renefer renefer komentáře u knih

Zapuzená královna Zapuzená královna Anna Březinová (p)

Hezký historický román o Přemyslu Otakaru I., napsaný v trochu lehčím stylu. Čtení je to celkem poutavé, co se mně osobně nelíbí je styl psaní,kdy se autorka často obrací přímo na čtenáře stylem: "milé čtenářky a milí čtenáři", což je myslím na škodu jinak vcelku hezké knížky.

25.07.2013 3 z 5

Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Jaroslava Černá

Tahle spisovatelka mě opravdu překvapila. Román o Přemyslu Otakaru II. byl výborně napsaný, nemohla jsem se odtrhnout. Pokud mám srovnat s ostatními současnými spisovatelkami píšícími o české historii, jednoznačně je nejlepší (hned za Vaňkovou :-)

22.07.2013 4 z 5

Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Oldřiška Ciprová

Autorka si tak trochu pohrála s historií. Přemyslovský rod, podle této knihy, nevymřel Václavem III., ale jeho vdova Viola Těšínská porodila v Itálii dítě, syna - pohrobka, následníka českého trůnu. Jenže z obavy o jeho osud to před všemi utajila a vydávala ho za syna své komorné. Jediné nebezpečí se skrývá v Petru z Rožmberka, který její tajemství objeví.
Historicky nejsou podložené žádné zmínky o tom, co se stalo s královnou Violou po smrti jejího muže. Jisté je jen to, že se později znovu provdala, tentokrát za Rožmberka. Má se za to, že byla do té doby v některém z českých klášterů, ale kdo ví....

16.07.2013 3 z 5

Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Oldřiška Ciprová

Trochu historický román, trochu detektivka a do toho přimíchaná romantika. Líbila se mi.

13.07.2013 4 z 5

A nebe truchlilo A nebe truchlilo Oldřiška Ciprová

Historický román z doby Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského. Chtěla jsem porovnat s knihou ze stejného období od A.Březinové Královská láska.
Je o něco lepší, ale stejně si myslím, že co týče knih z české historie, tak na Vaňkovou nikdo nemá.

13.07.2013 3 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Nelíbila se mi. Raději mám Briggs nebo Hamilton. Ale třeba série Noční lovci od této spisovatelky taky není k zahození.

12.07.2013

Doména Doména Steve Alten

Podle mne jde o knihu, která vyšla v češtině pod názvem Panství.

12.07.2013

Prokletí harému Prokletí harému Anna Březinová (p)

Tahle autorka mi nesedí, její příběhy mi připadají nedotažené. V dvousetstránkové knize se toho opravdu odehrává hodně a člověk si děj snadno zapamatuje, protože Kateřina z Voračova, hlavní postava knihy, omílá svůj osud před každým pořád dokola. Takže se dozvíme, že byla v harému, potom se plavila na lodi s Piri Reisem, zamilovala se do johanity, vstoupila do kláštera Máří Magdaleny, byla zatčena pro čarodějnictví a nakonec zachráněna svým snoubencem.
Milostné scény jsou ve stylu Bertrice Small, takže žádnou romantiku nečekejte.
Sečteno a podtrženo, dějově by si kniha zasloužila jednou tolik stran a lepšího autora.

11.07.2013 2 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Právě jsem dočetla sérii o Anitě Blake od Hamilton a hledala jsem něco v podobném duchu. Tahle kniha mne zaujala, Harry se Vám dostane pod kůži a určitě pobaví.

11.07.2013 5 z 5

Královská láska Královská láska Anna Březinová (p)

Knihy z české historie mám ráda, ale tahle spisovatelka mi moc nesedí. Její styl psaní je hodně popisný, nedokáže vtáhnout do příběhu. Dvě hvězdičky jen za to, že je to historický román.

11.07.2013 2 z 5

Letní rytíř Letní rytíř Jim Butcher

Tenhle díl mi přišel ze všech nejslabší. Možná proto, že už byl přeplněný nadpřirozenými bytostmi a většinu času se odehrával v Neverneveru. Já má přece jen víc raději urban fantasy.
Harry je najat Zimní královnou Mab, aby našel vraha letního rytíře. Zároveň s tím má šanci i očistit své jméno u Bílé rady. Ale všechno se dost komplikuje, někdo se ho pořad snaží zabít a tak k řešení samotného případu se dostává téměř až na konci knihy. A jak to už bývá, největším záporňákem je ten,který se jeví v dobrém světle.

09.07.2013 4 z 5