Poklad Cagoulardů

Poklad Cagoulardů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48530/bmid_poklad-cagoulardu-4Xl-48530.jpg 4 32 11

Detektivka odhaluje kriminální činnost mezinárodního zločineckého gangu, který má na našem území ukrytý archiv a pracuje pod pláštěm maltézského řádu Cagoulardů.

Ladislav73
Ladislav73
27.05.2021 4 z 5

Kniha, kterou jsem znovu objevil díky Databázi knih a také kvůli "Koroně", kdy byly zavřené knihovny a já musel hledat mezi starými a zapadlými knihami.
Četl sem kdysi dávno a byl jsem mile překvapen zajímavým příběhem poplatným své době.
Mimo jiné, je zajímavý i historický pohled na tehdejší život v Československu.

jprst
jprst
14.08.2020 4 z 5

Slušný špionážní příběh, který nepostrádá spád a napětí. A poplatnost době, kdy byl napsán a vydán, až tak jeho čtivosti nevadí.

Pavelpi
Pavelpi
15.09.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha.Autor se mírně řečeno vyznamenal,protože kniha má spád,napětí a všechno,co má tahle kniha mít.Po jeho knize Krasavec je tahle kniha stejně dobrá.Doporučuji všem,kdo mají tenhle styl knih rádi.A vůbec nezáleží na době,kdy byla kniha napsaná.

Janek75
Janek75
06.05.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Vladimíra Fialy.
Lokalita Brna a okolí , prostě vede
I filmové zpracování bylo skvělé

Lupi777
Lupi777
14.09.2017

Film se jmenuje : Jak Zemřela Tereza. Bohužel jsem ho nikde nenašel nevíte někdo kde by se dal sehnat? Viděl jsem ho kdysi dávno a celkem bych se na něj rád kouknul.

pobijecmuch
pobijecmuch
16.06.2014 5 z 5

Návrat do minulosti, ale dobře se to čte. Tento román byl ČST zfilmován.

lennyd
lennyd
29.06.2013 4 z 5

Až překvapivě zajímavá detektivka z druhé poloviny minulého století. Reálie tehdejšího Brna a jeho okolí, trochu té komunistické agitace (my jsme ti dobří, oni jsou ti zlí), nepřátelští agenti a ostražití detektivové a hlavně dostatek napětí a hodně povedený příběh o hledání nacistického pokladu u hradu Veveří...

bikerbm
bikerbm
05.05.2013 4 z 5

Na jedné straně nepřátelští agenti,sledující vlastní nekalé cíle,neštítící se ani násilí ani vraždy,v tomto případě cagoulardé či řád maltézských rytířů,na druhé straně bodrá a ostražitá Státní bezpečnost,která stojí vždy na stráži,aby i s pomocí soudruhů z okolních spřátelených socialistických zemí,tomuto řádění nepřátelských západních živlů zamezila a nakonec je všechny pochytala...
Když si však čtenář uvědomí,kdy toto dílko vznikalo a přenese se přes tyhle kulisy reálného socialismu,tak se mu do rukou dostane bezesporu docela povedený kousek špionážní literatury!

Stanča
Stanča
06.03.2013 5 z 5

Knižka, kterou jsem si po letech opět rád přečetl. Napínavý příběh s kriminální zápletkou.

ronyjihlava
ronyjihlava
16.05.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četl. Spíše se jedná o špionážní román

nokid
nokid
14.05.2012 2 z 5

Detektivka z 80-tých let, lokalita Brno a okolí.

špionáž české detektivky

Vladimír Fiala