Cizí domov

Cizí domov https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151538/bmid_cizi-domov-1zM-151538.png 4 10 4

Autobiografická próza švýcarské spisovatelky a výtvarnice, narozené na Moravě.Autorka německé národnosti, narozená v roce 1930 ve Šternberku, prožila poválečný odsun, několik let žila v USA, než se s manželem usadila ve Švýcarsku. V nevelké próze se stručným a věcným stylem se bez sentimentu a se snahou o objektivitu ohlíží za mezníky, událostmi a zážitky, které utvářely její život. Ústředním motivem jejích vzpomínek je nikdy neukončené hledání domova a svého místa ve světě.... celý text

Zuzvil
13.06.2023 3 z 5

Knížku jsem si vyhledala na základě knižní výzvy Databáze knih, jinak bych se k ní pravděpodobně nikdy nedostala. Každopádně je to určitě nejstručnější autobiografická próza (co se týče do počtu stran) , kterou jsem kdy četla. Co se týče obsahu samotného, tak klobouk dolů před autorkou jak dokázala ve velmi strohých větách popsat zajímavě svůj životní osud. Pro mě byla neznámou osobností a jsem ráda, že jsem se o této spisovatelce a výtvarnici měla možnost dovědět přímo od ní samotné. Čtení to bylo rychlé, příjemné a můžu doporučit.

Alethea_k
06.01.2023 4 z 5

Autorku jsem objevila jen a jen díky Čtenářské výzvě 2023. Chtěla jsem mít pouze splněné téma a namísto toho jsem natrefila na zajímavou osobnost, o které toho budu chtít zjistit rozhodně víc. Příště si již texty přečtu v originále. Otevírá a naznačuje spoustu vážných a důležitých témat. Stojí za pozornost.

milan.krimsky
31.08.2017 5 z 5

Super! Prvně jsem četl autorčin životopis, který mám přečtený během chvilky. Autorce tímto děkuji za novou stylizaci textu

RADOST
05.09.2013 3 z 5

Autorce se podařilo vyvolat ve mě dávno zapomenutý pocit vykořeněnosti v době pobytu v dětské ozdravovně a chápala jsem pak její životní potřebu žít tam, kde se nejvíc cítila doma, i když to nebyl vlastní domov.

Erica Pedretti
švýcarská, 1930 - 2022