pollyanna pollyanna komentáře u knih

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

Nadšená z detektivky nejsem ani trochu. Jednak neměla tu správnou atmosféru, jednak jsem plavala v postavách a děj mi přišel moc kombinovaný, slepený z dílů, které nějak moc nepasovaly dohromady. Dočetla jsem vlastně jen, abych se dozvěděla, oč vlastně celou dobu šlo.

18.11.2019 2 z 5

Generál četnictva Karel Vyčítal Generál četnictva Karel Vyčítal Ondřej Kolář

Typická odborná práce se spoustou informací, hlavně o dané době... Nevím, jestli bych práci označila za „osobní příběh“, jak tu stojí v popisku, protože ten z pramenů tak docela vyčíst nejde, zvláště vzhledem k tomu, že spoustu věcí se lze pouze domnívat na základě pramenů apod. Ale stojí za přečtení.

24.05.2019 3 z 5

Salvator I. Salvator I. Alexandre Dumas, st.

Nedočetla jsem. Kdybych se ke knize dostala ve správném věku, bavila by mě, ale teď... už nějak ta zamotaná dobrodružství ztratila své kouzlo.

17.05.2019

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Knížka se mi nelíbila – obsah, styl, hlavní hrdina... Nějak tam na mě bylo moc bouchaček, banditů a ani Phil Marlowe mé sympatie nezískal.

22.04.2019 2 z 5

Heslo Čechoslovák Heslo Čechoslovák Karel Škarka

Obsahově velice zajímavá kniha, jen jazyková stránka není moc vytříbená (zápisky deníku nepočítám). V každém případě jsem se dozvěděla něco z kapitoly dějin, o které jsem neměla moc tušení, a to rozhodně stálo za to.

15.04.2019 4 z 5

Smrt z cylindru Smrt z cylindru Clayton Rawson

Detektivka mi ani trochu nesedla – strašně jsem se nudila a nemohla se začíst.

09.11.2018 1 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

První díl byl jednoznačně lepší. Tento spíš zklamání. Přišel mi nějak vulgárnější... a příliš mnoho mrtvých. Ještě zkusím třetí díl a uvidíme, jestli budu v sérii pokračovat.

01.07.2018 3 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Ani ryba, ani rak. Ani kuchařka, ani romance, ani cestopis, ale takový mix od všeho trochu, a proto mě tato bezdějová knížka s recepty nijak nezaujala. Hrdinka na způsob Popelky, akorát tato Popelka neumí ty domácí práce, no...

08.04.2018 2 z 5

Bez tebe nepřežiju Bez tebe nepřežiju Melissa Fay Greene

Výborná kniha. Sice mě to střídání obecných informací o Etiopii a konkrétního příběhu ze začátku trochu iritovalo, knížka je ale silná, chvílemi člověk brečí, chvílemi se směje...

27.03.2018 4 z 5

Poplach v pavilonu M Poplach v pavilonu M Neven Orhel

Moc mě to nechytlo. Zápletka sice sama o sobě zajímavá, ale zpracování mi moc nesedlo a navíc bylo dost jasné, jak román skončí. Autor nejdřív rozehrál nějakou situaci, ale o jejím výsledku pak referoval po uplynutí určitého času a třeba na jiném konci světa. Prostě rozbíjel napětí, kde to šlo...

16.10.2017 3 z 5

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Katastrofa. Autorovy detektivky jsou přece jen o chlup lepší. Ale pokud je jeho tvorba obecně o třídu lepší než další současná polská tvorba (jak tvrdí jakási recenze na obalu knihy), tak už si asi nic polského ze současnosti nepřečtu. Zápletka nevěrohodná, po poměrně slibném začátku se všechno zvrtlo do béčkového románu, na téměř 500 stranách žádná pořádná akce, která chytí... Navíc si autor opět bere na na mušku Polsko, zejména to „katolické Polsko“ ho velice dráždí, jak je to ostatně patrné i z jeho dalších knih. Působí to ale dost křečovitě.

27.09.2017 1 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

První díl mě celkem zaujal, i když hodnocení srazili ti typičtí Češi Haas a Kraftczyk a také množství překlepů (vydavatel Olympia). Druhý díl byl jazykově fajn (Host), ale děj byl na můj vkus hodně nepřesvědčivý. Tak snad se dočkám v dalším dílu...

19.09.2017 2 z 5

Pírinka Pírinka František Kožík

O téhle knížce jsem kdysi tvrdila, že je moje nejoblíbenější. Ale vůbec si už nepamatuji, o čem byla. V každém případě je knížka zřejmě hodně dobře napsaná, když mě tak upoutala:).

20.07.2017 5 z 5

Smrt panského písaře Smrt panského písaře Ladislav Miček

Pěkné. Detektivka je ale v tomto případě jen kulisa pro popis doby a poměrů. Nicméně aspoň se člověk něco reálně dozví.

25.05.2017 3 z 5

Zlověstný podzim Zlověstný podzim G.M. Malliet

Knížka se mi líbila, taková poklidná detektivka, vůbec bych ji neoznačila jako rozvláčnou. Ale líbila by se mi víc... nebýt toho množství chyb a překlepů :(.

03.01.2017 3 z 5