renca9071 renca9071 komentáře u knih

Ottův průvodce na cesty - Francouzština Ottův průvodce na cesty - Francouzština kolektiv autorů

Pokud někdo potřebuje vycestovat do zemí, ve kterých se hovoří francouzsky, tak by neměl zapomenout na tuto knihu. Krásně zpracovaná verze, která obsahuje ty nejzákladnější fráze pro cestování např. do Francie, Kanady, ...

Francouzská konverzace Francouzská konverzace Tomáš Štorcel

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Já osobně poezii moc nemusím, ale u těchto dvou českých sbírek platí výjímka. Jak Kytice tak Máj se mi velice líbí, a není snad ani potřeba detailně hodnotit, neboť tyto dvě české klasické poezie musí znát každý Čech (min. ze školy).

26.09.2020 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Když mi kamarád řekl, že nechce číst Klapzubovu jedenáctku, protože nemá rád horory, tak jsem se trochu vyděsila já. Tato kniha je klasická česká komedie z prostředí fotbalu. Eduarda Bassa moc nemusím, ale musím uznat, že napsal jednu z mým oblíbených knih. Prostředí fotbalu a rodiny se mi moc líbí, i styl autorova psaní. Kniha se hezky čte a proto jsem ji přečetla raz dva. Maličko mi vadí jméno Klapzuba, nevím proč, ale dá se to přežít. Mrzí mě, že tým nemá širší kádr a taky mě mrzí, že příběh není detailně rozepsán, přijde mi to trošku uspěchané. Knížku doporučuji, zvlašť pokud máte rádi českou literaturu, humor, sport nebo knížky menšího rozměru. PS: Prosím vás, nepište, že fotbalu nerozumíte, za 1. nechápu jak mu nemůžete nerozumět (tomu zase nerozumím moc já :D) a za 2. v této knize ani není potřeba rozumět jeho pravidlům.

Stručný manuál úspěšného lenocha Stručný manuál úspěšného lenocha Jan Hebnar

Motivační kniha, jak dosáhnout svých snů, cílů, úspěchů nebo jen lepšího života. Krásná příručka, jak se například zbavit svých záporných zvyklostí a jak změnit svůj život k lepšímu. Název hezky upoutá a proto by si ji měl přečíst každý. DOPORUČUJI.

Kuchařka pro psí miláčky Kuchařka pro psí miláčky Jan Beer

Krásně zpracovaná psí kuchařka plná všemožných receptů od polévek, přes hlavní chod až po zákusek. Sice je bez lákavých obrázků, ale zato je doplněná vtipy o psech. Takže pokud pořádáte oslavu pro svého psího miláčka, nebo chcete aby byl zdravý, tak DOPORUČUJI prolistovat tuto knihu.

26.09.2020 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika mého i světově oblíbeného autora. Hemingway v této knize používá jazyk (v originále i v překladu), který se tak krásně čte. Docela i napínavý boj mezi odhodlaným starcem jít si za svým (chytit velkého marlína) a přírodními živly (mořem a větrem, ...) a rybou, která se za každou cenu nechce nechat chytit. Poutavý příběh starce, který se natolik snaží a jehož snaha trvá neuvěřitelných 80 dní, kterému fandí snad každý čtenář, aby vytrvalého a obrovského marlína ulovil. Bohužel je smutné, že po tak dlouhém snažení a odhodlání má stařec na konci smůlu. V té chvíli mi ho je líto. Klasická kniha, kterou by měl znát (min. ze školy) snad každý, a pokud ne, tak vřele DOPORUČUJI přečíst.

26.09.2020

Noční výprava Noční výprava Enid Blyton

Knížky mého dětství. Kdysi jsem je četla na základní škole, když jsme povinně chodili do knihovny a museli jsme si půjčit min. 3 knihy. Po několika letech jsem se k nim chtěla vrátit a přečíst si všechny díly, a udělala jsem dobře. Jsou to opravdu napínavé příběhy o dětech pro děti. Sedma odvážných dětí spolu s kokršpanělem prožívají dobrodružství dětského stylu. Pro děti DOPORUČUJI.

Falešné stopy Falešné stopy Enid Blyton

Záhada opuštěné jeskyně Záhada opuštěné jeskyně Enid Blyton

Lesní hnízdo Lesní hnízdo Enid Blyton

Tajuplný dům Tajuplný dům Enid Blyton

Snadné kuře Snadné kuře neznámý - neuveden

Kniha obsahující nenáročné recepty s kuřecím masem. V knize jsou recepty jak na polévky, hlavní chod, tak i na něco menšího. Velice přehledné. Napsáno i pro méně chápavé. A hlavně tam jsou krásné, barevné, inspirující a lákavé obrázky chodů. Vřele DOPORUČUJI pro milovníky masa, amatérské nebo příležitostné kuchaře a nebo pro zájemce o vaření. Krásně zpracované vydání.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Má nejoblíbenější kniha. Humorné zpracování obyčejného muže, jeho příbuzných, zvaných i nezvaných hostů a hlavního hrdiny, sluhy Saturnina. Krásné komické příběhy psané starší češtinou, která se mi libí a krásně se čte. Česká klasická komedie. DOPORUČUJI!