rakytnik rakytnik komentáře u knih

Reklama je navoněná zdechlina Reklama je navoněná zdechlina Oliviero Toscani

Taky si vždycky říkáte, co nám to v těch reklamách hustí do hlavy...
A nakonec jako ovce všichni jdeme a stejně si to koupíme, aniž bychom věděli proč.
ANO, reklama je navoněná zdechlina.

08.02.2013 3 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Třetí přání není ničím jiným než cestou a hledáním.
Krásná kniha o odpovědích na nepoložené otázky.
Bohužel musím říct, že je to také kniha s šokujícím dramatem.
Kniha plná touhy.
Jakmile vyřknete první přání, ty další už nebudou dlouho čekat.

Kdo ještě nebyl na Krétě a v Barceloně, po přečtení tam jistě zajedete stejně jako já.

08.02.2013 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Jako dlouholetý čtenář magazínu Koktejl je Josef Formánek moje srdeční záležitost.
Jeho zvláštní dokumentární styl psaní má zvláštní kouzlo. Klobouk dolů, ale s každou další knihou je to lepší a lepší.
Román Umřel jsem v sobotu je vynikající zpověď němého pozorovatele jedné tragédie - jak jinak než Z osudu rukou a vůle boží.
Těším se na další dílko.

08.02.2013 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Jsem dlouholet

08.02.2013 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Příběhy o lásce, které psal život. Jeden nikdy nezapomenu, a to setkáni v hotelu po mnoha letech, kde si muž při oblékání pyžama rozbije hlavu.

03.02.2013 5 z 5

Ještě nikdy jsem nečetl knihu ve které někdo od začátku do konce běží. Od Murakamiho jsem četl vše co vyšlo v češtině. Toto je ale úplně jiná kniha, možná o to více zajímavá. Běžci se v tom určitě najdou. My neběžci můžeme jen tiše závidět nad sílou, odhodláním, které v člověku může být.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejsem člověk, který by měl rád detektivky, ale pokud nějakou čtete do 4 hodin ráno a vůbec Vám to nepřijde, tak je dle mého vážně dobrá. Musím říct, že tuto trilogii jsem si prožil do posledního slůvka. Čest památce pana Larssona.

03.02.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tak touto knihou u mne čtečí mánie začala. Je zde spousty otázek: Jako třeba co se stane, pokud lidstvo přijde o tak běžný smysl jako je zrak. Přemýšleli jste nad tím? Jestli ne, tak vřele doporučuji přečíst.