PierReVesper PierReVesper komentáře u knih

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Slušné doplnění trilogie, i když mi zde Gerhard přišel dost měkkej. Jasně, chápu, musel vyměknout, když tvrdnul s Verou, ale v úvodu Bratrstva jsem o něm měl drsnější představu.

Na konci knihy byl zbytečný doslov, protože kdo nepoznal, že Vera je Veronika, tak by měl přestat číst Kotletu, nebo možná úplně, a jeho knihy spálit.

Co mě asi nejvíce sere, je rozložení obálky. Když už se tedy sjednotily obálky Bratrstva, tak opravdu nechápu, proč není obálka Vlků udělaná stejně. Kdybych měl knihy zakoupeny, sralo by mě to ještě více, ale takhle mě to sere jen z principu, protože: "To musí lícovááát".

17.02.2016 3 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Dobrý úvod do Guvernérovi historie, i přesto že se "to zásadní" stane až v posledních dvou kapitolách a kniha o něm v podstatě tak nějak není. Dal bych tři hvězdy, ale za ten konec dávám 4.
Taky musím vyzdvihnout autory za to, že s minimem postav dokáží udržet čtenářovu pozornost.

06.01.2016 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Velmi krátká, zato velmi kvalitně napsaná povídka. Ilustrace jsou taky úžasné...

03.10.2015 5 z 5

Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Zdeněk Čech

Celkem slušně zpracované.

29.09.2015 4 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Asi jako všichni jsem si to přečet proto, že to TAKY napsal Martin. Vytvořený svět a nápad není špatný, ale Píseň ledu a ohně je Píseň ledu a ohně prostě. :-D

23.09.2015 3 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Pro mě nic světoborného, ale nalákalo mě to si přečíst pokračování...

06.09.2015 3 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Pro mě nejslabší kus z Přemyslovské epopeje. Politikaření v druhé polovině knihy mě i místy nudilo.
P. S.: I tak bych chtěl být rytíř.

27.05.2015 3 z 5

Případ zrazeného krále Případ zrazeného krále Stanislav Češka

atilahun: Asi jako ve smyslu obyvatelé Velké Moravy/Velkomoravské říše, tedy Moravané.

25.02.2015

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Slabší oproti prvnímu díle, ale i tak nadprůměrné vůči jiným knihám. Crichton to prostě uměl.

18.02.2015 4 z 5

Jack, Pán stínů Jack, Pán stínů Roger Zelazny

Místy zábavné čtení tak na 8 hodin v kuse.

09.01.2015 3 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 2 Vlčice a staré plemeno. Svazek 2 Zdeněk Žemlička

Opět skvělá historicky-fantazijní Žemlbába. Jen bych vytknul tu křesťanskou symboliku, ta se mi tam moc nelíbila, proto jen tři hvězdy. Ale pořádný.

06.01.2015 3 z 5

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Na to, jak je kniha vychvalována, tak mě nijak neoslnila. Nevím, čím to je. Zkusím tomu dát třeba druhý pokus.

13.09.2014 2 z 5