Posli Posli komentáře u knih

Na ostrově veleještěrů Na ostrově veleještěrů Wolfgang Hohlbein

Tenhle díl mi přišel snad nejnudnější z celé série. I když si příběh zachoval své kouzlo, tak mi v něm něco chybělo. Stále to bylo napsáno čtivě. Je jasné, že bych to víc obdivovala, kdybych byla menší, ale prostě jsem toužila dočíst tuto sérii.

06.04.2013 2 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Po přečtení anotace jsem se bála, že to bude úplně stejné jako Hostitel, ale můj strach byl neoprávněný. Příběh vypráví o něčem úplně jiném. Jestli někdo někdy viděl seriál The Lying Game, tak mi Alchymie věčnosti přišla trochu podobná jako první díl jmenovaného seriálu. Bylo to napsáno velmi čtivě. Přečetla jsem to za večer, vlastně za noc. Stránka ubíhala za stránkou a kapitola za kapitolou a najednou jsem byla na konci knihy. Celých 256 stránek je nabito dějem a nemáte čas se nudit. Serafinu jsem si oblíbila už od první kapitoly a u Cyruse to je naopak, takže od první kapitoly jsem ho nesnášela. Dále jsem si ještě oblíbila bratra Kailey. U Noaha jsem se ještě pořádně nerozhodla. Po dočtení konce je všem jasné, že tohle je pouze první díl. Příběh by ještě potřeboval dopracovat detaily, tak doufám, že se to autorce v dalších dílech povede, protože už se jich nemůžu dočkat.

06.04.2013 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Pod slovem bitva si člověk většinou představí něco velkého, ale závěrečná rozepře mi moc jako bitva nepřišla, ale dejme tomu... Sophie je stále sympatická, vtipná, i když trochu naivní puberťačka a role hlavní hrdinky jí opravdu přísluší. Kniha se četla opravdu rychle. Je to napsáno velmi čtivým stylem. Autorka ví, kde má popisy rozvádět, a kde naopak ne, aby to čtenáře nenudilo. V knize se dočkáme i smutných chvílí a to přidá příběhu na vážnosti. U Archera jsem se nemohla rozhodnout, jak ho mám vnímat a nakonec jsem si ho zvolila mezi oblíbené postavy. Asi jsem neodolala:D Nemůžu se rozhodnou, který díl ze série byl nejlepší. Hodnotím to asi jako jedno z nejlepších oddychových čtení.

06.04.2013 4 z 5

Miluji tě napořád Miluji tě napořád Cecily von Ziegesar

Ze začátku jsem se bála, že to bude úplně jiné než předchozí díly gossip girl a je pravda, že to bylo opravdu jiné, ale i tak se mi to líbilo. Vždycky když jsem se konečně začetla do příběhu, daná část už končila, a to mě vždycky naštvalo. Konec byl opravdu zvláštní, a trochu mě naštval. Chtěla jsem, aby byla Blair s Chuckem

05.04.2013 4 z 5

Nezapomeň na mne Nezapomeň na mne Cecily von Ziegesar

Tak už se přece toho Nata zbavte, děvčata! Já vím, že je boží, ale tohle už fakt nejde. Už mě ten stereotyp opravdu začíná štvát, ale vlastně o tom je celá série. Je to pořád stejné. Opět mě bavily pouze části s Blair. Části se Serenou jsem opravdu měla chuť přeskočit, ale díl nepatřil mezi nejhorší ze série.

05.04.2013 4 z 5

Ledová stěna Ledová stěna Daniel Handler

Zatím to je kniha, která má zatím z těch 10ti dílů největší spád. Postupné odhalování tajemství, akorát vyvolává víc otázek.

17.03.2013 4 z 5

Masožravý lunapark Masožravý lunapark Daniel Handler

Už se těším až se dostanu ke Konci. Je to zajímavé a napínavé. Občas ale kroutím hlavou nad tím, jak to je nereálné, ale přitom to podle mě má působit opačně.

Zákeřná nemocnice Zákeřná nemocnice Daniel Handler

Zatím nejlepší z celé série. Konec byl velmi povedený. Všechny ty šifry, převleky a požáry dodaly příběhu pořádný spád.

17.03.2013 4 z 5

Zpustlá vesnice Zpustlá vesnice Daniel Handler

Jsem ráda, že příběh už není skoro stejný jako v prvních pěti dílech a už se liší. V tomto díle se objevuje ještě více otázek a příběh je zajímavější.

Druhák Druhák Douglas Rees

Tenhle díl se mi líbil asi stejně jako Prvák. Občas to bylo trochu nelogické a zvláštní. Knihu bych doporučila menším čtenářům. Kniha si zanechal svojí vtipnost z předchozího dílu. Autor obohatil příběh ještě o sympatickou postavu Turk, která se do příběhu hodí jako nikdo jiný.

