Petuleke Petuleke komentáře u knih

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Tak tento román mě dostal, vůbec jsem nemohla přestat číst, na hodinách už dávno půlnoc a ja si pořád říkala "ještě jednu stránku, ještě jednu...". Velmi čtivá kniha, pro mě historicky poučná, opravdu ji z hlavy nedostanu a určitě si přečtu pokračování.

12.03.2017 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Výborně napsaná knížka, jako bych tam na ostrově byla.

03.01.2018 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Výborná kniha, těším se na další případy.

18.08.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pro milovníky severu vynikající knížka, tak dokonalé popisy, jsko bych tam byla s p. Bergmanem na dovolené.
Krásně promyšlené vztahy a pohnutky lidí, jako ze života.

23.11.2017 5 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Za mě spokojenost a pět hvězdiček. Jiné knihy od tohoto autora načtené nemám, tuto jsem si náhodou vybrala v knihovně a nakonec jsem byla ráda, že to není takový nervák jako Nesbo nebo Kepler, a při tom stejně čtivé.

12.09.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

...proč už to končí? Já chci ještě číst...

01.02.2018 4 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Dobrá knížka na dlouhý zimní večer, děj čtenáře pohltí.

28.01.2018 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Na knížku jsem v knihovně hodně dlouho čekala, ale vyplatilo se. Opět čtivé a strhující. Jen jsem trnula, jsk se knížka blíží ke konci rychleji než Valon. Doufám, že autor pracuje na pokračování. Jinak mu jednu hvězdu seberu...

23.11.2017 4 z 5

Velké očekávání, zpočátku nadšení, v půlce rutina a na konci úleva, že jsem ten překombinovaný příběh dočetla. Nechci být škarohlíd a remcal, ale za mě zklamání. Dám ještě šanci Staříkovi, ale po delší pauze.

13.10.2017 3 z 5

Šok z pádu Šok z pádu Nathan Filer

Při výběru knihy (v knihovně) mě zaujalo přirovnání k výborné knížce Podivný případ se psem. Ale místo pohlcení dějem jsem se knížkou těžce prokousávala, abych, slovy klasika, zjistila "zda je konec stejně slabý, jako její začátek". Byl.

24.06.2017 2 z 5

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Taky jsem se nachytapa upoutávkou na obálce, rekla jsem si, že zkusím něco filozofičtejšího a hodnotnějšího...a radši se zase vrátím k detektivkám.
Konec vysloveně zklamání

21.01.2018 2 z 5