ronyjihlava ronyjihlava komentáře u knih

Sebevrahův odkaz Sebevrahův odkaz Květoslav Matějka

hodně slabá kniha. Autora mám docela rád a něco jsem již od něj četl, ale řekl bych, že tahle knížka se mu moc nepovedla

23.06.2012 1 z 5

Fialový poustevník Fialový poustevník Ota Pavel

Naprostý brak. Oba filmy jsou velkolepé, ale kniha nestojí za nic. Je z ní jasně patrné, že autor je sportovní redaktor a tato tematika se promítá skoro do všech povídek. Jenomže ne každého sportovní tematika zajímá .....

22.06.2012 odpad!

Vteřina rozhodnutí Vteřina rozhodnutí Tomáš Formánek

Průměrná knížka z vojenského prostředí, ze života vojáků ZS. Kdo má rád tuto tematiku, tomu knihu určitě doporučuji.

17.06.2012 3 z 5

Džob pro profíka Džob pro profíka Vladimír Přibský (p)

Stupidní, nesmyslné plácání, popřevratová knížka, zcela poplatná režimu. Naprostá tragédie!

12.06.2012 odpad!

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Pěkná knížka. Ať si říká kdo chce, co chce. Četl jsem ji v dětství, pak ještě v roce 2001. A určitě se k ní ještě vrátím. Válečný román, či spíše válečné drama. Prostě o válce zase trošku jinak .....

08.06.2012 4 z 5

Zločin žárlivých fanynek Zločin žárlivých fanynek Inna Rottová - Mirovská

Hrůza! Vůbec nedoporučuji nikomu číst. Spisovatel detektivních románů, který nedokáže vymyslet jinou zápletku než je vzájemné nesmyslné vraždění spisovatelů, není spisovatel a psát by neměl ani sám pro sebe. Tímto tématem se celá kniha jen hemží.

08.06.2012 odpad!

Válka policajtů Válka policajtů Pavel Frýbort

Myslím si, že každý, kdo četl jeho knihu Vekslák, si musí myslet totéž, co já. V životě jsem četl jenom hodně málo knih, které by byly hloupější než tahle! Naprosto nesmyslné plácání, bylo citelně znát, že kniha byla narychlo slepena na zakázku. Totální brak! Nebylo v mých silách ani knihu "dolouskat" do konce.

07.06.2012 odpad!

Smrt hraběte Pücklera Smrt hraběte Pücklera Ivan Brož

Zajímavé čtení. Netušil jsem, že se jedna z posledních smluv o kapitulaci podepisovala právě v Čimelicích. Veliká novinka pro mne.

31.05.2012 3 z 5

Souboje se zločinem Souboje se zločinem Josef Glückselig

skutečné příběhy vyšetřovatelů Státní bezpečnosti. Zajímavé čtení

22.05.2012 4 z 5

Zločin za oponou Zločin za oponou Vladislav Štěpánek

případy z archivu bývalé Bezpečnosti, velmi dobře zpracované na napínavé čtení

22.05.2012 4 z 5

Pověsti a zkazky Královského města Německého Brodu a okolí Pověsti a zkazky Královského města Německého Brodu a okolí Anna Jahodová-Kasalová

doporučuji všem, kteří mají rádi pověsti, zkazky a legendy. Zajímavé je, že jako člověk, který v Havlíčkově Brodě několik let žil, jsem skoro žádnou z pověstí, obsažených v knize, nikdy neslyšel

22.05.2012 3 z 5

Když se smějí paragrafy Když se smějí paragrafy Ivo Jahelka

Doporučuji všem, kteří mají špatnou náladu, kteří se potřebují odreagovat. Ke knize se často vracím

22.05.2012 5 z 5

Zelení dragouni Zelení dragouni Jaroslav Vavroušek

O službě na západní státní hranici v letech 1945 až 1990 trochu jinak. Snad jen pro ty, kteří se zajímají o problematiku státní hranice v minulosti, případně pro nás všechny, kdo jsme tam kdysi dávno sloužili, ať už jako vojáci základní služby nebo profesionálové .....

21.05.2012 4 z 5

Stalo se na hranicích Stalo se na hranicích KČP Klub českého pohraničí - autorská skupina

Skutečné příběhy z hranice. Ty poslední sám pamatuji z vyprávění jako bývalý důstojník PS. Doporučuji těm, kdo se zajímají o historii zcela nedávnou. Pro ty všechny ostatní tato kniha nemá žádný smysl

21.05.2012 5 z 5

Tatíček alkohol Tatíček alkohol Jaroslav Matějka

Trochu zvláštní román spisovatele, kterého jsem měl možnost poznat osobně, autora mého nejlepšího filmu i hodně dobré knihy "Náš dědek Josef"

21.05.2012 3 z 5

Vyznavači ohně Vyznavači ohně Oldřich Železný

Se značným zájmem jsem si chtěl přečíst také knižní zpracování tv seriálu 30 případů majora Zemana, díl 2, Vyznavači ohně. Musím říci, že mě kniha vůbec nezklamala, právě naopak, ponechávám si ji ve své knihovně. Mohu jenom doporučit

21.05.2012 4 z 5

Sedm bílých plášťů Sedm bílých plášťů Vladimír Přibský (p)

V nemocnici, prakticky přímo před zraky lékařů, je zavražděna starší žena, která ležela na JIP po pokusu o sebevraždu. Možných motivů i pachatelů se nabízí víc. V každém případě pachatel použil jeden z bílých plášťů. K tomu, aby se "stal neviditelným", aby semohl po nemocnici nenápadně pohybovat. Podle knihy byl natočen i stejnojmenný film, detektivní inscenace v hlavní roli s P. Haničincem

16.05.2012 3 z 5

Poklad Cagoulardů Poklad Cagoulardů Vladimír Fiala

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četl. Spíše se jedná o špionážní román

16.05.2012 5 z 5

Komu svěrací kazajku Komu svěrací kazajku Vladimír Klevis

Vynikající detektivka z psychiatrické léčebny. Z místa, kde je svět sám pro sebe, a který my normální jenom těžko pochopíme. Vyšetřovatel se dostává právě do tohoto světa a snaží se zde objevit pachatele trestného činu .....

16.05.2012

Pásmo života a smrti Pásmo života a smrti Květoslav Matějka

Zajímavá kniha autora, který je známý spíše detektivními příběhy. Tentokrát se jedná o několik povídek, příběhy z hranic, které se skutečně staly. Autor líčí práci tehdejší bezpečnosti, která byla předchůdkyní pozdější PS. Zajímavé čtení. Doporučuji

16.05.2012 4 z 5