radimch radimch komentáře u knih

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Opravdu zajímavé, nejvíce mi v paměti utkvěla povídka Špacírflinta

05.06.2020 4 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Velmi inspirativní kniha. I po tolika letech od vydání mi má stále co nabídnout. Děkuji.

02.05.2024 5 z 5

Putinova válka Putinova válka Michal Kubal

Děkuji za tuto knihu, autoři jsou odvážní lidé.

13.04.2024 5 z 5

Achillova pata a jiné patálie Achillova pata a jiné patálie Milan Slezák

Velmi dobře zpracovaná kniha, bylo mi potěšením číst.

30.03.2024 5 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Vladislav Vančura

Nádherná čeština, atmosféra starých časů. Velmi dobré.

21.03.2024 5 z 5

Indiáni bez tomahavků Indiáni bez tomahavků Miloslav Stingl

Dozvěděl jsem se nejednu zajímavou věc.

08.03.2024 4 z 5

Tělesná výchova Tělesná výchova Martin Šimečka

Velmi inspirativní, jsem rád, že jsem tuhle knihu četl.

12.02.2024 5 z 5

Louis Pasteur: Přemožitel neviditelných dravců Louis Pasteur: Přemožitel neviditelných dravců František Gel

Výborná kniha, pečlivě napsaná, spousta souvislostí. Louis Pasteur byl jedinečný člověk. Děkuji.

10.02.2024 5 z 5

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Dobře napsaná kniha o Velkém člověku. Děkuji.

31.01.2024 5 z 5

Zápasy slepého muže: Život a doba komunisty Klementa Lukeše Zápasy slepého muže: Život a doba komunisty Klementa Lukeše Pavel Kosatík

Zajímavé, dobře zpracované.

22.01.2024 5 z 5

Nekonečno v dlani Nekonečno v dlani Marcus Chown

Plno zajímavých informací.

16.01.2024 5 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

inhibitory mTor, galega officinalis, metformin, rapamycin - první část byla fakt zajímavá. Konec trochu filosofování.

12.01.2024 4 z 5

Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět Peter J. Bentley

Knihu rozhodně stojí za to si přečíst, přináší na zlatém podnose spoutu souvislostí. Děkuji.

08.01.2024 5 z 5

Pražský slabikář: Od Kafky k Havlovi a zpět Pražský slabikář: Od Kafky k Havlovi a zpět Aleksander Kaczorowski

Krásná kniha plná souvislostí. Kafka, Hašek, Seifert, Hrabal, Škvorecký, Kundera, Havel, Eco.

21.12.2023 5 z 5

Doteky dějin Doteky dějin Karel Pacner

Botha a Churchill, Rašín a Kramář, Foglar a Rychlé šípy - za mě fajn čtení.

19.12.2023 5 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Pár zajímavých postřehů v knize bylo.
TEL (tetraetylolovo) a CFC (freony) uvedl "v život" jeden člověk! uf.

19.12.2023 4 z 5

Prvočísla Prvočísla Enrique Gracián

Nádhera - propojení Malé Fermatovy věty, Gaussových postřehů, Eulerovy geniality a Riemanovy hypotézy do jedno příběhu, který končí u dnešního šifrovacího RSA algoritrmu. Jako když vám někdo poskládá složité puzzle, které dává krásný obraz. Byla to radost číst.

05.12.2023 5 z 5

Dopamin: Molekula, která určuje osud lidstva Dopamin: Molekula, která určuje osud lidstva Michael Long

Skvělá kniha, spousta podnětných informací.

02.12.2023 5 z 5

Vesmírný posel Vesmírný posel Neil deGrasse Tyson

Kniha je sérií esejí o kde čem s velmi širokým záběrem. Pár zajímavých postřehů tam bezpochyby je. Je výborně ozdrojovaná.

15.11.2023 4 z 5

Každý z nás byl hrdinou Každý z nás byl hrdinou Jim DeFelice

Torch, Husky, Overlord a to všechno téměř beze zbraně a v první linii. Smekám.

24.10.2023 5 z 5