Síť víry

Petr Chelčický (narozen kolem 1380, zemřel před rokem 1460) byl spolu s Janem Husem nejvýraznějším představitelem husitského myšlení. V České knižnici vychází jeho nejznámější traktát Síť víry. V něm ostře kritizuje existující podobu společnosti a formuluje svou náročnou představu opravdu křesťanského života. Svým ideálem dělné pospolitosti lidí, založené na křesťanské rovnosti všech, zanechal výraznou stopu v české i světové kultuře ještě i v 19. a 20. století (L. N. Tolstoj, T. G. Masaryk). Editor svazku Jaroslav Boubín připravil nové znění textu na základě tisku z roku 1521 a podle současných textologických zásad. Čtenáři tak po mnoha desetiletích dostávají do ruky nově připravený a kriticky ověřený text tohoto klasického díla české literatury. Součástí svazku je komentář a odkazy na biblické citace a parafráze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101095/sit-viry-jKv-101095.jpeg 46
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Host

Kniha Síť víry

Kuža007
01.09.2018

Tato kniha dokonale popisuje Chelčického představy pravé víry v Boha, a kde je i kritika tehdejší církve.

Stilico
14.02.2013

proč číst tuto knihu - protože je velice zajímavá vzhledem k době, ve které vznikla a o které ledacos vypovídá
proč nečíst tuto knihu - protože je těžké se jí prokousat
určitě by ji měl každý, kdo absolvoval střední školu znát, ale určitě je lepší se s ní seznámit z nějakého rozboru, ať už konkrétně této knihy či díla Chelčického

pufina
18.12.2011

V rámci studia jsem to úspěšně přečetla. Není to příliš záživné, pokud nemilujete historii a nebo zkrátka nemyslíte ve stejném duchu, aby Vás to bavilo. Několik zajímavých pasáží tam rozhodně je, stojí za přečtení. Nicméně hlavní myšlenka je opravdu vynikající, to se musí uznat!