recenzienika657 recenzienika657 komentáře u knih

Anarchorance Anarchorance Iveta Pernišová

#anarchorance @u_sialky @vydavatelstvo_elist

Čitate sci-fi?

Ja sa priznám, že toto nie je moja šálka kávy a ani žáner, ktorý by som vyhľadávala a to dokonca ani u filmov. Pozriem, ale nachádza sa niekde v spodných rebríčkoch pozerateľnosti. Anarchorance je ďaľšia moja premiéra, ale zo žánrom.
Je to sci-fi. Nachádzame sa s Lyrov, Vairenom a Sherideinom na plánete Anarchorance, so Shadeeom pocestujeme na Riján a tiež spoznávame ich problémy s kráľovnou a princeznou na Valakrii. Každá má svoju atmosféru, svoju špecifikáciu. Zaznamenali ste tie názvy a mená? Vyborné. Autorka nám odhaľuje svet galaxii a planét, mimozenšťanov (pozor niektorí by sa na to urazili ).
Na začiatku som mala problém sa začítať, ale našťastie som ani nedosiahla moju 100vku kedy si poviem a dosť! Dej začal byť dynamický, napínavý... Zvykla som si na postavy a kto je kto a už to išlo jedna radosť. Autorka nám ukazuje pohľad z pohľadu 3 osôb a to: Lyra, Shadee a princezná Vanilla.

Väčšina číta fantasy a aj keď ani toto nie je môj žáner, stále viac a viac utekám k nemu. Avšak @u_sialky nabúrala všetko, čo som si myslela...že toto nebude pre mňa a 400 strán sci-fi určite nedám. Blbosť! Príbeh mal všetko. VŠETKO. Únos, priateľstvo, romantickú linku (som zvedavá kam sa uberie), napätie, smrť, zabíjanie, pokusy, zábavu a veľa ďaľšieho.

Toto jednoducho musíte mať. Vážne. A ja musím mať pokračovanie, novinku Riján.

28.01.2024 5 z 5

Chlad ohňa a chuť kokaínu Chlad ohňa a chuť kokaínu Monika Wurm

Moja priemiéra z autorkou úspešne zavŕšaná. Čítali ste príbehy od autorky?
Začiatok mi išiel trošku pomalšie. Ale len kúsoček, kým som sa nedostala do tempa. Mať viac času, tak mám podozrenie, že ju prečítam na jeden nádych aj keď stred ma striedavo bavil a nebavil. Valentína zažíva dobrodrožstvo, ktoré ma uchvátilo. V strede som dúfala, že sa bude príbeh uberať iným smerom a dostanem romantické napätie plné naschválov, avšak autorka prekvapila. Zvyšnú časť som predpokladala, ale vôbec to neubralo na čtivosti.
Aaa do frasa chcem pokračovanie. A určite tato kniha poputuje do mojej knižnice k ostatným príbehom.

Ďakujem za štafetu @madamme.de.ludrigova
a autorke za krásny príbeh.

24.01.2024 5 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

A som tu s ďaľsou recenziou na historický román.

#trnitacesta @sarka.hiekova pod pseudonymom #sarahparsley @fortunalibri_nakladatelstvi

Pri tomto príbehu sa veľa rozpisovať nemusím. Trnitá cesta je voľným pokračovaní Tretej záhrady, ktorú som čítala už veľmi dávno a už vtedy mi učarovala. Inak to nebolo ani v pokračovaní s Darienom a Oliviou. Náchadzame sa v Čechách, ale prostredie bolo tak krásne opísané a autorka použila svoju fikciu tak umne, že som mala pocit, že sa nachádzam v Anglicku. Veľmi skvelo spísané, žiadne zádrhely, žiadne zbytočné opisy. Autorka strieda príbehy Olívie a Dariena, aby sme mali predstavu čo sa s nimi deje a aké majú pocity.

Ak máte radi historické romány (Lindseyová, Jefries a pod.) a nevadí vám čítať v češtine, po tejto sérií určite siahnite. Čoskoro bude pokračovanie a ja sa už neviem dočkať.

