pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Ze začátku jsem se vylekal aby to nebyla zase kniha plná vědy ale už po pár kapitolách sem se dostal i k velmi praktickým a užitečným radám. Samozřejmě kniha obsahuje tolik doporučení, že řídit se tím vším, tak si z běhání udělám absolutně stresovou záležitost a některé doporučení se i vzájemně vylučují, ale to už si musí člověk sám určit jak na to všechno vlastně půjde. Velmi užitečná je kapitola věnovaná zranění a vyvarování se jich.

Idoru Idoru William Gibson

Tak není to žádná pecka ale fantazii umí stimulovat tahle knížka taky pěkně.

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Ano, David Mitchell je skvělý, věděl jsem to už po knize Hybatelé a vím to i teď po Hodinách z kostí. Jeho styl mi naprosto vyhovuje, už mě nebaví ty přímočaré dopředu odhadnutelné příběhy průměrných tvůrců, tohle je jiná káva a věřím že nesedne všem, ale já si Mitchella přidávám do vrchní police mé knihovny a těším se na další knihy.

Evropa na rozcestí Evropa na rozcestí Stanislav Komárek

Na Komárkovi se mi líbí ten jeho přehled a opravdová nezaujatost.

04.06.2020 4 z 5

Global 200 - Místa, která musíme zachránit Global 200 - Místa, která musíme zachránit kolektiv autorů

Kniha obsahuje nádherné fotografie, některé přes obě strany a při přímo obřím formátu knížky je to opravdu velmi pěkné pokoukání. Bohužel informace v ní obsažené už vyvolávají poněkud jiné pocity, ale ne vše je nadobro ztracené.

Drsná země Drsná země Annie Proulx

Celé to bylo takové Texaské, příjemně oddechové.

Volání divočiny (7 povídek) Volání divočiny (7 povídek) Jack London

Četl jsem při chmurném deštivém dni a Jack London mi umožnil vycestovat na jedno odpoledne pro trochu toho dobrodružství do divočiny a byl to parádní výlet!

27.05.2020 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

No já musím říct že Michálek z tý Alice přecejenom něco pořádnýho udělal! No ale na Rázovou vlnu to bohužel nemá a obávám se že pokračování s Alicí, které by dopadlo taky tak pěkně velkolepě je v nedohlednu, docela škoda :)

27.05.2020 4 z 5

Nový zákon Nový zákon neznámý - neuveden

Něco se mi líbilo a něco méně. Například evangelia podle Marka a Lukáše byla dost podobná těm podle Matouše, tudíž už sem u Lukáše ztrácel zájem ale evangelium podle Jana mě bavilo, stejně jako skutky a některé listy. Jako věřící v trochu jiné věci si o určitých pasážích myslím své ale nepopírám že je to se Starým zákonem kniha knih a jsem velmi rád že sem si na ni našel čas. I člověk co bere vše jen fakticky si z této knihy může vzít velmi mnoho dobrého a určitě není na škodu se občas řídit i něčím jiným než ziskuchtivostí.

27.05.2020 5 z 5

Tři muži proti totalitě Tři muži proti totalitě Václava Jandečková

Jsem rád, že jako ročník 92 si o takových věcech můžu jen číst, člověku je ale i tak z některých událostí opravdu zle. Všichni odbojáři jsou neskuteční hrdinové na které by se nikdy nemělo zapomenout.

18.04.2020 4 z 5

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Moc krásná kniha.

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

Nedokážu říct která kniha z trilogie se mi líbila nejvíce, každá měla něco do sebe a každá stála za to, i tento neobyčejný příběh.

07.04.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Cyberpunk plus Praha se pro mě rovná jasná volba. Když to ještě napíše Kotleta, tak je to povinná četba a dopadlo to ještě lépe než jsem čekal, takže doufejme že z tohodle bude slušná série.

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

Zvláštní příběh ale ne neuvěřitelný, bohužel podobných bude mnoho i v takových státech jako je Dánsko. Na Sus se asi jen tak nedá zapomenout.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Já si nemyslím, že to bylo tak špatné jako si to tady myslí ostatní. Vzhledem k tomu jak dopadl v předchozí knize příběh Arťoma, a byl fakt slušný, tak moc nerozumím tomu až fanatickému brekotu tady nad tím že se v druhém díle jen tak mihnul, já bych byl radši kdyby se tam vůbec neukázal. Děj byl na někoho možná až moc filozofický a nebo já nevím co v tom je ale rozhodně si zasluhuje mnohem vyšší hodnocení než tu schytal. Je to podle mě velmi povedený příběh, takže za mě rozhodně doporučuji!

07.04.2020 5 z 5

Velká cesta – čtení o dráze olomoucko-pražské Velká cesta – čtení o dráze olomoucko-pražské Josef Hons

No, dalo to opravdu zabrat. Formát je veliký a fotografií není mnoho, spousta textu je ve znamení suchých informací, ale jako celek velmi hodnotných. Nedovedu si představit, kolik práce muselo dát sestavit takovou knihu, opravdu obdivuhodné dílo a obdivuhodném díle. Jelikož tato trať z Hané do Prahy spojuje mé dva domovy, tak se pro mne stala tato kniha během čtení srdeční záležitostí. Doporučuji všem šotoušům se vztahem k historii :)

28.03.2020 5 z 5

Mapa a území Mapa a území Michel Houellebecq

Možná sem čekal o trošku více, ale je to dáno jen přílišným očekáváním. K Houellebecqovi cítím asi až moc velkou úctu, ale nemůžu si pomoct, miluji jeho knihy.

22.03.2020 4 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Pár těch delších povídek mě opravdu bavilo, ty kratší mi kolikrát přišly jako balast, za mě nic moc, čekal jsem lepší povídky.

21.03.2020 3 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Opravdu skvělý zážitek, samozřejmě lepší než film, mrzí mě že mi filmové zpracování silné ovlivňovalo fantazii, hlavně postavy, no co se dá dělat :)

21.03.2020 4 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Tak Jurajův příběh mě dobře sebral, moc pěkně napsané. Chudák Juraj a vlastně i jeho ženy je mi líto.

21.03.2020 5 z 5