Pralinka1910 Pralinka1910 komentáře u knih

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

I když je tema vtipne zpracováno, knihu protkava svěží humor a neotrepane postřehy dej se neuvěřitelně vlece. Nepamatuji si knihu, která by se takto zoufale vlekla. Proto se téměř nedá přečíst.

03.01.2020 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se dobre cetla. Hlavní hrdina je alkoholik, což mi docela vadilo. Ale jako psychicky nemocný hlavní hrdina se hodí do čtenářské výzvy na tento rok. Protože v každém díle má jinou partnerku, tak předpokládám, ze většina musí dopadnout jako ta chudera z teto knihy, která Harrymu skočila na nápad živé volavky. Za mne 4 hvězdičky a další díly už ne.

03.01.2020 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Od hvězdy moderního thrilleru jsem měla velké očekávání, které bohužel nesplnila. Tim Weaver je skvělý vypravěč, příběh měl dokonale promyšlený do detailu, bez hluchych míst. Ze zkusenosti ve svém okolí vím, ze podobne případy opravdu existují! Trosku za čáru považuji fakt, ze by příslušník policie, informoval o faktech z vyšetřování, potají hlavního podezřelého. To si nedovedu představit ani u nás, natož v Londýně. Nevěřím, ze by člověk s takovou závaznou psychickou uchylkou působil několik let mezi vyšetřovateli a nikdo si toho nevšiml ( navzdory všem psychotestum a zkouškám ). Druhou hvězdu ubiram za Davida Rakera. Samozřejmě, ze jsem mu fandila a držela od začátku palce, aby nebyl blázen on a vše se objasnilo a jeho jméno ocistilo. Ale přijde mi takový “studeny anglicky čumák”. Mám rada pocit, ze každou chvíli hlavní hrdina zaklepe u nás na dveře... a z Davida jsem měla pocit jako z ohromného exponátu ve skleněné vitrine. Jsem rada, ze vím, kdo je David Raker, ale na další díly se v dohlédne době nechystám.

03.01.2020 3 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Detektivka napsaná s úsměvem a lehkostí, což vůbec neubira příběhu na poutavosti. Hlavního hrdinu si určitě každý oblíbí- je to sympatak každým coulem. Příběh velmi poutavý a čtivý. Opět povedena severská detektivka.

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Po všech odložených Trestikovych, nedoctenych Hartlech a těžko uveritelnemu Viewegovi výborná kniha od našeho autora. Moc me bavil příběh, který je uvěřitelny, vtipný ( aspoň z pocatku) a velmi dobre podaný. Zvlášť oceňuji psychologické nastineni postav, jejich myšlenek, životních postojů a chování. Stojí za přečtení a dovedu si i představit jako námět na film.

Otázka ztracené hlavy Otázka ztracené hlavy Jeff Cohen

Vyborne vymyšlený příběh, který zaujme od první stránky. Moc se mi líbil nápad využít specifické vlastnosti člověka s PAS ( poruchou autistickeho spektra) k detektivnim účelům. Doporučuji svým známým, kteří si chtějí o těchto lidech udělat svůj obrázek. Druhy díl Otázka neznámého manžela mi přijde mírně horší, ale pořad je čtiva.

Zeptej se moře Zeptej se moře Ivana Andrews

Po přečtení mi zůstala z knihy nepříjemná pachuť. Mimo poměrně zajímavý začátek, kuli kterému jsem si koupila jako eknihu, je to neuvěřitelná slatanina podana bez jakéhokoli vypravecskeho umění. Občas nechápu, jak někdo muže něco takového vydat, ale hlavně, jak muže někdo něco takového číst. Možná, ze k podobně literatuře dospěji, až mi bude 80+. Pokud je toto cílová skupina - pak se autorce omlouvám.
PS: absolutně nechápu název - v cele knize se moře nikdo nic nepta.

30.12.2019 odpad!

Kouzlo Kouzlo Danielle Steel

Nekomplikovany, růžový a povrchní příběh. Opakovane se zdůrazňuje, jak se tři dospělé děti Chantal osamostatnily a odešly za vlastním životem do světa. Pravděpodobně by kniha mohla oslovit čtenářky s podobným osudem.

30.12.2019 2 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Začátek výborný, konec preslazeny, ale příběh dobre vymyšlený.

27.12.2019 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Na knize mi něco chybělo nebo možná prebyvalo. Cetla se lehce, ale k dalším dílům autora se vracet nebudu.

27.12.2019 3 z 5