradniceni. Dceri se docela libila, ja bych si dovedla predstavit lepsi napady a asi i nekdy vice funkcni. Jako navod pro dite dobre, muze rozvijet kreativitu a nauci se jak veci v prirode funguji. Ja osobne od knihy cekala vice. Jsem rada, ze bylo pouze zapujceno z knihovny.

11.12.2022 3 z 5

Město spí Město spí Zdeněk Svěrák

Mame spojeno spis s pisni, kterou jsme poznali drive a ta je opravdu krasna. Puvodne jsem myslela, ze kniha bude vice rozvedena o tom co se v noci.deje, ale je zde jen text cele pisne a k jednotlivym slokam ilustrace ( dle meho prumerne). Nicmene dceri se libi a sem tam si s knizkou pred spanim zazpivame, protoze melodii i text mame moc radi.

01.12.2022 5 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Neuveritelny zivotni pribeh. Knihu jsem si zapujcila diky pobytu na tabore se svymi detmi v Kapralove mlyne, kde jsem se dozvedela o osudu teto rodiny. Kniha mne od zacatku velmi zaujala a nemohla jsem ji odlozit. Citavala jsem dlouho do noci lacna po informacich , ktere mi pospojovaly mnoho dat a udalosti z historie, o kterych jsem vetsinou slychavala nejak rozkouskovane. Zde jsem mela primou posloupnost casovych sledu s mnoha detaily. Kniha se mi o to lepe cetla, oc vice jsem znala mista, kde se jednotlive etapy zivota v Cesku odehravaly. Bydlela jsem napriklad blizko Kounicovych koleji a zbezne jsem vedela, co se tam odehravalo. Kdyz jsem ale cetla o Alesove zkusenosti, kdy tam byl veznen a ktera byla detailne popsana v knize, byl to velmi zvlastni pocit a uvedomeni, ze takove hruzy se kdysi odehlavaly, sic v jine dobe , ale presto par metru od meho bydliste. Stejne tak uvědomění, ze jsem spala primo na miste (Kapraluv mlyn) ,kde kdysi padlo tolik obeti druhe svetove valky ( vcetne konu). Diky dokonalemu popisu pani Kapralove mi predstavivost jela na plne obratky a knihu jsem opravdu velmi prozivala. Ted se tesim az si ji prectou dalsi clenove me rodiny a budeme si moci o jednotlivych kapitolach povidat spolecne. Kniha splnila puvodni ucel autorky, aby si clovek uvedomil, jak svoboda a demokracie je opravdu krehka vec a nejsou vzdy uplnou samozrejmosti.

28.07.2022 5 z 5

Anička v Austrálii Anička v Austrálii Ivana Peroutková

Opet knizku o Anicce hodnotim peti hvezdickami. Z cele sady techto knih jsem nadsena a spolecne cteni s dcerou me moc bavi. Austalie je pro me dost neznama a tak i ja jsem se u tohoto dilu dozvedela pro me nova
fakta. Tesi me, ze touto formou to muze byt predano i dcerce. Je ji 5, 5 roku a spolecne se u mnoha pro ni neznamych veci zastavime, googlujeme, aby mela predstavu, co a jak vypada ve skutecnosti a ja vysvetluji vice do podrobna jednotliva fakta s pocitem, ze se uci novemu (pr. Austalska opera, Modre hory, tsunami, jednokolejka, pes dingo, blahovicnik, rovnik atp). Je to zabavne a poucne cteni.

09.06.2022 5 z 5

Knížka samá díra - V zoo Knížka samá díra - V zoo Ines Rarisch

super , krasne ilustrace. plno postav v ruznych cinnostech, ktere mohou slouyit k detailnimu popisu diteti. doplneno ukoly.

27.02.2022 5 z 5

Anička v zahradě Anička v zahradě Ivana Peroutková

Dostala se nam do rukou pujcena od kamaradky jako provni ze serie Anicek. Velmi nas s dcerkou (5let ) nadchlo a pujcujeme dalsi dily.

27.02.2022 5 z 5

Co se děje v mraveništi Co se děje v mraveništi Petra Bartíková

Pekne provedne leporelo, hezky ilustrovano. Pridala bych vice textu a popisu k obrazkum.

