podlupou podlupou komentáře u knih

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Neuvěřitelně milá a laskavá knížka s nádhernými ilustracemi Zdeňka Milera. I po letech si pamatuju příběh o tom, jak štěňátko chtělo malé pejsky. Jednoduše jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek!

20.08.2016 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

To, co je z knihy nejdůležitější a co se mi na ní líbilo, jsou čtyři základní myšlenky (dohody) shrnuté ve čtyřech odstavcích na obálce. Celých sto třicet stránek pak pro mě demagogickými a opakujícími se větami, rozvádí to, co bylo trefně vyjádřeno čtyřmi odstavci. Nestává se mi to často, a u krátkých knih téměř vůbec, ale tuto knihu jsem nedokázala dočíst.
Jedna * za myšlenky.

03.07.2017 1 z 5

Sarajevská princezna Sarajevská princezna Edo Jaganjac

Kniha, která je o malé smrtelně zraněné Irmě, a vlastně o ní téměř není. Je svědectvím o nesmyslnosti války, o bezmocnosti člověka, který se zavázal zachraňovat lidské životy, i přesto, že vidí, že za dveřmi je někdo vědomě ničí, i o tom, že organizace, které by měly v takovýchto situacích pomáhat, nejsou nic jiného než byrokratické skořápky.
Je až neuvěřitelné, jak blízko od nás se něco takového dělo a že od ukončení války se vlastně ani moc nezměnilo.

06.08.2016 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

RT už delší dobu sleduju na Facebooku a její komentáře ze života matky dvou dětí miluju. Myslela jsem, že podobně nadšená budu i z jejích knížek. První se mi do ruky dostalo To prší moře, jehož čtení mě nebavilo a postavy a jejich osudy mi přišly více než překombinované. Šílenství okolo Bábovek mě tak minulo. Osm jsem se ale rozhodla dát šanci. Rozhodně se nejedná o detektivu, ale o vztahový propletenec s jistou detektivní zápletkou. Kniha se četla krásně a bavila mě i časová nesouslednost. Ale... Postavy byly sice reálnější, ale ani tak jsem jim nevěřila. Celou dobu jsem také čekala na pořádné rozuzlení, které se ale nekonalo a děj tak nějak vyšuměl do ztracena...

02.07.2017 2 z 5

Schválně jsem četla v angličtině, ve které krásně vyznívají jednotlivé příběhy a je z nich cítit burtnovské kouzlo.

03.07.2017 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

LZ jsem zažila poprvé na besedě z jeho druhé pouti po Asii a jeho historky mě neuvěřitelně bavily. Určitě tomu přispělo i to, že celá beseda trvala asi 90min a byla doprovázená fotkami. Papír má tu nevýhodu, že snese všechno a problém je, že když jdete pěšky, tak se toho zas tolik neděje. Knížka je tedy trochu roztahaná. Určitě ale stojí za přečtení. Už jen proto, že vydat se někam sám (a bez mapy) chce odvahu, že jít pěšky bolí a že občas je důležité zbavit se předsudků a chovat se pokorně, aby se nám naskytly ty nejlepší zážitky.

02.07.2017 4 z 5

Ten pravý a tá ľavá Ten pravý a tá ľavá Robert Bryndza

Pokud od této knížky nečekáte nic hlubokomyslného, bude se vám líbit. Příběh byl sice předvídatelný, ale lehce, vtipně a umírněně sladce napsaný. Jako letní víkendová oddychovka super :)

22.07.2018 4 z 5