Ďakujem autorke za tak krásne príbehy a @mama_nad_knihou za organizáciu štafety.

#historickyroman #laska #laskakuknihám #booklover #books #bookstagram #seria #ceskahistorickaromanca #musissiprecist #musissiprecitat #fortunalibricz

14.01.2024 5 z 5

Neslušné dary Neslušné dary Andrea M. Guastella

Máte radi erotické romány?

#neslusnedary Andrea Guastella Marciová guastella

Ak ste na otázku odpovedali áno (budem rada keď mi dáte vedieť do komentu), tak som našla pre vás to pravé pikantné.
Guastella to ma prefi(í)kané, prepracované a červená knižnica sa z hanbou môže skryť za najbližší vibrátor.

Erotickými scénami bola kniha nabitá a ako napovedá názov knihy, išlo o vystúpenie z komfortnej zóny. Trošičku mi chýbalo napätie a taký cvrnk medzi postavami. Ako príbeh ubiehal, zároveň gradoval a bolo to lepšie a lepšie. Koniec rýchly a gro rozchodu... Z toho mohla byť ešte bomba, veľké haloo. Beriem ohľad, že je to 200 strán a tie sú nabité sexom... takže... Siahnite po nej a autorka má aj iné príbehy nabité elektrinou.

#erotika #erotickyroman #guaestella #cervenaknihovna #cervenakniznica #booklover #bookstagram #recenzienika #recenzianika #spolupracasnikou #francuzsko #bratislava #fotografia #modeling

13.01.2024 4 z 5

Karma Karma Andrea Rimová

#karma @andrearimova @vydavatelstvo_motyl

Tak ako? Veríte? V karmu? Všetko čo spravíš sa ti vráti? No možno... niekedy aj dvojnásobne. Poznáme to. Dobro je v súlade zo zlou stranou a či tam kde je tma vyjde slnko. Autorka vzala toto známe poučenie a vznikol príbeh... Príbeh kedy aj mladícka nerozvážnosť môže zmeniť nie len psychiku človeka. Čo vy? Odpúšťate? Viete zabudnúť na všetko zlé, veď karma si ho/ich aj tak nájde? U autorky nechýba romantická linka, záhady či napätie. Od začiatku vieme, že pre Idu gympeľ nebol ľahkým obdobím. Ale prečo? Čo sa stalo? A čo ešte sa len má stať?
Nie je to príbeh kde je hlavná hrdinka Top, ale aj tak si ju zaľúbite. Šikana na školách je žial reálna a často sa stáva. Mladý človek si práve v tomto období uceľuje osobnosť. A keď ju niekto naruší...(ale to pomimo príbehu). Ako vidíte rozmýšľam nad ním. A koniec? Výborná bodka, ktorá nesie pravý názov knihy.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #recenzienika #spolupracasnikou

10.01.2024 5 z 5

Dievča z kuchyne Dievča z kuchyne Kathleen Grissom

#TheKitchenHause #dievcazkuchyne #katleengrissom @aktuellvydavatelstvo

Príbeh nabitý smutnou energiou. Strhujúce rozdiely medzi bielymi a čiernymi. Román o tom, akoby stačilo málo a život otrokov mohol byť iný. Stačilo by dobré srdce a otvorená myseľ.

Prichystajte si vreckovky, lebo príbeh Lavinie a Bell vás chladným nenechá. Je to príbeh, nad ktorým budete ešte dlho premýšľať. To vám garantujem.

