rd4ever rd4ever komentáře u knih

Rudý Mars Rudý Mars Kim Stanley Robinson

90% knihy úplně super, konec je trošku odbytý, ale celkový dojem dobrý. Hlavně tedy pasáže o objevování a celkovém růstu osídlení je super. Pak ještě pasáž o destrukci. Co mě unavovalo byla politika a zdlouhavé myšlenkové pochody dvou mužkých hlavních hrdinů. Ale do kontextu knihy to zapdá a dalo se to přežít.

04.01.2022 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Průměrné. Pro zkušenější scifaře to je ohraná písnička, kam autor nepřináší nic nového. navíc pro fanoušky červeného trpaslíka je eso rimmer stále nejvíc:) Závěr totálně odbytý a urychlený. Zklamání.

28.12.2017 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jako malý geek jsem si představoval, že takhle nějak by to mohlo vypadat - ten svět, jak se k tomu dospělo, aj tu posedlost 80. lety. No a tady to ten autor všechno takhle napsal. A mnohem líp než bych čkal. Je to supr čtivý, spousta odkazů na kultovní filmy, hry, seriály atd.

02.08.2017 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Nejprve jako audiokniha a posléze jsem i četl. Dojemné, slzel jsem. Důležitá kniha.

30.12.2016 5 z 5

Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Antonín Pařízek

Celá ta trilogie je reklama na porodnictví z doby dávno minulé (porovnávám s trendy v porodnictví na západě). Opravdu děsivé čtení, jak si muži přisvojili i výsostnou disciplínu žen. Navíc je to reklamou od spřízněných farmakologických firem minimálně o 30% natažené. A reklama na tišící léky pro "přirozený porod"? Musel jsem se smát, ale ono je to spíš smutné. A to jsem muž. Toto nebrat (ještě že to máme z knihovny).

29.08.2016 odpad!