Síť víry

Síť víry https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101095/bmid_sit-viry-jKv-101095.jpeg 4 10 3

Petr Chelčický (narozen kolem 1380, zemřel před rokem 1460) byl spolu s Janem Husem nejvýraznějším představitelem husitského myšlení. V České knižnici vychází jeho nejznámější traktát Síť víry. V něm ostře kritizuje existující podobu společnosti a formuluje svou náročnou představu opravdu křesťanského života. Svým ideálem dělné pospolitosti lidí, založené na křesťanské rovnosti všech, zanechal výraznou stopu v české i světové kultuře ještě i v 19. a 20. století (L. N. Tolstoj, T. G. Masaryk). Editor svazku Jaroslav Boubín připravil nové znění textu na základě tisku z roku 1521 a podle současných textologických zásad. Čtenáři tak po mnoha desetiletích dostávají do ruky nově připravený a kriticky ověřený text tohoto klasického díla české literatury. Součástí svazku je komentář a odkazy na biblické citace a parafráze.... celý text

Kuža007
01.09.2018 5 z 5

Tato kniha dokonale popisuje Chelčického představy pravé víry v Boha, a kde je i kritika tehdejší církve.

Stilico
14.02.2013 5 z 5

proč číst tuto knihu - protože je velice zajímavá vzhledem k době, ve které vznikla a o které ledacos vypovídá
proč nečíst tuto knihu - protože je těžké se jí prokousat
určitě by ji měl každý, kdo absolvoval střední školu znát, ale určitě je lepší se s ní seznámit z nějakého rozboru, ať už konkrétně této knihy či díla Chelčického

pufina
18.12.2011 3 z 5

V rámci studia jsem to úspěšně přečetla. Není to příliš záživné, pokud nemilujete historii a nebo zkrátka nemyslíte ve stejném duchu, aby Vás to bavilo. Několik zajímavých pasáží tam rozhodně je, stojí za přečtení. Nicméně hlavní myšlenka je opravdu vynikající, to se musí uznat!

Kniha Síť víry je v