Ďakujem @aktuellvydavatelstvo

07.01.2024 5 z 5

Luk zničenia Luk zničenia Michala Baránková

#jazdcismrti #lukznicenia @michala.barankova_autor

Pokračovanie mojej Topky z minulého roka

Aj v druhej časti sa vydávame na cestu krajinou za Nástrojmi moci. Keďže prvý nástroj získali, medzi krajinami sa správa rozchýrila rýchlosťou svetla a tak ich na ceste čaká dobrodružstvo, nevyhnú sa bitkám a aj moja romantická dušička dostala malú dávku pohľadov, pohladení a...
Aiden sa nezmenil aj keď Nevaeh sa snažila trošku dospieť aj keď jej to veľmi nešlo, začo jej Aidan stihol vždy vynadať alebo len podpichnúť či usmerniť
Už tak často po sebe neprskali ako v prvej časti.
Táto séria je veľmi "čtivá" a ten koniec...No neviem sa dočkať ako z toho autorka vykorčuluje a čo sa bude diať.
V tejto časti som sa veľa nedozvedela, práveže nám autorka otvorila viac otázok ako aj o Jazdcoch tak aj o samotnej Nevaeh. Bude vyvolená? Zmení sa svet?

Ďakujem autorke za knihu. Veľmi som si ju užila.

04.01.2024 5 z 5

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

#francuzskymanzel @klara_janeck @vydavatelstvo_ikar

Autorka píše romány plné napätia. Je to príbeh, pri ktorom som trištvrte času preplakala a preklínala francúzskeho manžela. Krútila som hlavou ako môže byť život nespravodlivý a čím si bude musieť Kamila ešte prejsť.
Popravde? Usporiadanie samotných kapitol mi nesadol. Ak by sme išli od začiatku, pekne podľa rokov ako idú za sebou a udalostí, malo by to väčšie grády a šmrnc prekvapenia. Takto to nemalo takú výpovednú hodnotu a ani to napätie a prekvapenie už nebolo tým, čo by som očakávala.
Stačilo by to preusporiadať.
Ďakujem @mama_nad_knihou za štafetu a autorke za knihu.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #autorskastafeta

31.12.2023 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

#posledniobet @riley.sager @knihydobrovsky

SPOLOČNÉ ČÍTANIE

Rozpoluplné recenzie a hodnotenia mi nedali sa pozerať na príbeh inými očami. Je pravda, že je to úplne iné, než som zvyknutá od Sagera dostať. Ak ste ešte nič nečítali, tým lepšie a aj hodnotenie bude určite lepšie. Prečo? Sager zakomponoval do trileru mystery prvok a určite ma prekvapil akým smerom sa začal príbeh uberať. Nemôžem uprieť čitateľnosť, napätie, pútavosť príbehu. Sager je známy svojou gradáciou a vynikajúcim vyvrcholením. Inak to nebolo a však tá zmena bola prekvapivá. Určite by pomohlo, ak by tento triler bol presadzovaný ako mysterytriler. Mňa to prekvapilo, ale na druhej strane to malo pre mňa osviežujúci nádych a za to som rada.
Určite odporúčam a tiež ostatné diela. Dokonca keby málinko pritvrdil, Poslední obeť by malo hororový nádych. Čo my vieme? Možno si dláždi cestičku a skúša, kam ho fantazia zaveje.

Ďakujem @knihydobrovsky za možnosť spoločného čítania.

@knihomilka_p @erisky_knihovna @holka_z_knihkupec @mama_nad_knihou @terkin_knizny_svet @dudychovajitka @geekmom.sk @citam_teda_som
@renulka16
@annyshga @knihoholka_nikky @kate_valter

29.12.2023 4 z 5

Chuť ticha Chuť ticha Štefánia Baranová

"Chcela by som dnes byť maskou a posedieť si na tvojej tvári. Kričať, akoby som bola v strašidelnom dome..."

#chutticha @stevka_baranova_autorka @nasevojsko

Táto novinka je u mňa prekvapenie roka!

Po dlhej dobe som čítala niečo iné. Aj štýlom písania, striedaním predtým a súčastnosť a pár vecí by chcelo doladiť, ale toť len moje osobné pripomienky. Plusom bol aj Roman, ktorý síce je záhadný, mužný a testosterónom nabitý "Boh", ale nie je to žiaden mafián... Diana, ktorá si prešla svojím, ale je inteligentná a vtipná, a tak skutočne autentická.

