renulka16 renulka16 komentáře u knih

Nesnáze českých sexbytostí Nesnáze českých sexbytostí Michal Ježek

Přiznám se, že by mě kniha podle obálky normálně nezaujala, tak jsem moc ráda, že se ke mně kniha dostala.

Jenže to by byla opravdu chyba, kdyby mě minula. Musím podotknout, že tuto humornou knihu jsem přečetla za krásný dvě hodiny!! A zhruba první polovinu knihy jsem se fakt řezala smíchy. Ta druhá polovina se pak uklidnila, nebyla až tolik vtipná, přesto tam byly fakt situace, který byly k zasmání.

O čem tedy kniha je? Hanako, třicátnice - tedy vrstevnice jako já, tím pádem mi byla její osoba blízká, se po přemluvení kamarádky rozhodne zúčastnit akce - rychlorande.
10 účastníků, na každého 5 minut, protože za 5 minut poznáte, jestli chcete s tím člověkem strávit celý život.

Každá kapitola se věnuje každému 5ti minutovému seznámení zvlášť. Máme tedy možnost poznat každého účastníka této akce a soucítit s Hanako.
Hanako se totiž rozhodla pro svoji strategii, každého muže se zeptá na největší tajemství, které nikdy nikomu neřekli.
Přiznávám, že být v její situaci, neudržela bych se jako ona. Nevím jestli bych měla se smát nebo brečet nebo utéct, protože některé historky, co se dozvěděla, fakt staly za to.

Potom, co skončí tato akce, se kniha změní a nakoukneme do běžného života Hanako. Zjistíme, že ona je fakt magnet na trapasy. Třeba když jde na první rande s Adamem, očekává, že půjde tancovat, obleče se do úhledných šatů a nakonec přijde.... To vám rozhodně neprozradím, protože byste přišli fakt o skvělou scénu. A takových tam je rozhodně více. Tak šup si to přečíst.

Dočkáme se zde samozřejmě i romantické linky. Konec je ale na můj vkus až moc urychlený, možná by pár kapitol ještě neuškodilo. Přesto ji hrozně ráda budu doporučovat dále!

06.11.2022 4 z 5

Mizení Mizení M. V. Jírová (p)

Kniha Mizení je temná fantasy erotická romance. Jedná se o první díl z trilogie.

Hlavní hrdinka Mischell má takový dar, jež se nazývá Mizení. Díky němu se dostává do "jiného světa", kde se setkává s Benem. Ve svém normálním životě má rodinu, malou dcerku. Jakmile zmizí, okamžitě se zamiluje do Bena a hned v úvodu se objeví tedy žhavé scény.
Hned jsem si říkala, že to je fakt mega rychlý a moc se mi tomu věřit nechtělo, že by to takto bylo.
Když se podaří Mischell zmizet podruhé, nedopatřením sebou vezme i kamarádku Mary, z které se stane krvavá. Mischell má totiž možnost při mizení sebou vždycky vzít jednu osobu. A tak díky tomuto zde dostává prostor i její kamarádka.

Po tom, co jednoho dne Ben musí odjet, seznámí se Mischell se Samuelem a okamžitě se do něj zamiluje, stejně rychle, jako do Bena. Tudíž zde nastává to, že je nerozhodná. Jednu chvíli chce jednoho muže po druhé zase druhého. A takto je to stále dokola.

Přiznávám, že jsem z toho byla dost v šoku a kladla si celou dobu několik otázek. Otázky typu jako, proč střídá takto muže? Proč zapomíná na svoji dcerku, kterou má ve svém normálním životě? Co její přítel? Jakto, že když zmizí nikdo o ní neví, ale zároveň pak její dcerka žije s ní a Samuelem?

Autorka mi řekla, že všechno má svůj důvod a vysvětlení bude v dalším díle. A mělo by to tak být, je celkem blbost, aby bylo vše vysvětleno hnedka v prvním díle a je fajn, když člověk občas musí u knihy zapojit mozkové závity :).

Knížka je fakt čtivá, doplněna krásnými ilustracemi. Líbí se mi tento fantasy svět, je opravdu zajímavý a těším se, co přinesou další díly a taky, co za tím vším stojí mě opravdu zajímá.

Malou výtku mám k těm samostatným písmenkám vždy na konci řádku. To mě trochu rušilo při čtení.

3,5 ⭐/5

19.10.2022 3 z 5

Seznam přání Seznam přání Sylvia Day

"Povídky od bestsellerové autorky mají zkrátka všechny atributy, které čtenáře pobaví."

Tato část anotace mě pobavila, nikoliv však samotná kniha.