Prvák Prvák Douglas Rees

Jsou to takový jiní upíři. Kniha je psána odlehčeným stylem a jsou v ní i náznaky humoru, který sice nemá až tolik do sebe, ale této knize rozhodně neškodí. Čekala jsem, že to bude nějaká blbost, ale byla jsem příjemně překvapena. Nic takového, obyčejná oddechová knížka.

Vládci hlubin Vládci hlubin Wolfgang Hohlbein

Četla jsem dva díly, když jsem byla menší a prostě jsem k tomu musela vrátit. Je to malá knížka, kterou má člověk hned přečtenou. Jedna z mých oblíbených knížek pro děti.

10.03.2013 4 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Je to takové oddychové čtení. Máte to přečtené opravdu za chvilku. Četla jsem to asi dva dny, protože jsem neměla moc času. Ze začátku mi to přišlo podobné jako Lovkyně snů, ale ve skutečnosti jde o něco úplně jiného. Knížku bych hodnotila jako průměrnou. Žádné veledílo, ke kterému bych se vracela, ale také to není žádný propadák. Prostě „oddychovka“.

Železný král Železný král Julie Kagawa

Příběh, do kterého byly splácány snad všechny pohádky. Koucour podobný Šklíbovi z Alenky, chiméra z řecké mytologie… Kniha mi přišla taková neucelená, jako kdyby tam chyběla nějaká místa. Pak tu také znovu máme milostný trojúhelník. Kniha byla také docela předvídatelná. Je to takový oddechový příběh. Jako pozitivum se dá taky brát to, že se tam neustále něco děje a nejsou tam žádná místa bez akce. Docela jsem se na tu knihu těšila, ale autorka mě zklamala.

10.03.2013 2 z 5

Příběh měl být strašidelný, ale já se u něj teda nebála. Fotky mi moc strašidelné nepřišly a děj mě začal bavit tak od strany 140. Na začátku jsem si opravu myslela, že knížku odložím, ale řekla jsem si, že tomu dám šanci. Jsem ráda, že jsem to dočetla. Od té 140. stránky už mi děj ubíhal rychle a knížka mě konečně začala bavit. Příběh hodnotím jako velmi originální. Na knihu mě upoutal trailer a od knihy jsem očekávala poměrně dost, a proto mě autor trochu zklamal.

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

U knihy se mi nelíbil začátek. Byla jsem u něj, jak ryba na suchu. Autorka si nejspíš, řekla, že když nás hned uvrhne do příběhu, děj bude zábavnější, ale naopak jsem ze začátku vůbec nevěděla, o co tam jde. Autorka na mě vyplivla hned nějaký éter, Říše, Blaženost, Snění, moudrooko atd. a já se v těch mých otázkách ani nemohla soustředit na příběh. Když se Arie dostala do Obchodu se smrtí, tak už mě knížka začala bavit. Líbí se mi, že v této knížce to není láska na první pohled, ale hrdinové se nejdřív seznamují. Líbil se mi způsob, jak byla kniha napsaná. Stránky ubíhali rychle a ani jsem nevěděla jak. Musím taky říct, že mě více bavili části zaměřené na Arii než na Perryho. Arie mi přišla zajímavá, ale Perryho jsem si moc neoblíbila ani postupem příběhu. Nejradši mám asi Roara. Pořád mám trochu chaos v tom, jak to vlastně ve světě Říší chodí, ale s tím už jsem se smířila začátkem knihy.

10.02.2013 3 z 5

Neříkejte teleti aneb Knížka básní pro děti Neříkejte teleti aneb Knížka básní pro děti Pavel Žiška

hezké, jednoduché básničky pro děti:)

05.02.2013 3 z 5

Ségry na zabití Ségry na zabití Thomas Brezina

Společně s Blytonovou patří Brezina mezi mé oblíbené dětské autory. Je to pěkná série. Musím říct, že jako první díl série to vůbec nebylo špatné.

04.02.2013 3 z 5

Opět ve škole Opět ve škole Enid Blyton

Strašně se mi líbily tyhle knížky. Enid Blytonovou jsem v dětství zbožňovala a tahle knížka rozhodně nebyla zklamáním.

04.02.2013 4 z 5

Hádanka prázdninového domu Hádanka prázdninového domu Enid Blyton

když jsem to jako malá četla, tak si mi to dokonce líbilo víc než Správná pětka nebo Tajná sedma, i když je to hodně podobné. Jsem ráda, že jsem v dětství na tuto sérii narazila.

04.02.2013 4 z 5