Príbeh sa mi otvoril iskrením medzi Romanom a Dianou, le tiež nie úplne takým ako sme zvyknutý. Autorka otvorila nový level, ktorý sa mne osobne páči a na SK knihomolskej sfére je jej tak žalostne málo a to...dobrodružný román.

Zachytila "rozvíjajúci" sa vzťah, preto som nemala pocit, že som hodená do neuveriteľného, hektického vzťahu a zničujúcej búrky. Autorka namiešala kokteil so štipkom chilli, nádychom záhady a kúskom napätia. V pohári sa vyníma vtipný dáždnik, ktorý predstavuje Dianinu osobnosť.
A potom? "Nie je všetko také pekné a uhladené, ako James Bond zachraňuje krásne ženy v nebezpečenstve. Toto je realita. Špinavá, smradľavá..."

Výborné. Nevedela som sa odtrhnúť.

13.12.2023 5 z 5

Morové rany Morové rany Barbora Gero

"Neviem, či sa dá dýka priamo do srdca a rozpáranie tela nazvať ranou z milosti."

#moroverany @historicke_detektivne_pribehy

Šiesty príbeh Leopolda Sanitasa je vlastne jeho prvým vyšetrovaním. Vrátime sa o roky späť do Bologne, kde Leopold študoval medicínu na univerzite. Do prvého prípadu sa zapletie náhodou a ako ho už poznáme, nedá mu to. Chce pomôcť kamarátovi, ale vyšetrovanie ho pohltí a nedá mu spávať až pokým mu všetky skladačky nezapadnú na tie správne miesta.

Nečakala som, že sa vrátime tak hlboko do minulosti. Zaskočilo ma to a tak som chvíľu tápala. Chcela pokračovanie a dúfala, že sa posunieme a vrátime tam, kde 5 časť skončila. Ked som si zvykla už to bolo lepšie. Bolo ťažké Sanitasa zrazu vnímať ako mladého študenta, ktorý sa učí a nevie všetko . Ak by príbeh mal viac postáv môže sa stať, že čitateľov pomýlia mená. Raz je to Leopold, raz je spomínaný ako Sanitas a to isté s Andrejom - Viest. Ja som zvyknutá s hitorických romancí avšak toto nie každemu sadne. Je lepšie ak sa používa jedno meno (hlavne keď to nie je gróf z tade a od tiaľ) chápeme sa?
Ďalej sú vsuvky čo bude, čo sa stane a veľmi ma to rušilo akoby som nevedela kde som sa zrazu ocitla.

Odhliadnuc od týchto rušivých momentov ma zas Sanitas bavil, aj keď tam bolo menej vtipných doťahovačiek. Či to bolo spôsobené jeho mládim... Ku konci skladačky a jemne náznaky do seba začnú zapadať a ja som si pomyslela "ahaaa, tak sem sme sa vrátili.." Pozorne čítajte!
Sanitas je osobnosť, ktorá sa vám vryje do mozgu.

Prajem príjemné historicko-detektívne čítanie.
Ďakujem za knihu samotnej autorke @historicke_detektivne_pribehy

11.12.2023 4 z 5

Sex, prachy a potíže Sex, prachy a potíže Jana Slaninová

#sexprachyapotize @slaninkapise

Vďaka @mama_nad_knihou a jej štafete som sa dostala k tejto útlej knihe. Nevedela som o čo pôjde, ale od autorky som zahliadla Krava a kretén, a tak som si povedala- prečo nie?