27.02.2022 3 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Mohlo mi byt tak 16 nebo 17, když jsem ji cetla poprve a myslim, ze me kniha castecne ovlivnila. Kdyz ctu hodnoceni, ze ji ctenarky ve dvaceti nepochopily a nic jim kniha nerikala, tak pro mne byla velmi ctiva a dosla jsem k zaveru, ze co se veku tyce, neni kam spechat ( hlavni akterce je myslim okolo ctyriceti). Chtela jsem byt jako Ofelie. Nezavisla, nedodržovat konvence za kazdou cenu ( ze musim nejdrive zalozit rodinu, porodit deti), ze je treba poznat vice muzu nez jednoho atp. Libilo se mi jeji sebevedomi. Od te doby jsem ji jeste parkrat cetla a byl to pro me oddechovy kult. Libilo se mi popisovane prostredi Parize i Kanady . Celkove z te knihy cpela takova"zenskost":) Byla jsem tim do urciteho veku castecne inspirovana. A kdyz jsem byla single okolo triceti, tak me uklidnoval Ofeliin pristup a uhel pohledu:)

14.12.2021 5 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Aby clovek nezesilel a predevsim nebyl uplnym otrokem ditete, musim rict, ze se celkem s francouzskou vychovou ztotoznuji. Takto nejak byla vychovavana ma generace a opravdu si nemyslim, ze by se to na me nejak vic podepsalo. Rodic je taky clovek a ma sve potreby:) V porovnani s tim, Americka vychova ( kde dite= kral) zni opravdu silene. Kniha se mi libila, docela ctiva, autorka vypravi sve postrehy se sympatickou sebekritikou.
Pro mne osobne:
- Mirne znovunabyti rodicovske sebeduvery pomoci vety:"Tady rozhoduju ja!" a uvedomit si to. Chci-li aby dite poslechlo, mluvit opravdu sebevedomym duraznym tonem bez pochybnosti, abych tomu i ja sama verila (pripadne "valit oci":))).
- Ze by dite melo mit rezim pri stravovani - tri hlavni chody plus odpoledni svacinka. Mezi jidly moc nejist, at se pak naji pri spolecnem jidle. Koneckoncu na tohle dojde dite i ve skolce, tak je dobre to zajet uz od zacatku. Nedavat diteti na vyber z vice chodu. Vsichni budeme jist stejne jidlo....Nezavadet si , ze budu pripravovat nekolik jidel, az co mu zachutna.
- Aby dite spalo a usinalo samo v urcitou hodinu - to jsme ocividne uz prosvihli a vecery rozhodne volne pro sebe nemame. Skoda, ze jsem tohle necetla drive. Jestli se to povede, tak to ted bude stat mnohem vice usili. My k diteti vstavali pri kazdem zaknourani.... neucili jsme ho trpelivosti , coz byla jedna ze zakladnich rad v teto knize.
- Trpelivost - v klidu pozadat dite aby v klidu pockalo, naleha-li na neco ci vyzaduje-li si pozornost. Samozrejme se spravnym vyhodnocenim situace...
Pravdou je, ze dusledna vychova v jistych pravidlech je jiste ze zacatku velmi narocna, nicmene verim , ze se pozdeji rodici vyplati.

19.11.2018 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

oddechovka pro zlehceni tezkeho dne. ke cteni me zlakal i samotny (pekne vypadajici) obal a nazev.

23.05.2018 4 z 5

Partneři a rozchody Partneři a rozchody Jeroným Klimeš

kniha mi castecne pomohla pochopit, co se deje s lidskou mysli po rozchodu a jiste zakonitosti , se kterymi clovek v teto situaci musi bojovat a se kterymi se musi vyrovnat ..pomohlo uvedomeni, ze v tom clovek neni sam a ze stejne tak to prozivaji ostatni....

05.06.2015 4 z 5

Pomóc! Trpím depresí! Pomóc! Trpím depresí! Miroslav Skačáni

"brozurka" prectena na jeden zatah. V podstate pribeh o tom, jak snadno lze dosahnout depresivnich stavu. Duse je nevyzpytatelna...

09.12.2014 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

velmi ctive , doporuceno i clenum rodiny (coz nejsou zadni knihomolove..) a setkalo se s velkym uspechem :)

08.12.2014 5 z 5

Vánoce za dveřmi Vánoce za dveřmi Barbora Vajsejtlová

Moc pěkná...hezky popsana předvanocni a vánoční atmosféra jedné rodinky s malými dětmi....

08.01.2024 5 z 5

Adam pôjde do školy Adam pôjde do školy Milada Motlová

Moc pěkná vzdělávací knížka pro předškoláky. Témata, která se pak následně opakují v první třídě. Je zde interakce se ctenarem, úkolky, otázky...
( Témata: rodina, rodinnými příslušníci, povolani, části těla, roční období, cas, zvířata v lese, rybníce, louce, farmě a mnoho dalšího)

13.12.2023 5 z 5

Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Anna Burdová

Moc pěkná knížka pri předvánočním období.

09.12.2023 5 z 5