Síť víry

Síť víry https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99902/mid_sit-viry-DRE-99902.jpg 4 10 3

Nejvýznamnější traktát náboženského myslitele husitské doby Petra Chelčického vznikl v polovině 15. století. Název přeneseně odkazuje k evangeliím a scéně rybolovu Kristových učedníků. Chelčický líčí současnou církev jako síť, kterou trhají dvě velké ryby, dva hlavní hříšníci, císař a papež. Protipólem nesmlouvavé kritiky soudobé praxe je ideál dělné společnosti, která je založena na nenásilí a křesťanské rovnosti všech členů. Chelčického myšlenky inspirovaly vznik Jednoty bratrské a dalších evangelických církví; na konci 19. století je nadšeně přijímal L. N. Tolstoj.... celý text

Kuža007
01.09.2018 5 z 5

Tato kniha dokonale popisuje Chelčického představy pravé víry v Boha, a kde je i kritika tehdejší církve.

Stilico
14.02.2013 5 z 5

proč číst tuto knihu - protože je velice zajímavá vzhledem k době, ve které vznikla a o které ledacos vypovídá
proč nečíst tuto knihu - protože je těžké se jí prokousat
určitě by ji měl každý, kdo absolvoval střední školu znát, ale určitě je lepší se s ní seznámit z nějakého rozboru, ať už konkrétně této knihy či díla Chelčického

pufina
18.12.2011 3 z 5

V rámci studia jsem to úspěšně přečetla. Není to příliš záživné, pokud nemilujete historii a nebo zkrátka nemyslíte ve stejném duchu, aby Vás to bavilo. Několik zajímavých pasáží tam rozhodně je, stojí za přečtení. Nicméně hlavní myšlenka je opravdu vynikající, to se musí uznat!