redsharon redsharon komentáře u knih

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Super knížka - chvilkama mě to až děsilo :D ale pro někoho kdo rád trochu toho sci-fi a světa (svým způsobem) mimorealitu je to ideální :)

29.05.2016 4 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Knihu mi půjčil kamarád se slovy ,,je tam toho hodně o životě.." a vážně je. Skvělá knížka která rozhodně stojí za přečtení. Jen některé stránky jsem musela číst třeba 3x než jsem pochopila význam některých výroků :) .. Mně rozhodně ( i když jen trošku ) změnila pohled na svět a na život.

28.05.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moc krásný příběh ! Určitě si tuhle knihu ještě přečtu :)) Vřele doporučuji !!!
Lidi, co knihu ještě nečetli, tak by teď měli přestat číst můj komentář páč v pokračování se to někomu může zdát jako SPOILER! nechci nikomu nic zkazit :)

Napínavý skoro až do konce. Furt jsem přemýšlela, v čem je ten zakopanej pes, a tak od půlky jsem tušila.. :) Moc hezky napsaný, líbí se mi víc pohledů na věc... :)
Do Milese jsem se dokázala svým způsobem vžít, protože taky jsem v životě zažila nejedno velké zklamání a vždycky to bylo kvůli lásce a já chápala, že to nechce prožívat znova, páč ano - odvrácená tvář lásky je vážně na hovno, co si budeme povídat.
A jedna z nejlepších hlášek Tate ,,Můj nejlepší kamarád je osmdesátiletý děda" :D To jsem se fakt složila :D Ale jinak, co se týče knížky - dost jsem se bála toho konce ale dopadl podle mého očekávání a za to jsem moc ráda :)))

19.05.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pozn: může obsahovat svým způsobem SPOILER.
Ještě nikdy se mi nestalo, že bych na knihu, kterou jsem přečetla, myslela skoro od rána do večera ještě třetí den po tom. NIKDY. Tenhle příběh mě vážně zasáhnul. Naprosto nádhernej příběh a mam z toho možná i svým způsobem trauma, protože jsem prostě vážně očekávala happy end, ale ten se nekonal. Teď mám takový ten pocit, kdy vlastně nemáte úplně to, co jste chtěli, ale na druhou stranu chápete, že to takhle dopadnout muselo a vy nevíte jak se v tuhle chvíli cítit, jestli špatně nebo dobře. Posledních asi 20 stran jsem jenom brečela... trvalo mi asi hodinu, než jsem ty poslední stránky dočetla, protože jsem prostě nechtěla věřit, že to nebude tak jak bych si přála.
Will - ze začátku na pěstí, ale potom ... nemám slov k jeho dokonalosti.
Louisa - je tak strašně uspokojující číst to, jak někomu na tomhle světě ještě pořád nezáleží na tom, jestli je někdo na vozíku nebo ne a nedělá mezi lidmi rozdíly, jako by byli snad jiný druh nebo co. Chtěla bych mít její energii a její odvahu.
Katrina - absolutně jsem nepochopila, jakou měla roli v tomhle příběhu (ano vím že byla Louisy sestra), prostě mi tam vůbec nezapadla ničím, co udělala nebo řekla...

Moc se těším na filmové zpracování, ale rozhodla jsem se, že na to do kina nepůjdu ikdyž bych to mnohem radši viděla na velkém plátně, ale na tohle vím, že musím být sama, abych si mohla i citové výlevy prožít po svém - vím že to bude mega moc srdcervoucí a stejně tak bude můj pláč.

Doporučuji.

11.05.2016 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Tak u týhle knížky jsem zjistila, že vážně už musím přestat dávat na recenze. Jelikož jsem si ji koupila náhodně v knihkupectví a recenze jsem četla až když jsem přišla domů, tak jsem se do ní prostě začetla když už jsem jí měla doma a je to podle mě skvělá knížka.
Vzhledem k tomu, že se na 80% ztotožňuji s hlavní postavou Miou, tak je to pro mě knížka jako ušitá na míru. Není tam nějaká extra zápletka, což mě nevadí, páč je fajn se jednou nestrachovat, jestli to náhodou nedopadne špatně...
Je to hlavně díky tomu, že mi přišlo, že čtu svůj vlastní příběh, ale za mě prostě 5* !!! :)

28.02.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Já si teda nemůžu pomoct a zatím mi přijde, že jsem tady jediná, ale jako Hunger games mi to nepřijde ani trochu... Je to jenom můj názor.
Každopádně všechny tři knížky jsem přečetla asi za 6 dní, protože jsem prostě nemohla tu knihu vždycky pustit z ruky (donutilo mě až to, že kouknu na mobil - jsou tři ráno a já vstávám v 6 do práce :D), tak moc pro mě byla skvělá a vážně po přečtení jsem měla chuť otevřít znovu první díl! I když jsem to neudělala, udělám to tak za měsíc určitě. Neříkám, že je tam něco "extra" neočekávaného, ale pokaždý napínavý až do posledního (pro někoho nejspíš očekávaného - nechápu proč, páč já teda nic nepředpokládala) rozhodnutí nebo slova.
Naprosto odzbrojující knížka - tak od půlky poslední knížky jsem asi 4x brečela z nervů a následného smutku, že to snad nedejbože nedopadne tak, jak já chci.
Prostě za mě TOP kniha!

14.01.2016 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Mám jen jedno slovo pro celou trilogii Božského Bastarda, Cizince i Hráče - Dokonalost. Jo a vlastně ještě jedno slovo - sex :D
Doporučuji všema deseti :)

01.01.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Jedna z knih, která opravdu umí překvapit. Děj nedopadl vůbec podle mého očekávání a to se mi na tom líbilo ze všeho nejvíc, že to není tak úplně klasický příběh jako to většinou bývá. Rozhodně doporučuji :)

01.01.2016 5 z 5