Dr. House Průvodce seriálem

Dr. House Průvodce seriálem https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83308/bmid_dr-house-pruvodce-serialem-hZr-83308.jpg 4 17 2

Nezastupitelná publikace pro všechny fanoušky populárního televizního seriálu. Paul Challen přibližuje čtenářům nejen soukromý život Hugha Laurieho, představitele dr. House, ale detailně nás obeznámí také s podrobnostmi z Laurieho profesionální kariéry. A především nám epizodu po epizodě představí všechny tři série tohoto celosvětově oblíbeného televizního seriálu, včetně příhod z natáčení a historek ze zákulisí.... celý text

Vydáno: , XYZ (ČR)

The House That Hugh Laurie Built , 2007

ludek.n
04.12.2018 3 z 5

První vysílání televizního seriálu Dr. House mě sice nějak minulo, když jsem se ale dostal k jeho repríze, stal jsem se velkým obdivovatelem této série a postava Gregoryho House se stala jednou z mých oblíbených. Proto, když jsem jednou o Vánocích našel pod stromečkem knižního průvodce seriálem, byl jsem zvědavý, jak vypadá Dr. House z pohledu literárního. Na úvod třeba říci, že se jedná o typického představitele literatury faktu, do oddělení beletrie kniha nezabíhá, a takto je k ní také třeba přistupovat. Pokud byste ji chtěli přečíst na jeden zátah, se zlou se potážete. S úvodními kapitolami, představujícími zrod seriálu a jeho protagonisty, problém není, ale jakmile se čtenář dostane k popisům jednotlivých epizod už to tak růžové není. U první série jsem byl ještě okouzlen množstvím informací, které se autorovi podařilo posbírat. Všechno co v seriálu bylo, nebylo, co se povedlo, nepovedlo, nebo třeba i v jakých pozicích a úlohách se objevila Housova hůl. S druhou sérií už nadšení pomalu vyprchávalo, neboť jsem si uvědomil, že je to pořád to stejné dokolečka, dokola a začal jsem se nudit. Třetí sérií jsem se už kompletně protrápil. Na světlo světa totiž ve vší své nahotě vyleze nešvar i těch nejlepších televizních seriálů, totiž fakt, že je jedna základní dějová kostra, která se s každou epizodou lakuje jinou barvou. Včera to byla kanárkově žlutá, dnes hráškově zelená, zítra to bude blankytně modrá. V televizi mohou onu jednotvárnost obalamutit hudebním doprovodem, změnou nálady, atmosféry nebo stylu vyprávění, ale u faktografie tohle bohužel možné není. Pročíst se všemi epizodami tří sezón je sisyfovská práce a doporučuji ji jen skalním fanouškům Dr. House.

pufina
18.12.2011 5 z 5

Další kniha k seriálu Dr. House, ve které se dozvíte spoustu věcí a detailů o dílech z prvních třech sérií. Ze začátku je Hugh jako hlavní postava představen a dozvíte se i o něm několik zajímavostí z jeho života. Plus samozřejmě i o ostatních hercích z tohoto seriálu. Doporučuju přečíst, pokud patříte mezi nadšené fanoušky jako já :-)

Autorovy knížky

2008  80%Dr. House Průvodce seriálem