Pírinka

Pírinka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53814/bmid_pirinka-D3L-53814.jpg 5 16 5

Říkali jí Pírinka, ačkoli se vlastně jmenovala Helenka Jarošová. Byla s rodiči daleko od domova, až na tropickém ostrově Jáva. Prožívala tu krásné dětství plné dobrodružství. Chodila do holandské školy a s kamarádem Arim vedla neohroženou družinu kluků, jejichž heslo znělo Obětavě a věrně. Jejich odvaha a statečnost byly ale brzy vystaveny zkoušce a hrozícímu nebezpečí. Stecker Marcel ilustrace barevné celostránkové... celý text

Elenče
12.01.2022 5 z 5

Tahle knížka dokazuje, jak zoufale nám v literatuře chybí (nebo možná chyběly?) příběhy s dívčími hrdinkami, které by nebyly jen hodné a poslušné školačky čekající na svého prince. Pírinka pro mě byla v dětství zjevením, konečně po všech těch čteních o klukovských partách něco dobrodružného i s holkou. Až bude větší syn, zkusíme číst spolu, jestli osloví i dnešní děti.

MOu598
16.08.2018 5 z 5

Knížku dostala moje dcera, když chodila do 5.C, byla nejlepší žákyní školy.
Moje děti rádi příběh před spaním poslouchaly.
I po letech se mi knížka líbí. Čtivé, zajímavé, napínavé.
Hezké.

pollyanna
20.07.2017 5 z 5

O téhle knížce jsem kdysi tvrdila, že je moje nejoblíbenější. Ale vůbec si už nepamatuji, o čem byla. V každém případě je knížka zřejmě hodně dobře napsaná, když mě tak upoutala:).

Hanjimka
05.05.2017 5 z 5

Pírinka, kamarádka mého dětství. Její přátelství s partou kluků a dobrodružné dětství, mě vždy nadchlo. Asi si ji zase najdu a přečtu.

ilicka
17.09.2014 5 z 5

Jako dítě jsem tu knihu zbožňovala a umanula si, že jednou musím jet na Jávu.