Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět

Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět

Bohatě ilustrovaná Kniha o číslech plná reprodukcí, historických rytin, maleb a fotografií nabízí zábavný a fascinující vhled do dějin nejdůležitějších matematických objevů v různých oborech, ať už jde o filozofii, výtvarné umění, hudbu, architekturu, kvantovou mechaniku, fyziku, výpočetní techniku, literaturu, biologii, obchod, náboženství nebo okultismus, a zachycuje něco z ducha těch, kteří přispěli k poodhalení tajemství čísel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193187/kniha-o-cislech-tajemstvi-cisel-a-j-szJ-193187.jpg 4.811

The Book of Numbers: The Secret of Numbers and How They Changed the World (2008)

Literatura světová, Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Rebo

Lumine
18.01.2016

Tahle knížka je úžasná. Moc se mi líbí, jak se sepsaná poutavě a pro naprosté matematické neználky, ale zároveň nutí zamýšlet se na matematickými problémy a ukazuje spoustu zajímavého.
K tomu je krásně zpracovaná po grafické stránce.

dalimoni
18.02.2014

Pěkná kniha, která přiblíží matematiku i jejím zapřísáhlým nepřátelům. Velmi čtivou formou se v knize dočteme o zajímavých věcech týkajících se např. čísla Pí, Eulerova čísla, zajímavosti ohledně dalších čísel (např. 13, 1, 2 atd.). Autor se hlavně na konci knihy zabývá i fyzikou, která je s matematikou velmi úzce spjata. Trošku osvětlí teorii relativity, teorii strun... Určitě doporučuji pro čtenáře, kteří si chtějí rozšířit obzory (a nemusí být vůbec milovníky matematiky - právě naopak). Také vhodné pro učitele matematiky, kteří mohou načerpat zajímavé poznatky a inspiraci pro oživení "někdy suchých matematických hodin".