Prvá strana- som sa smiala a čumela zároveň. Nechápala som. Autorka použila myslím hovorú češtinu, na ktorú som zvyknutá z Prahy a Mělníka. Nerobila mi problém a ani vyjadrovanie, pokým neprišli časti kedy som bola znechutená. Popravde sexovala kade tade, veľakrát si nepamätala ani ako sa dostala tam kde sa zobudila. Vadilo mi ako to mala na háku všetko a teda jej průs...teda průšvih a podobné mi už riadne liezlo na nervy. Brzdilo ma to v čítaní a naozaj som mala 100 chutí zavrieť knihu a nedočítať. V polovici som skončila včera a povedala si, že dnes dám šancu ešte pár stranám. Ak sa to nezlepší? Končím. Dnes som začala a po veľkom nešťastí, ktoré zasiahlo Val a sama som ho prežila, začala dospievať, meniť sa, a stávala sa ženou. Avšak...prišlo prekvapenie a zvrat a celkovo koniec bol skvelý. Príbeh sa odohráva v čase komunizmu a vďaka tomu sme nahliadli trošku aj do týchto časov. Prvú polovicu hodnotím na 2 a druhú na lepšie 4. Celkové
3,5 aj pre pár chybičiek

05.12.2023 3 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

#smrtkaellie @pribehyodjany

Stále viac a viac sa presviedčam, že fantasy mám rada a je to moja šálka kávy. Fantasy, ktoré je postavené na postavách ako Ellie a podsvetie, kde mám pocit, že ani nečítam fantasy.

Ellie si vybrali, ak prejde skúškami, môže sa stať smrtkou a byť nesmrteľná. Prechádza skúškami, učí sa a neučí, spoznáva podsvetie, ako previesť duše a z vládcom Blackom ich niečo k sebe ťahá. Obaja mi veľmi sadli. Bavili ma.

Krátke kapitoly boli obrovskou výhodou a mne to stačilo, tak akurát. Sem tam by som si priala rozviesť pár situácií, ale som rada, že som mala vďaka autorke možnosť si ju prečítať.

Ale prečo fantasy musí mať pokračovanie? Chcem vedieť čo bude ďalej.

4,5/5

30.11.2023 5 z 5

Podmanivá Podmanivá Diana Špacírová

#podmaniva @di.spacir.autor @nasevojsko

Ahojte Zajtra je víkend. Konečne, však? Na tento víkend vám idem odporučit Podmanivú. Včera som ju dočítala a dnes s troškou času vam ju rýchlo opíšem. Omáčky o čom to je asi nechcete vedieť, pretože to si kuk viete aj anotáciu či iné recenzie, ktoré sú čo som zahliadla doteraz viac než priaznivé. Ja by som zaradila knihu k tým lepším, ale predsa to ešte to nebolo pre mňa to pravé orechové.

Autorka sa pri podmanivej dotkla citlivej témy, choroby, pri ktorej by sme nazvali osobu úchylom. Bála som sa ako ju podchytí a či nebudem viac zhnusená ako nadšená, či im to budem baštiť ( hlavne Viky). Nemalo to rýchly spád, že by sa Viky prepla hneď zo šedej myšky na fam fatale, takže som im verila úplne všetko. Dianka nám dokonca prichystala aj trošku napätia na konci, čo ja obľubujeeeem a preto...chcela by som ho nabudúce viac, viac zvratov, napätia, lebo ti to sadlo a to napätie ma bavilo a...udržať chvíľku napätie. Tak ako aj Viky aj ja som čakala temnejšie tajomstvo, ale o to mi to tam viac sedelo, pretože to nebolo megalomansky nadnesené, ale viac sa to približovalo ku skutočnosti.

Takže cako pak? Utekajte dnes do kníhkupectva, začítajte sa a v nedeľu máte hotovo. Odýchnete si, uvoľnite sa, pri tetke si zanadávate, pri ockovi sa budete usmievať od ucha k uchu a zahreje vás pri srdiečku. A teraz Dianka šup šup, prosíme si Darček 2 .

24.11.2023 4 z 5

Profesori zločinu Profesori zločinu Peter Šloser

#profesorizlocinu @petersloser @vydavatelstvo_ikar

Ďakujem autorovi, že som si mohla prečítať Profesori zločinu, ktorá je 6 časťou série Páchateľ: neznámy.

