Romča11 Romča11 komentáře u knih

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Hot boys je kniha na bázi Padesáti odstínů šedi, ale má něco do sebe. V lecčem je lepší než Padesát odstínů. Z pohledu muže je to prostě barvitější a zajímavější. A sprostá slova tomu dodávají říz

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

Tohle nikomu nedoporučuju číst. Je to sice zajímavá esej, ale vůbec se to nedá číst a hlavně pochopit. Přečetla jsem to jen kvůli škole.

10.07.2019 3 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Pokračování skvělé knize o aspergerově sydromu :) Tentokrát se Don vypořádává s úkolem jménem dítě. Musím uznat že některé reakce Rosie jsou přehnané a na jejím místě bych se asi zachovala jinak, ale musím uznat že ji docela i chápu. Don nikdy nemůže být dokonalým otcem. Mně se kniha líbila. Nedokážu posoudit jestli protože je kniha dobrá nebo jsem se stala fanouškem série :) Za mě super :)

10.07.2019 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Pokračování Selekce je... zajímavé. Jako fanynka Slekce jsem dychtivě očekávala pokračování, ale přišlo lehké zklamání. Vyhledávala jsem hlavně psáže kde se vyskytují Maxon a America, protože to neustálé remcání a brblání rozmazlené Eadlyn bylo občas nesnesitelné. Částećně ji ale chápu. Vybrat si z 35-ti kluků není lehké. Ale celkově se mi to líbilo, ale vím že je to z velké části protože jsem fanynka téhle série :) Za mě super :)

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tíha vesmíru je příběh o dvou výjimečných lidech. O Libby, která byla nejtlustší teenegerkou Ameriky a teď váží 160 kilo a o Jackovi, který trpí prosopagnosií, což znamená, že nerozpoznává lidi podle obličejů, prostě si jejich obličeje nepamatuje. A jak to už chodí ve většině romatických a young adult knih, jejich životy se začnou proplétat a vše to začne tím, když se Jack rozhodne zahrát si hru "Osedlej tlusťošku". Celý příběh je napsaný čtivě. Kniha je dobře propracovaná, má spád a celkem rychle odsýpá až na některé, pro mě dlouhé úseky. Je vidět, že si autorka dala s knihou práci a tím pádem nám velmi dobře skrz Jacka ukazuje, co to prosopagnosie vlastně je a jaké to je s ní žít. Zároveň ukazuje to, co si spousta z nás zažila a to, co je to šikana. Ať už kvůli tloušťce nebo čemukoliv jinému. Snaží se skrz Libby čtenářům říct, že je někdo chce. Každý jsme jedinečný a vždycky alespoň pro jednoho dalšího člověka na Zemi něco znamenáme a ten někdo nás chce. A to je jedině dobře. Spousta z nás v dnešním světě má problém se sebeláskou a sebevědomím. Také máme problém s být tím, kdo jsme. Často se chováme tak, jak ostatní chtějí, aby nás všichni měli rádi a pak ztrácíme sami sebe. To je jedna z nejdůležitějších myšlenek knihy a moc to oceňuju. Postavy a jejich charaktery jsou velmi dobře popsané a vykreslené. Knížce nemám skoro co vytkout, ale najde se zde pár klišoidních, romatických scén a gest a k tomu jsem knihu nečetla v kuse a četla jsem ji dlouho a to mi taky zkazilo dojem z knížky.

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Knížka je sice pohádková, ale podle mě je hodně dobře propracovaná. Příběh je dobře vystavěný, akorát v popisech se trochu člověk ztrácí. Zato charakteristiky postav jsou velmi dobré. Akorát sympatičtější je spíše Lupe než samotná Isabella. A grafiky knížky je skvělá! Stránky uvnitř knížky jsou různě potisklé čarami, obrázky lodí, kompasu a vln... No prostě krása. A obálka ténhle verze knížky je mnohem hezčí než ta co bude oficiální, i když ta bude dávat větší smysl vzhledem k názvu. Kniha se jmenuje Dívka z inkoustu a hvězd jelikož Isabella je po tatínkovi kartografka a často používá inkoust a umí číst ve hvězdách cestu.

09.07.2019 2 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

S touhle knihou jsem se prala hodně dlouho... Fantasy totiž není zrovna můj šalek čaje a k tomu mi ze začátku nesedl autorčin styl psaní, takže mi chvíli trvalo než jsem se začetla. Nakonec jsem s knihou strávila měsíc a půl, což je hrozně slouhá doba. Přišlo mi, že se na začátku skoro nic nedělo a taky mi lezlo na nervy chování hlavní postavy, která musela být silná, hrdinka za každou cenu a musela vše vyřešit jenom ona.
Ale abych na knihu neházela jenom špínu, ten svět v téhle knize je úžasný, je propracovaný do detailu. Myslím, že každý bychom v tom světě chtěli žít. Jediná chyba byla, že jsem se na začátku špatně orientovala v tom, kdo je to goblin, troll, skřítek. Chyběl mi slovníček pojmů nebo vysvětlivky od překladatele.
Po tom co se děj rozjel, tak byl nesmírně zajímavý, většinou jsem netušila, co se bude dít dál a ke konci jsem knihu jen hltala. V knize jsou navíc popisy tak akorát, takže si človrk krásně představí Zemi víl, ale popisy ho nenudí. A až na hlavní hrdinku a její sestru Taryn jsem si většinu postav oblíbila a jsou krásně vykreslené.