Když jsem včera knihu přečetla, naštěstí to netrvalo déle než cca hodinku, říkala jsem si, sakra co to bylo? Jak mám napsat o tomhle recenzi, abych neodradila čtenáře, kterým se to může líbit? Přiznávám, že stále nevím jak to podat a doufám, že to bude podané nějak rozumně.

Kniha je úzká a obsahuje 4 krátké povídky.

"Co má společného tajný seznam vánočních přání, autoopravna v letovisku na pobřeží Kalifornie, hotel v Las Vegas či mechanické zázraky na přelomu 19. a 20. století alternativní historie? Vždy je to setkání muže a ženy, a to setkání často překvapivé, jiskřivé a osudové, ale také romantické a vášnivé."

Po přečtení této anotace jsem si říkala, tyjoo to bude super čtení, romantika a vášeň, to mám ráda. Jenže jakmile jsem začala číst, říkala jsem si, sakra co to je? Tohle je psané porno nebo jako co?

Abyste to pochopili. Všechny povídky mají společné sex, sex a ještě naposledy sex. Sprosťarny. Ne žádná romantika a vášeň v tom není. Je to prostě jen touha po sexu a to, jak ženský slyší jen na to, že ji to chlap pořádně udělá. Strašně se v tu chvíli do sebe zamilují a je to láska na celý život.

Ne pardon, ale tohle prostě nemělo žádný děj. Prostě mi to přišlo jak typická scéna z nějakého porna. Miluji erotické knihy v kterých je plno sexuálních scén, ale musí tam být pořádný příběh, jiskření atd.
Tohle to bohužel nesplňovalo.

Každá kniha má své čtenáře a já věřím, že se to může někomu líbit, ale já to nejsem.

09.10.2022 1 z 5

Chata u jezera Chata u jezera Edwin Hill

Tohle se moc nepovedlo. Podle mě to bylo placani pátý přes devátý. Absolutně jsem nepochopila tu linku s Daphne. Žádná osoba mi nepřirostla k srdci. Nebýt knižní štafety, odložila bych ji hned.

15.09.2022 2 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Kniha se četla rychle, ale nijak mě to nebavilo. V průběhu jsem přišla na to, jak to bude. Holčina byla sice v pubertě, ale její myšlenky mi přišly až moc. Taky i její činy byly nelogické, nepromyšlené.

Nebýt to přečtené v rámci knižní štafety, asi bych pravděpodobně knihu ani nedočetla.

28.07.2022 2 z 5

Vodonoh Vodonoh Dávid Manga

Vodonoh aneb Zaži Dunaj!
Určitě většina z vás sjížděla vodu a pokud ne, máte určitě v podvědomí, jak to asi probíhá. Pohoda avšak makačka při pádlování, ožíračka, táborák...
A co když hlavní hrdinové knihy očekávají vlastně to samé, ale ve finále je spíše čeká hororová plavba po Dunaji? Vodonoh je takový dobrodružný thriller s prvky mysteriózna? Těžko říct, co byla pravda a co ne.

Hlavní hrdinové mě vlastně vůbec neoslnili, spíš mi ta jejich náhodná partička pila krev a zde bych trochu uvítala více popsané charaktery osob a možná i více prostoru ze sezení s psychoterapeutem než samotné plavby, ale to je čistě můj názor.

První polovina kniha má celkem pomalý rozjezd a naopak druhá polovina (spíš poslední čtvrtina) je nadupaná až blázen, ale zase vás to nutí dočíst a dozvědět se, co za tím vším vlastně je. Byť mi to ve finále přišlo nezodpovězené, ale aspoň nad tím člověk pak více přemýšlí a to musí autor velice ocenit, žejo?

06.03.2024 3 z 5

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

K této knize, respektive povídce jsem se dostala díky autorovi, který mi e-knihu nabídl k recenzi poté, co mě zaujala jiná recenze a za tuto možnost moc děkuji!

Tento příběh mě zaujal díky svému tématu, člověk si občas řekne, že trpí OCD, respektive já bych řekla, že možná nějakou počáteční formou trpím, ale asi hodně slabou oproti tomu, co jsem si přečetla v této knize. Nevím, jestli to takto opravdu probíhá u nemocného člověka, ale pokud ano, tak to je fakt síla a nechtěla bych to ani za nic. Mně stačí to, že několik hodin mi mozek nedá spát, dokud se nevrátím domu a nezkontroluji, že u nás nehoří...

Každopádně, námět na knihu je skvělý, ale za sebe musím říct, že zpracování ve formě rozhovoru hlavního hrdiny a OCD nebylo něco, co by mě až tolik zaujalo a vlastně i ta délka byla zbytečně až moc krátká... Spíše mě oslovil až závěr, kde je možné nahlédnout na to, jak takto nemocného člověka vnímají ostatní.

