RADOST RADOST komentáře u knih

Norbiho tajemství Norbiho tajemství Titok Norbi

Nastínění zdravého životního stylu a možnosti hubnutí. Spočívá v roztřídění potravin do tří skupin, z nichž pro každou je určen jiný denní čas konzumace, a pravidelném pohybu. Nenáročné, láká k vyzkoušení.

26.10.2013 3 z 5

Vařila myšička kašičku Vařila myšička kašičku Adolf Dudek

Známá říkadla, pěkné obrázky. Děti se na některé básničky chytají, chápou je a opakují. Některá říkadla jsou už ale tak zastaralá, že je děti hůře chápají, ze svého života to naprosto neznají.

01.10.2013 3 z 5

Cizí domov Cizí domov Erica Pedretti

Autorce se podařilo vyvolat ve mě dávno zapomenutý pocit vykořeněnosti v době pobytu v dětské ozdravovně a chápala jsem pak její životní potřebu žít tam, kde se nejvíc cítila doma, i když to nebyl vlastní domov.

05.09.2013 3 z 5

Vnitřní záležitosti Vnitřní záležitosti Connie Willis

Některé povídky jsem hodnotila nejvyšším počtem hvězdiček, některé jsem nechápala nebo mě nudily a musela je odložit.

23.08.2013 3 z 5

Mia Mia Rudolf Roden

I když se kniha dotýká mnoha oblastí pr mně zajímavých oblastí - Miino studium a jeho politické zákulisí, emigrace, židovství i tápání v osobním životě, kniha mi nic nepřinesla a nezaujala mě. Navíc mi připadala naprosto zbytečná hrdinčina potřeba podstoupit čtyřletou psychoanalýzu - při její inteligenci a životních zkušenostech.

15.08.2013 2 z 5

Život nebyl žádná nuda Život nebyl žádná nuda Gita Dudová

Přínosné především jednoduchým vylíčením života u nás v období 1936-1956. Určitě si přečtu i pokračování.

24.07.2013 3 z 5

Atlas mužů Atlas mužů Oldřiška Podhorcová

Úsměvné povídky o mužích, snaha o jejich roztřídění dle jejich povah nebo vzorů z říše zvířat. Nenáročná četba k vodě nebo do čekáren.

10.07.2013 2 z 5

Stůl v koutě Stůl v koutě Michael Ondaatje

Vzpomínky na v dětství prožitou plavbu ze Srí Lanky do Anglie; na spolucestující, chlapecká dobrodružství i pokusy pochopit svět dospělých. Literárně velmi kvalitní - přesto mě kniha příliš nezaujala, neposkytla podněty k zamyšlení, chvílemi mě i nudila.

25.06.2013 3 z 5

Konec světa Konec světa Emil Hakl (p)

Povídky o svérázných figurkách, o lidech na okrajích společnosti, o lidech, se kterými se autor nenudí. Hakl je mistr slova, jeho popisy prostředí a situací jsou neobvyklé, výstižné, gradující, dokonale vás vtáhnou do atmosféry.

20.05.2013 4 z 5

Modrooký zaměstnanec japonské firmy Modrooký zaměstnanec japonské firmy Niall Murtagh

Zajímavé seznámení se strategií a principy řízení japonské Mitsubishi, se životem a myšlením zaměstnance této firmy. Jiná země, jiná mentalita, jiný přístup k tradicím i k cizincům. Chvílemi mi to snaživé pachtění modrých mravenečků vedených pyšnou, nepružnou a mnohomluvnou firmou v mnohém připomínalo můj vlastní pracovní život ve velké firmě u nás, v ďocela nedávné ČSSR.

09.05.2013 4 z 5

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

Hrůzná reality-show odhaluje myšlení všech skupin obyvatelstva. Jak poučné, jak pravdivé, jak nelichotivé! Situace, které se v historii lidstva neustále opakují. Nevěřím, že lidstvo je opravdu nepoučitelné a děkuji autorce za tuto knihu. Líbí se mi její styl. Není mnohomluvná, přesto říká mnohé.

03.05.2013 4 z 5

Prodám duši, zn. Rychle Prodám duši, zn. Rychle Kathleen O'Reilly

Současná variace na upsání duše ďáblovi. Stojí to za možnost být ve středu zájmu, být bohatý a užívat si, být IN ? Kniha mě však nenadchla, možná i proto, že ten IN svět mě neláká a nezajímá.

21.04.2013 3 z 5

Neviditelné stopy Neviditelné stopy Robert B. Parker

Nevím, zda je chyba ve mě, nebo v té knize - ale nenadchla mě, spíše jsem se jí prokousala než si ji užila.

28.03.2013 3 z 5

Plyšová veš Plyšová veš Hana Hlavínová

Svěže, bez příkras a s vtipem popsány zážitky mladé ženy - svatbou počínaje a druhým těhotenstvím konče. Pobavila jsem se i zavzpomínala.

20.03.2013 4 z 5

Jak jsem prošustroval majlant Jak jsem prošustroval majlant Jiří Pavel

Docela dobré povídky o slabostech, závislosti, nezodpovědnosti, bohémství, furianství, sebezničení. O promarněných životech.
Psáno však spíše jako oslava takového života, postavy jsou apatické oběti. Toto mi vadí a podtrhuje to celkový depresivní dojem.

16.03.2013 3 z 5

Mrtví neznají klid Mrtví neznají klid kolektiv autorů

Kniha si zaslouží dvojnásobnou nálož hvězdiček. Jednou za zajímavý a napínavý příběh. A podruhé za nápad, za společné autorství 26 spisovatelů. Čekala jsem jakousi slepeninu, ale nestalo se tak. Dílo má skvělou stavbu, je neotřelé a působí celistvě. Teprve při druhém čtení se zaměřím na hledání slabších článků , slabších autorů. Ale možná nic nenajdu.

07.03.2013 5 z 5

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Napínavá akční detektivka o vražedném boji gangů. Četba pro chlapy.

03.03.2013 4 z 5

Díra Díra Daniel Petr

Vše je řečeno v recenzi http://www.knihozrout.cz/blog/zavirej-vratka-venku-jsou-bubaci_b132.htm. Já jen dodávám: depresivní - nejen situace, ale i život Aleny a Jakuba před "dírou". Jsem zvědavá na další autorova díla, tento debut je zajímavý..

15.02.2013 3 z 5

Julius Winsome Julius Winsome Gerard Donovan

Je rozdíl žít v samotě z vlastního rozhodnutí nebo zásahem někoho neznámého. Milovaná samota se pak stane nesnesitelnou a Julius Winsome volí svérázné řešení. Čtvrtou hvězdičku dávám za styl, za jazykově bohaté a výstižné popisy, za vylíčení lásky ke knihám a v neposlední řadě i za překlad Renaty Dlouhé.

04.02.2013 4 z 5

Cranford: Cranfordské dámy Cranford: Cranfordské dámy Elizabeth Gaskell

Kniha napsaná před cca 160 lety dává nahlédnout do života tehdejších dam na maloměstě. Je napsaná velmi dobře, s laskavým humorem a znalostí lidských povah. Život těchto dam nám může připadat nudný, svázaný nesmyslnými nepsanými pravidly, plný etikety, která je vlastně stálou přetvářkou. Ale po srovnání s dnešními životními reáliemi a "přestěhování" těchto postaviček do současnosti je vlastně najdeme i zde. Lidské povahy se letem časem nemění, jejich podstata zůstává.

20.01.2013 3 z 5