RADOST RADOST komentáře u knih

Malý tygr ve vlastní šťávě Malý tygr ve vlastní šťávě Václav Gruber

Vtipné vyprávění patnáctiletého kluka o dospívání a životě jeho rodiny. Čtení především pro dospívající, ve veřejných knihovnách patří spíše do oddělení pro mládež.

18.01.2013 3 z 5

Povídky z jiné dimenze Povídky z jiné dimenze Petr Matějček

Povídky o možné budoucnosti, jejichž základem je věčný boj dobra se zlem, otázky umělé inteligence, vize jiných inteligentních tvorů ve vesmíru a otázka existence Boha a ďábla. Byla to příjemná každodenní dávka fantazie.

01.12.2012 4 z 5

Neposkvrněné početí Neposkvrněné početí Anna Hessová

Kniha o možných důsledcích nevědomosti a nekomunikace. Autorka věrně vystihla myšlení dospívající dívky a život u nás před cca 50 lety.

21.11.2012 4 z 5

Neobyčejné dědictví Neobyčejné dědictví Dean Koontz

Detektivka, která je vlastně oslavou rodinné lásky a soudržnosti, smyslu pro humor a optimismu. Skvěle jsem se pobavila a určitě sáhnu po dalších dílech tohoto autora.

01.10.2012 4 z 5

Milovnice Milovnice Elfriede Jelinek

Nepřetržitý tok slov a myšlenek. Změna slovosledu změní i myšlenku. Myšlenky o podstatě života žen a mužů, hledání vlastního místa v životě, pokud možno na vyšší příčce než dosud. Surové, obnažené, trefné popisy malosti života.

24.09.2012 4 z 5

Manželská hra Manželská hra Fern Michaels (p)

Oddychové čtení na dovolenou - nebo raději vůbec. Slátanina na způsob červené knihovny. I když vychází z tajemné zápletky, děj je předvídatelný .Romantický podtón v kontrastu s tvrdým výcvikem hlavní aktérky ve mně zanechal dojem přeplácaného nepoživatelného dortu pejska a kočičky.

11.08.2012 2 z 5

Země divů Země divů Ann Patchett

Zajímavá dobrodružná kniha o vědeckém výzkumu a o střetu i soužití dvou světů - americké civilizace a domorodých kmenů v brazilských pralesech. Zasloužila by si však trochu propracovanější překlad.

03.08.2012 4 z 5

Lidičky ze strašecké uličky Lidičky ze strašecké uličky Ladislav Oplt

Tak trochu Nerudovské povídky o osobitých obyvatelích uličky, v níž autor žil. Čiší z nich nostalgie, klid, pohoda a trochu i rozčarování nad ztrátou čehosi neuchopitelného.

22.07.2012 4 z 5

Miamský prostopášník Miamský prostopášník Jiří Lamberk

Číst tuto knihu bylo podobné, jako sedět v hospůdce a poslouchat útržky vzpomínek náhodného známého. Chvílemi pobaví, chvílemi nudí a střízlivý posluchač uvažuje - proč nám to vlastně říká a proč to poslouchám?

16.07.2012 3 z 5

Tvá Tvá Claudia Piñeiro

Překvapivě dobrá sonda do života jedné rodiny. Tragikomický příběh, příjemný úsporný styl. Chuťovka na jeden den!

03.07.2012 5 z 5

Nemravná bohyně Nemravná bohyně Madeleine Brent (p)

Historický román "stříknutý" červenou knihovnou, čtivý příběh s detektivní zápletkou. Občas je příjemné začíst se do takové knížky - zaujme a shovívavého čtenáře neurazí. Letní relaxační četba.

03.07.2012 4 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Úsměvný deník sobecké sebestředné učitelky, která se cítí být "ubližovaná celým světem" a naprosto nereálně smýšlí o sobě samé.Odpočinková zábavná četba.

17.05.2012 3 z 5

Maska života Maska života Frances Galleymore

Poutavá a zajímavá sonda do lidské psychiky. Záměna lásky za touhu ovládat.

17.05.2012 4 z 5

Sen o městě obehnaném zdí Sen o městě obehnaném zdí Lisa Huang Fleischman

Příběh čínské vzdělané ženy. Přibližuje zvyklosti, tradice i politické dění v Číně v letech 1890 až 1950. Poučné, poutavé.

16.05.2012 4 z 5

Profesionál Profesionál Paul Eddy

Napínavá honba za zločincem, který je se svými spolupachateli chráněn státními orgány. Ukázka korupce, zneužívání. Občas překombinované a těžce pochopitelné, ale varující.

16.05.2012 4 z 5

Taťka Střihoun Taťka Střihoun Patrick Cauvin

Vyprávění desetiletého chlapce, který po rozchodu rodičů žije s otcem a chce, aby to tak zůstalo. Pro splnění svých tužeb udělá cokoliv, včetně loupeže nebo i přípravy na sebevraždu.

15.05.2012 3 z 5

Vůně chleba Vůně chleba Judith Ryan Hendricks

Poklidné líčení hledání vlastního štěstí. Každý člověk je jiný a proto je rozdílné i to, co mu přináší uspokojení a pocit vnitřní vyrovnanosti. Kniha se mi líbila.

28.04.2012 4 z 5

Sedmý život Sedmý život Hedvika Bártová

Jímavé vyprávění o soužití kočky a jejich lidí. Sděluje pocity kočky i majitelů, kteří ji provázejí sedmi obdobími jejího kočičího života.
Každý živý tvor potřebuje lásku a nebýt sám. Živý tvor není věc. Kniha je doplněna půvabnými ilustracemi Václava Šebesty, žáka páté třídy. Pohladila mě po duši.

02.04.2012 4 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Vnučka pátrá po příčíně jednání prarodičů. Ve stáří, po onemocnění jednoho z nich, naplánovali a promyšleně provedli společnou sebevraždu.Nejsem si jista, zda to byla výjimečná láska.Spíše obava svérázné ženy ze změny života.

27.02.2012 3 z 5

Bosá nevěsta Bosá nevěsta Joan Johnston

Oddychová četba z dávných časů v drsné Montaně. Předvídatelný děj.

18.02.2012 3 z 5