Přesto si ale myslím, že by nebylo špatné, kdyby se o této e-knize dozvědělo více lidí, aby si alespoň trochu uvědomili, jak se může cítit člověk s OCD.

18.02.2024 3 z 5

Žít s tebou Žít s tebou Antonie Nováková

Žít s tebou je volné pokračování knihy Být s tebou, ale kdo jste nečetl Být s tebou, ničemu to nevadí, protože je to příběh o jiné dvojici. Tuto knihu jsem četla ve štafetě a abych byla upřímná, hodně mě zklamala a vlastně si už téměř nedokážu představit o čem byla. A tak když mě nedávno oslovila autorka, zda bych si nechtěla přečíst volné pokračování, nebyla jsem si jistá, ale zajímalo mě, jak se s knihou tentokrát poprala. A tak jsem to zkusila a jsem ráda. Je znát, že to byla prvotina a nyní je viditelný pokrok.

Tato kniha je opět naprostá jednohubka. Čítá něco kolem 120 stran, takže zde není moc prostoru na rozepsání, ale narozdíl od první knihy jsou zde trochu popisy, dle kterých se můžeme alespoň částečně vcítit do hlavních postav.

Moc vám toho prozradit nemůžu, neboť bych vás ochudila o zážitek z příběhu, ale co vám prozradit můžu je to, že hlavní postava Aidena je pěkně napsaná a co se týče hlavní hrdinky Miy, tak nejdříve mě naštvalo, jak se v knize zachovala, ale když jsem se nad tím zamyslela, došlo mi, že se rozhodla správně.

Celkově hodnotím knihu o hvězdičku více, tudíž třemi hvězdami, protože mi sedla daleko více a budu se těšit, že se třeba dočkáme dalšího příběhu!

03.02.2024 3 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Bohužel, je tato kniha pro mě obrovské zklamání. Dle anotace se jeví, že kniha bude brutální, svižná, zkrátka naprosto thrillerovská.
Mě však kniha zklamala hned od začátku. Není v ní nic, co by mě bavilo. Jedině tak to, že má krátké kapitoly. Ale to, že kniha nesedí mně, neznamená, že je špatná! Na GR má hodnocení velice vysoké.

Na můj vkus zkrátka v knize bylo málo zaměřeno na samotné vraždy a vraha. Během krátké chvíle vždy na všechno přišli a bylo to prostě takové strohé. Bez jakýchkoliv emocí, takže jsem se nedokázala vcítit ani do role vraha, ani do role vyšetřovatelky, která s tím měla mnoho společného ale dokonce ani do role oběti, což je dost smutný, když jednou byl dokonce malý chlapec.

Podle mě to byl všechno hr, hr ať už to mám za sebou. To je můj názor. I samotné dialogy jsou hrozně strohé.

Ale abych tedy jen všechno nehanila, tak chválím obálku, díky které jsem si hlavně knihu vybrala..

31.01.2023 2 z 5

Provazochodci Provazochodci Josef König

Kniha z pera českého autora mě hned od začátku zaujala a těšila jsem se, jak se bude celý příběh vyvíjet.

Po skvělém začátku bohužel však přišlo celkem brzy zklamání, kdy se na scéně objevili Francouzi a s tím i francouzské věty v české knize. Na férovku říkám, že mě to otrávilo. Omlouvám se autorovi, ale kdo má chuť číst francouzský, když tomu vůbec nerozumí? Od té doby jsem se modlila, ať je tam co nejméně těchto rozhovorů.

Jinak se mi příběh líbil, hlavně části, kdy pan Bobík opravoval byt. V tu chvíli jsem si vzpomněla na komedii Už jsme doma? s Ice Cubem.

Hlavní hrdina Karle, bych řekla, že je celkem smolař, protože není možné, aby během takové doby se mu mohlo stát tolik věcí. Na druhou stranu je ale klikař, že ze všeho dokáže snadno vybruslit.

Celkově vzato, kniha je dobrá oddechovka v které se ale místy objevují sprostá slova, takže pokud toto někomu vadí, asi to nebude to pravé pro něj. Navíc, příběh je fakt svižný, takže budete přeskakovat z jednoho děje do druhého a budete na konci. Já osobně jsem se díky tomu do příběhu nedokázala tolik vcítit.

Knížka je útlá, takže vám bude dělat společnost maximálně na jeden večer.

Doporučení: Ke čtení si nalijte sklenku vína a nechte se unést tímto příběhem.

09.12.2022 3 z 5

Mrchy Mrchy Melanie Blake

Tahle kniha mě celkem zklamala. Jako taková mě bavila, ale bylo tam hrozně zbytečně scén a popisů a taky postav, které knize ubírají na kouzle. Hrozně jsem se na ni těšila, ale při čtení jsem ji musela neustále prokládat něčím jiným :/.

21.07.2022 3 z 5