V prvom rade chcem povedať, že pri tejto sérii je lepšie čítať od 2 časti, kde sú v hlavnej úlohe Julo, jeho tím a druhá strana zákona, ktorá by druhou stranou byť nemala. Hovorím to preto, lebo som čítala recenziu, kde bolo písané, že sa dajú čítať zvlášť, ale v osobách sa stráca atď. Je to práve tým, že ako prvú čítala profesori a samotné postavy sú už ďalej, už majú svoje čo to za sebou...

K samotným Profesorom. Najlepšia časť akú som čítala. Nezaznamenala som žiadny zádrhel, text sa čítal plynulo, v čom veľmi pomáhajú aj krátke kapitoly. Podstatné pre mňa bolo, že všetky zásadné postavy v príbehu dostali konečne rovnaký čas- priestor, a tak som si ich mohla viac užiť.

Šloser sa povenoval karuselovým obchodom, ale príbeh sa prelína aj zaujímavým prípadom Šiškovej vraždy, ktorú vytiahli po rokoch na svetlo sveta. Prepojenia, ktoré by ste nečakali, nápady mafiánov, podplácanie štátnych úradníkov a oveľa viac si prečítate v sérii od Petra Šlosera.

5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #milujemeknihy2

21.11.2023 5 z 5

Recept na dieťa Recept na dieťa Dominika Würll

#receptnadieta #monikawurll @vydavatelstvo_elist

Vďaka vydavateľstvu som siahla aj po knihe Recept na dieťa. Prvotné popísanie, komický román s prvkami tragédie, nie je úplne presný. V príbehu je veľke množstvo smútku a myšlienkových pochodov hlavnej hrdinky, ktorá aj keď veľmi chcela a túžila po dieťati, toto splnenie sa jej nedarilo naplniť. Preto by som tento opis obrátila. Tragický román s prvkami komédie. Je pravda, že táto ťažká téma pre mnohé ženy bola odlahčená, za čo som rada, inak by mi slzy tiekli prúdom. Nevedela som sa dočkať konca ako to všetko dopadne. Držala som jej veľké palce.
Koniec neprezradím. Túto knihu by si mala prečítať každá žena...

Monika má výborný štýl písania.

4/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #milujemeknihy2 #spolupracasnikou

21.11.2023 4 z 5

Karanténa: Rok v prdeli Karanténa: Rok v prdeli Mária Blšáková

karantenarokvprdeli @mariablsakova @nasevojsko

Séria Karanténa pokračuje. Rok v prdeli. Názov, ktorý pritiahne vašu pozornosť. Už len ten názov zaručí knihomolovi čitateľský zážitok.

Boris je stále namyslený, arogantný, ale akoby v karanténe trošku zmudrel. Nielezol mi tak na nervy a už nebola z neho neznesiteľná sviňa a čítanie som si užila o to viac. Zaujimavé nazerať do hlavy chlapovi, ktorý je autentický a nie akých by sme chceli mať. Skutočne Boris nie je princ na bielom koni.

Okrem pripomienky korony, zažijeme začínajuci vzťah a ako k nemu čerstvý 50tnik pristupuje.

Veľká spisovateľská hviezda dostane nafrak tiež svojským spôsobom, ale dôležité je ako sa k tomu postaví? Ja verím, že správne a teda som zvedavá na ďaľšie pokračovanie.

Páči sa mi ako autorka podchytila tému korony a musím ja osobne zo všetkým súhlasiť. Myslím, že pri sérii Korona budú 2 tábory a veľa osôb sa bojí vyjadriť názor či recenziu. Mne táto séria brnkla do nosa a sadla mi ako riť na šerbel. Aj v príbehu sú dva tábory, tak ako sa SR a svet rozdelil. Autorka pomedzi tému Korony používa Borisov "vtipný jazyk". Príbeh je vtipný a číta sa rýchlo a s ľahkosťou.

