Pásmo života a smrti

Pásmo života a smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66246/pasmo-zivota-a-smrti-66246.jpg 4 8 3

Príbehy z československých štátnych hraníc, ktoré sa skutočne stali. Autor vykresľuje prácu vtedajšej bezpečnosti, ktorá bola predchodkyňou neskoršej Pohraničnej stráže.

mamina8
08.12.2018

Nemohu sehnat tuto knihu.Nemáte tip kde se dá koupit?

ondrej.b
04.04.2018 3 z 5

Kniha dějově předchází druhé autorově knížce Přízrak Smrčiny. Tohle lze tedy brát jako první díl uceleného příběhu o dění na státní hranici na přelomu padesátých let kolem Zvonkové a okolí. Tento první díl je rovněž pěkný jako Smrčina, ale překvapil mě větší "ideologičností", resp. zmínkami na ty špatné na druhé straně hranice, hanlivostí první republiky apod. Naštěstí ale převažuje tématika PS a příběh Ládi Čemuse. Bohužel autor děj moc nerozvíjí a někdy mě překvapilo, jak kapitolu doslova usekne, resp. v té další je divně skok někam jinam. No, je to "magnetka", takže asi nebylo místo se moc rozepisovat. Každopádně knížku doporučuji a pokračujte pak Smrčinou.

ronyjihlava
16.05.2012 4 z 5

Zajímavá kniha autora, který je známý spíše detektivními příběhy. Tentokrát se jedná o několik povídek, příběhy z hranic, které se skutečně staly. Autor líčí práci tehdejší bezpečnosti, která byla předchůdkyní pozdější PS. Zajímavé čtení. Doporučuji

Šumava SNB státní hranice pohraničníci podle skutečných událostí ochrana státní hranice

1980  78%Přízrak smrčiny
1979  72%Pásmo života a smrti
1982  68%Dědictví v pekle
1978  44%Sebevrahův odkaz

Kniha Pásmo života a smrti je v