Renik Renik komentáře u knih

Brána k opravdovému zasvěcení Brána k opravdovému zasvěcení František Bardon

Kniha a je jedna z nejlepších v oboru esoteriky a magií. Když ničemu tak naučí magickému vnímání.

26.01.2012 5 z 5

Čaje, které léčí a působí zázraky Čaje, které léčí a působí zázraky Anita Höhne

Knížku mám půjčenou a nečtu ani v souvislosti jen nahlížím na nové recepty na čajové směsi a dávám si znovu a znovu do paměti léčivé zázračné působení bylinek. Přehledné je členění nemocí a neduhů, krátká ponaučení k tomu a k tomu recepty na čajové směsi i s gramáží.

Láska, román Láska, román Camille Laurens

Oblíbená knížečka už ji mám přečtenou 2x, k některým pasážím se dá vracet a autorka často rozebírá i citáty klasika vévody de la Rochefoucauld. Dá se to číst a někde se snad i poznáte nebo pochopíte různý pochody kolem lásky jaká může být. I když ji máte založenou delší dobu v knihovně dokážete si lehce vybavit o čem knížka byla. Je to čtení pro ženy, ale nejde o klasickou červenou literaturu je to ze života, žádný nereálný věci, situace.

25.01.2012 5 z 5

Povídaní o čaji Povídaní o čaji Jozef Augustín

Moc pěkné povídání vás zasvětí do základů čajomilství, co všechno je čaj, jak poznáme kvalitu čaje, typy čaje a i příprava čaje...

Hrady a zámky Evropy Hrady a zámky Evropy Ulrike Schöber

super kniha - encyklopedie. Krásný fotky a též i popisy a historické údaje hradů a zámků Evropy . Kniha rozdělena podle států. Najdete zde zámky a hrady střední Evropy států ČR, Španělsko, Polsko, Francie!, Rakousko...

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Útlá knížka pro dobrou náladu a přestože jde o starší literaturu Karel Čapek zde pobaví svými humornými povídkami. Potěší i srdce nejednoho milovníka přírodních krás a všechny kdo více vnímá změnu ročních období.

Dějiny magie Dějiny magie Richard Cavendish

Moc zajímavá knížečka, sice alespoň v tomto vydání poměrně malé velikosti, ale nabitá zajímavým obsahem nás vede do světa magie, dozvíte se třeba více o alchymii, o dějinách magie, o středověkých čarodějnicích nebo za všechny mágy třeba kapitolka o Alesteirovi Crowlym. Kdo nemá rád moc malá písmenka ještě v malé knížce ať se poohlédne po jiné knize s podobnými tématy, protože toto je snad jediný zápor této knížky.

25.01.2012 3 z 5

Ruce Venušiny Ruce Venušiny Jaroslav Seifert

Ruce Venuščiny je moc dobrá sbírka poezií, k vybraným básním se dá vždy vracet a dokáží zaujmout. A je pro všechny ty, kterým se líbí kvalitní poezie a nechce mít zase spousty knih s poezií třeba od samotného Jaroslava Seiferta.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tento román se proslavil i ve filmové podobě kde v roli Sophie hrála Meryl Streep. Jak se dostanete v knize k bodu, kdy Sophia vypráví právě o životní volbě, kdy se rozhoduje jaké dítě dát na jistou smrt a kdy o tom musí rozhodnout sama a hned, přeleje vás mráz a čtete ty věty pořád dokola, protože se do takové situace nedá vžít a představit si ji. Děj se odehrává v době nacismu a koncentračních táborů a pak i o těch co přežili o tom jaké to zanechává stopy na duši člověka - ženy.

Pán přílivu Pán přílivu Pat Conroy

Tento román je i zfilmován a film zklidil velký úspěch i pro herecké obsazení. Je to jeden z mých nejoblíbenějších románů, je psán v retrospektivě, moc dobře se čte a zčásti i přibližuje reálie Jihu Ameriky. Tom psycholožce své sestry vypráví o dětství a o rodině Wingů, ale též se zaplétá do krátkodobého vztahu s touto ženou. Závěr moc pěkný a k popřemýšlení a je to román na který se nezapomíná.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Přidávám se k ostatním, že je to hodně dobrá a hlavně napínavá kniha - thriller jak má být a od kterého se jen tak neodtrhnete a čtete jedním dechem.

Indie má jméno Bhárat Indie má jméno Bhárat Vladimír Miltner

Knížečka malá, ale nabitá mnoha historickými fakty o Indii. Dobře se čte díky rozumnému členění a tak si lze číst podle toho co vás nejvíc zajímá a postupně tak pročíst třeba celou knížku.

Duše a vesmír Duše a vesmír Liz Greene

Kniha se moc dobře čte a najdete zde i spoustu zajímavých souvislostí. Kniha je o tom jak se vesmír
(astrologie vlivy planet) ukazuje v naší duši (psychologie). Ke knížce se určitě budete rádi vracet jako já. Je pro začátečníky i pokročilé zájemce o esoterické obory a hlavně astrologii.

Vyšší škola hypnózy Vyšší škola hypnózy Kurt Tepperwein

Velmi dobrá kniha o hypnóze. Moje první a ráda na ni vzpomínám je hodně srozumitelná a naučí vás na věc koukat střízlivě a mnohé věci kolem hypnozy, ale i autohypnózy dosvětluje a kniha vám dá snad i podněty k dalšímu čtení co se týče tohohle moc zajímavého tématu.

Velká kniha magie a čarování Velká kniha magie a čarování Ervín Hrych

Moc dobrá kniha, hezky a čtivě napsaná. Je pro začátečníky i ty pokročilejší a lze si ji přečíst celou nebo jen jednotlivé kapitoly. Mně nejvíce zaujaly dějiny magie a čarodějnictví.