pufina pufina komentáře u knih

Za soumraku Za soumraku Stephen King

King zklamal, na plné čáře. Slabé, jednoduché a nudné povídky.. Mistr hororu začíná pokulhávat, a tohle byl doslova hrozný pád!

18.12.2011 2 z 5

Jindřich Veliký Jindřich Veliký Carolly Erickson

Nemám ráda historii a nikdy jsem se o ní nezajímala, až na jednu vyjímku a tou je Jindřich VIII. (nebo chcete-li Jindřich Veliký). Hodně čtivá knížka, spousta zajímavostí a někdy mě při tom čtení napadlo "Vážně se to tak stalo?", atd. Jindřich VIII. je znám díky své slabosti pro ženy (pro mnohé ženy), je jistě spousta knih i filmů o něm a historii této doby, kdy kraloval, ale tohle je hodně výstižné a dvakrát tak zajímavé než polovina z toho, co vyšla nebo byla zfilmována!

Dr. House Průvodce seriálem Dr. House Průvodce seriálem Paul Challen

Další kniha k seriálu Dr. House, ve které se dozvíte spoustu věcí a detailů o dílech z prvních třech sérií. Ze začátku je Hugh jako hlavní postava představen a dozvíte se i o něm několik zajímavostí z jeho života. Plus samozřejmě i o ostatních hercích z tohoto seriálu. Doporučuju přečíst, pokud patříte mezi nadšené fanoušky jako já :-)

18.12.2011 5 z 5

Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Patrick de Funès

Louis de Funes byl - a pořád je (!) - jedním z největších francouzských komiků. Sotva jsem začla chodit a mluvit, pak jsem sedávala u televize a můžete hádat, jakého herce jsem si zamilovala už v dětství - Louise! Tato kniha psána jeho syny je naprosto neuvěřitelná, nádherná a dozvíte se spoustu věcí o tomto velkém muži, kterým bez pochyb Louise de Funes byl!

Síť víry Síť víry Petr Chelčický

V rámci studia jsem to úspěšně přečetla. Není to příliš záživné, pokud nemilujete historii a nebo zkrátka nemyslíte ve stejném duchu, aby Vás to bavilo. Několik zajímavých pasáží tam rozhodně je, stojí za přečtení. Nicméně hlavní myšlenka je opravdu vynikající, to se musí uznat!

18.12.2011 3 z 5

House, Dr.: oficiální průvodce slavným televizním seriálem House, Dr.: oficiální průvodce slavným televizním seriálem Ian Jackman

Pokud patříte mezi seriálové fanoušky (jako já) a opravdu Vás zajímají různé povídání o seriálu, od tvůrců a také o tom, proč jaká postava je taková či onaká, tak přesně to je kniha pro Vás!

Rivanský trůn Rivanský trůn David Eddings

První díl Kouzelnice Polgary je hodně čtivá a zajímavá kniha. Je tam spousta krásných pasáží, nicméně celkově je kniha lehký nad průměr. Rozhodně budu pokračovat druhým dílem, protože už díky samotné postavě, jakou Polgara je, to stojí za to číst!

18.12.2011 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Je to dávno, co jsem jako mladší viděla film, několikrát a byla jsem uchvácena. Po pár letech, co jsem na film narazila znovu, mi to nedalo a zapátrala jsem a (kýhošmouly) našla jsem, natočeno podle Jefferyho Deavera. Nebylo třeba málo a už kniha se mnou putovala domů, přečetla jsem jí jedním dechem. Skvěle napsaná a propracovaná detektivka, a to je teprve začátek celé ságy.
(Dnes můžu říct, ve srovnání s knihou, že je to další případ, kdy se film nemůže ani za nic vyrovnat knize.)

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Kniha si mě získala od začátku do konce, nečekala jsem, že mě tak krásně překvapí. Velmi strhující příběh, prvky absurdity a existencionalismu té kráse ještě dodávají. Nádhera.

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Velmi poutavý příběh, příliš neholduji knihám tohoto tématu, ale tahle mě dostala, držela se mě a nepustila až do úplného konce :-) Pokaždé co ji vidím ve své knihovně, tak nad tím příběhem přemýšlím, ráda se k ní zase vrátím. Doporučuji.