4/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #recenzienika

18.11.2023 4 z 5

Jedine môj Jedine môj Barbora Astor

#jedinemoj @barbora.astor.author @venupress

"Zákonom prírody je, že dážď neustane tým, že mu nakážem, aby prestal. Niekedy iba stačí prijať to, že prší. Veď nebude pršať navždy. A nech som akokoľvek mokrá, ja sama nie som tým dažďom. Som iba tou, ktorá zažíva búrku..."

Tretia časť série môj som dočítala dnes ráno. Predchádzajúce recenzie nájdete v postoch nižšie, a tak sa nebudem veľmi k nim vracať. Jedine môj malo niečo do seba. Navyše hlavná hrdinka nám dovolila nahliadnuť do jej vnútra aj takýmito krásnymi myšlienkami.

Ellie a Loganovi som verila ich vzťah. Najviac zo všetkych dvojíc. Pri prvom to bolo rýchle, pri druhom sa Noel spamätával z Bee...Pri týchto dvoch to bolo krásne, prirodzené. Logan sa mi páčil v druhej časti ako aj pomáhal Jess ako sa sem tam ukázal. Vo svojom príbehu mi sám o sebe taký úžasný neprišiel. Ale nie v zlom. Avšak ako sa zachoval... Pri konci. Akoby mi tam niečo nesedelo.

Vo všetkých častiach mi chýba väčšie prepojenie zk všetkymi postava, ale chápem, že takto sa dajú skôr čítať samostatne.
V jedine môj sa tak nejako žiadny z chalanov nevyskytol a som zvedavá či a o kom bude ďaľšia časť.

16.11.2023 4 z 5

Karanténa Karanténa Mária Blšáková

#karantena @mariablsakova @nasevojsko

Karanténa je jedným z tých príbehov, ktoré sú inšpirované skutočnosťou. Pamätáte sa ako ste sa cítili a čo ste si mysleli, keď bolo nakazených 60, 100 ľudí a počet stále stúpal? Ako ste sa zachovali? Kde ste boli?

Karanténa je o spisovateľovi detektívok a bývalom policajtovi, ktorý dostal už druhý blok na 13 kapitole a nevie čo ďalej. Prišla korona a on sa zatvoril dobrovoľne doma. Dostal nápad. Čo tak sa odkloniť od krimi a ísť inou cestou? Začal si krátiť čas rozhovormi na FB a telefonátmi a získaval informácie ako ľudia znášajú koronu a následnú karanténu. Veľa informácii som zachytila aj ja začiatkom celého tohto kolotoča a táto kniha mi to len pripomenula.

Pán autor mi prišiel nadradený a nie veľmi mi sadol. Jeho myšlienkové pochody niekedy urazili, ale naopak som sa aj zasmiala, že to vážne?

Pri rozhovoroch si nájde priateľov a uvedomí si vecí, ktoré na začiatku tohto projektu určite nečakal.

Ďakujem autorke, že som si mohla prečítať príbeh, o čase, ktorý zmenil nás všetkých.

13.11.2023 4 z 5

Tak trochu môj Tak trochu môj Barbora Astor

#taktrochumoj @barbora.astor.author @venupress

Prvá časť série Môj. Uhá, to je citoslovce...možno sa to ani nezaraďuje medzi slová, ale čo k prvej časti napísať? Možno

Rýchly sobáš, utajovanie tejto skutočnosti... mali čas sa spoznať, zamilovať, a keď už toto tajomstvo prezradili...
Nehoda, ktorá zmenila všetko...

Dokázali by ste sa aj teraz zamilovať do svojej polovičky aj druhýkrat? Bee bola silná a prekvapivo rozumná ženská. Ja by som spravila veľké haló až potom by som rozmýšľala. Nenudila som, scény boli dopísané, veľmi dobrá gradácia.

Ku konci mi už prekážalo "drží môj pohľad." Bolo tam toho veľa.
Príbeh Bee, Haydena a Neala som si užila. Scény ma poháňali čítať ďalej a ďalej.

4,5/5

Ďakujem autorke za knihu.

13.11.2023 5 z 5