01.07.2019 3 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Milion světů s tebou je třetím a závěrečným dílem série Ohnivák.
SPOILER!
Tento díl se opět vrací k nám starým známým postavám - Margurite, jejím rodičům, Josie, Paulovi a Theovi.
Ze začátku děj trochu vázne. Děj se děj nějak táhne a v podstatě se pořádně rozjede až v druhé polovině.
Další, co musím knize vytknout, je, že s postupem času Marguerite více a více áchala. To, co se mi na téhle sérii líbilo, bylo právě to, že v předchozích dílech byly romantická linka a myšlenky docela tlumené, nenucené a přirozené. Ale v tomhle díle to bylo často áchání. To mi dojem z knihy trochu kazilo.
Musím, ale ocenit, kolik dalších různých dimenzí v knize bylo a jak byly do detailu promyšlené. To mě na téhle sérii vždy fascinovalo. Tentokrát jich tam bylo fakt hodně. A byly propracované docela do detailu, což bylo skvělé.
Dále se mi moc líbily myšlenky, které byly docela dost hluboké. Moc se mi líbila myšlenka o tom, že si dvě postavy vlastně nejsou úplně souzeni.
Poté se mi líbila myšlenka, že to, jací jsme vlastně určují lidé kolem nás. Pokud potkáme hodné a inspirativní lidi, budeme hodní a dobří, ale když potkáme lidi, kterým jde jen o peníze a úspěch, můžeme být zlí a špatní a páchat zlo. Každý máme dobré a špatné vlastnosti. V některé dimenzi převažují u našich já ty dobré, v jiné ty špatné. Vše záleží na lidech, které v té dané dimenzi potkáme.
Postavy jsou opět vykresleny velmi dobře. Moc se mi líbí vykreslení Paula a Zvrácené.
Styl psaní autorky je dobrý a je čtivý.
I když má kniha pár much, tak tuhle sérii a cestování mezi dimenzemi miluju a nemůžu jinak.

01.07.2019 5 z 5

Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny - původní scénář je scénářem ke stejnojmenému filmu, který napsala samotná J. K. Rowlingová a který je druhým dílem z filomvé série Fantastická zvířata, která dějově předchází slavné sérii o čaroději Harry Potterovi.
Opět se setkáváme s postavami z prvního dílu, s Mlokem, Tinou, Jacobem, Quinee, Grindewaldovem a dalšími. Ale k tomu se nám přidávají nové postavy jako například mladý Albus Brumbál.
Děj se tentokrát odehrává na začátku v Londýně a více poté v Paříži. Credence pátrá po svém původu a lidé z ministerstva se ho snaží zastavit a Mlok s Tinou se ho naopak snaží ochránit.
Tato kniha má nádherné grafické zpracování. Ta obálka a různé malůvky zvířat a různých symbolů jsou prostě nádherný.
Ve scénáři nejsou skoro žádné popisy míst, je hlavně o dialozích a popisech postav. Vždy je jen udáno, kde se zrovna postavy nachází a jaký je čas. Kniha se však věnuje hodné popisům postav, co dělají a jak vypadají, a tomu, co si povídají.
Díky knize jsem pochopila pár detailů, které z filmu vyčíst nejdou, ale stejně mám k samotnému ději dost výhrady.
Děj časově/matematicky nekoresponduje s hlavní sérií. Rowlingová dokonce musela měnit některá data narození, aby někreré postavy mohly být ve filmu a ani vzhled a věk Brumbála nehraje.
A ten konec? Ani nevím, co si o něm pořádně myslet. Pokud to je pravda, tak to také absolutně matematicky nehraje.
Ale jinak mě kniha a film moc bavily a líbily se mi. Vždy se moc ráda vrátím do kouzelného světa Harryho Pottera a Mloka jsem si hrozné zamilovala. Má úžadný vztah ke zvířatům. Celkově jsou postavy, co se týče charakteru, vylíčeny dobře. Akorát některé popisy postav pak nesedí s tím jak vypadají postavy ve filmu. A některé detaily jsou také upraveny a ve filmu nejsou.
Ale ta fantastická zvířata, co se ve filmu objevila, úplně zbožňuju. Sice jich bylo méně než v prvním díle, ale pořád byla nádherná a zajímavá.
Kniha se čte hrozně rychle, jelikož je to scénář a jsou zde jen dialogy a trocha popisů.
V knize jsem navíc našla hrubou gramatickou chybu (odbil/obyl se učí už na prvním stupni na základce) a několik překlepů, což mi dojem z knihy dost zkazilo.

01.07.2019 3 z 5