Smrt z cylindru

Smrt z cylindru https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106155/smrt-z-cylindru-IKZ-106155.jpg 4 20 4

Mezi dvanácti králi detektivek, kteří se podílejí na edici Čtení na dovolenou, zaujímá tento americký autor čestné místo. Zavádí čtenáře do atraktivního prostředí Společnosti amerických kouzelníků a do světa jejich kouzel. Případu vraždy jednoho z mágů se ujme inspektor Gavigan a postupně odhaluje zákulisí čarodějnické kuchyně. V úvodu autor zasvěcuje čtenáře do potíží spisovatele detektivních románů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Death from a Top Hat , 1938

Valdez676
04.09.2023 5 z 5

Skvělá detektivka pro příznivce "vražd v zamčeném pokoji". Clayton Rawson a John Dickson Carr byli přátelé, kteří spolu soutěžili ve vymýšlení zápletek, týkajících se zločinu v uzavřené místnosti - proto i zmínky o dr.Fellovi. Prohnaný vrah doufá, že spáchal dva dokonalé zločiny, díky kouzelníku Merlinimu (inspektor Gavigan mu přece jen pouze sekunduje, stejně jako detektivové například v románech A.C.Doyla Sherlocku Holmesovi, je však odhalen a chytí se do nachystané pasti při kouzelnickém představení.

pollyanna
09.11.2018 1 z 5

Detektivka mi ani trochu nesedla – strašně jsem se nudila a nemohla se začíst.

alastor
10.02.2017 5 z 5

Absolutní top!!! Top hat!

Pavelpi
07.02.2014 3 z 5

Knihu jsem sice přečetl,ale není to pro mne to pravé.Jsem příznivcem trochu jiných detektivek.Tohle je trochu utahané a to prostředí mi také nesedí.

detektivní a krimi romány mágové záhada zamčeného pokoje metafikce

Autorovy knížky

Clayton Rawson
americká, 1906 - 1971
1972  76%Smrt z cylindru

Kniha Smrt z cylindru je v