Robodlak Robodlak komentáře u knih

Nic k smíchu Nic k smíchu Anton Pavlovič Čechov

U povídky Aristokratka jsem brečel smíchy.

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Další výlet tří kamarádů a opět skvělý. Na tomto pokračování je pro našince zajímavé líčení reálií z návštěvy Prahy na přelomu 19. a 20. století.

27.07.2023 5 z 5

Laskavé vyprávění o výletě tří přátel, plné suchého anglického humoru, vtipných příměrů a situací. Ikonická je scéna žertovného kupletu. Jedna z nejlepších knih, ke kterým se rád vracím.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Geniální kniha, suchý humor, vtipné glosy a situace. Četl jsem snad desetkrát.

27.07.2023 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Jaroslav Hašek

Za mě nejlepší česká kniha vůbec. Zřejmě ale není pro každého. Nejvíc ji ocení ti, kdo byli na vojně.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Za mě nejlepší Štorchova kniha. Patřila k mým nejoblíbenějším v dětství a i po desetiletích ji pokládám za skvělé dílo. Vylíčení reálií sice už neodpovídá aktuálním vědeckým poznatkům, nicméně jde o skvěle napsané dobrodružství podněcující čtenářskou představivost. Autor sleduje putování pravěkých lovců do nových lovišť, popisuje vztahy uvnitř tlupy a události, které ji postihly.

Za Řekou ryb Za Řekou ryb Josef Berczuk

Velmi pěkný dobrodružný román. Zvláštní je, že o autorovi nelze na internetu nic dohledat. Pokud toto byla jediná knížka, kterou napsal, tak je to škoda.

Egerské hvězdy Egerské hvězdy Géza Gárdonyi

Za mě jeden z nejlepších historicko-dobrodružných románů. Děj je založen na skutečných událostech a vystupuje v něm řada historických postav, například velitel hradu Štefan Dobó. Některé reálie jsou sice zkreslené, což odpovídá době vzniku románu, nicméně jde o velmi čtivé dílo. Mám slovenské vydání z roku 1956 s krásnými ilustracemi.

Za Řekou ryb Za Řekou ryb Josef Berczuk

Super knížka mého dětství

01.07.2019 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Líbila by se mi knížka o bezmoci člověka v soukolí byrokratického systému. Toto ale byla trýznivá nuda. Možná, kdyby se to bylo o 50 procent kratší...

06.08.2018 1 z 5

Afghánské tažení Afghánské tažení Steven Pressfield

Kniha je velmi čtivě napsaná. Jde o vcelku jednoduchý, ale dobře vystavěný příběh, který má spád. Závěr knihy přináší zajímavé rozuzlení. Na druhou strany autor používá ryze moderní vojenskou terminologii (horští myslivci!), což působí značně neautenticky. Stejně tak uvažování hlavního hrdiny odpovídá spíše současným poměrům. To celkově dobrý dojem z knihy snižuje. Za přečtení každopádně stojí, ačkoli vracet se k ní nebudu. Za mě 70%, z toho 10% za to, že nás nečeká prvoplánový happy end.

09.07.2016 3 z 5

Éra prázdnoty: Úvahy o současném individualismu Éra prázdnoty: Úvahy o současném individualismu Gilles Lipovetsky

Vynikající práce. Velmi čtivá a velmi znepokojivá.

15.05.2016 5 z 5