Pips Pips komentáře u knih

Vzestup Persepole Vzestup Persepole James S. A. Corey

Vzestup Persepole byl pro mě v sérii Expanze nový svěží vítr. Možná umocněn i souvislostmi s reálnými historickými událostmi, kterých jsme v aktuálním roce 2022 svědky. Okupace, bezmoc a velké nesnáze našich dosud neporazitelných, stárnoucích hrdinů. Tuto knihu jsem doslova hltal a prožíval silněji, než díly s Inarosem. Ačkoliv v celkovém kontextu je to vše parádně provázáno.

03.11.2022 5 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Hezká kniha s poselstvím nebát se o všem přemýšlet.

12.10.2021 5 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Příjemné čtení ke kterému se - bůhví proč, hodí víno. Je škoda, že stránky knihy, i to víno, došly tak rychle.

30.08.2021 5 z 5

Noční let Noční let Antoine de Saint-Exupéry

Exupéry byl celkem složitý člověk a proniknout skrze tuto knihu do jeho duše nebylo jednoduché. Ale nakonec to stálo za to.

03.08.2019 5 z 5

K otevřenému nebi K otevřenému nebi Antonio G. Iturbe

Krásná kniha, potěšila mě i svými hezkými myšlenkami. Přidal bych těch hvězd klidně celé noční nebe!

04.07.2019 5 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Přesto, že má kniha zajímavý příběh a obsahuje zajímavé myšlenky, přijde mi chvílemi poněkud tuhá. Ale i tak stojí za přečtení a vítězí ve mně nakonec radost z toho, že se mi kniha dostala do rukou.

22.11.2018 4 z 5

Zlatá horečka Zlatá horečka Pierre Berton

Velice poutavé vyprávění o zlaté horečce. Velmi příjemně se to četlo.

13.11.2017 5 z 5

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

Pěkná kniha a příjemně strávený čas u ní.

01.06.2016 5 z 5

Thud! Thud! Jack Broughton

Kniha trpí velkým množstvím hrubek a některými nedobře přeloženými odbornými termíny. Pokud byste neměli tušení, co je například manévr "rozdělené S" (v angl. split S), vězte, že se jedná o obrat, kterému v naší řeči říkáme "zvrat". Jinak se mi kniha dobře četla a bylo mi trochu líto, že jí není víc.

20.05.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knížku jsem si náramně užil. Děkuji Vám, pane Weire!

29.09.2015 5 z 5

Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války Tom A. Johnson

Velmi pěkná kniha, která se dobře četla. Určitě potěší nejen "rotorové hlavy".

22.06.2015 5 z 5

Velký cirkus Velký cirkus Pierre Henri Clostermann

Jedna z knížek, díky kterým jsem se stal také pilotem.

30.07.2013 5 z 5