Petřvalda Petřvalda komentáře u knih

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Uff, to bylo něco, ještě teď mám zrychlený tep ze závěrečné policejní akce... Ze začátku jsem zvažovala, jestli chci vůbec tuto knihu číst, ale pak jsem si přečetla tu spoustu pozitivních komentářů tady a díky nim jsem vytrvala a fakt díky - to stálo za to. Nádherně napsané a to, že je to dle skutečné události je ještě mrazivější... Určitě sáhnu i po dalších knihách tohoto autora.

01.10.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje druhá kniha od tohoto autora. Pokaždé super zápletka, velmi čtivě napsáno. Ale proč vždy na závěr knihy udělá autor z obou hlavních postav (Carla a Asada) naprosté amatéry, skoro se mi chce napsat "až blbce" ? V obou knihách to bylo stejné - děj vrcholí, oba policisté ví, že vrah je poblíž, ale pokaždé v zápalu osvobozování obětí mu nevěnují vůbec žádnou pozornost a samozřejmě to dopadne naprosto předvídatelně: nechají se jím někde načapat, zranit, zajmout... Nevím, jestli tím chce autor dosáhnout ještě většího napětí, podle mě tímto knihy hodně ztrácí, což je škoda, protože kromě těch závěrů se mi moc líbily. Ale laťku Dominika Dána nepřeskočily... :-(

05.05.2020 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Když jsem ji četla jako náctiletá, byla jsem nadšená. Teď s odstupem času, když jsem se ke knize vrátila kvůli čtenářské výzvě, mi trošku vadilo, že hrdinové byli buď černí nebo bílí, nic mezi tím. Také jednání samotné Alžběty mi přišlo nelogické - ke konci, když se kolem ní utahovala smyčka, by se každý na jejím místě stáhl do pozadí a byl opatrnější, ona naopak pokračovala ve zločinech s ještě větší intenzitou, aby mohla být přistižena pěkně při činu a následoval happy end... Jinak ale psáno pěknou čtivou formou, i když mám vydání z roku 1971, které má cca 650 stran, knihu jsem přečetla velmi rychle.

09.05.2017 3 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Starý pán mě nadchnul - takový obrovský všeobecný přehled a neutuchající zájem o věci kolem... Myslím, že množstvím životního elánu i předčil svého syna. I když se ve spoustě věcech názorově rozcházeli, vzájemná láska je z knížky cítit po celou dobu jejich rozhovoru. Velmi příjemné čtení.

05.09.2018 4 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Čtu sérii o Karlu IV. od paní Vaňkové, už mi chybí jen poslední šestý díl. A najednou jsem díky výzvě objevila knihy paní Horákové, kde je hlavní postavou bratr Karla IV. Jan Jindřich, moc pěkně se to doplňuje. I proto, že paní Horáková nepíše hlavně o královské rodině, ale spíše o životě tehdejších měšťanů. Úžasné čtení, určitě sáhnu po dalších knihách této autorky.

22.09.2018 5 z 5

Reflexní diagnostika a katalog reflexních ploch Reflexní diagnostika a katalog reflexních ploch Július Pataky

Opravdu velmi, velmi zajímavé čtení o jedné z možností alternativní léčby psané čtivou formou. Kdo hledá způsob, jak si pomoci s uzdravováním, tuto knihu mohu vřele doporučit.

10.06.2017 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Mě tedy Opravář osudů rozhodně nezklamal, kniha se četla skoro sama, velmi milé čtení nabité pozitivní energií, určitě stojí za přečtení a určitě se k ní zase ráda za nějaký čas vrátím.

16.12.2017 5 z 5

Žena dvou mužů Žena dvou mužů Jožo Nižnánsky

Mně osobně se tento příběh líbil více než Čachtická paní, taková trošku historická červená knihovna napsána částečně i na základě skutečných událostí (autor se odkazuje na dochované dokumenty). Moc se mi líbil komentář od "čefa", myslím, že to přesně vystihl.

16.05.2017 3 z 5

Uzdrav své tělo Uzdrav své tělo Louise L. Hay

Musím říct, že kdybych předtím nečetla knihu od paní Hay "Miluj svůj život", asi bych tuto otráveně odložila, protože by mi spousta věcí nedávala smysl a u hodně tvrzení by mi přišlo, že jsou vytržená z kontextu. Osobně myslím, že pokud někdo hledá odpovědi na zdravotní problémy, více se dozví právě v knize Miluj svůj život, kde je vše krásně vysvětleno, tuto pak vzít pouze jako doplnění informací...

06.04.2017 2 z 5

To nejlepší z Loskutáka To nejlepší z Loskutáka Monika Brýdová

Kdo rád vyrábí a tvoří, paní Brýdovou jistě zná. Měla jsem tu čest ji poznat osobně na dvou týdenních pobytech nabitých tvořivou činností a dodnes oba týdny patří k mým top dovoleným. V knize je spousta návodů, jak strávit s dětmi volný čas, podrobně popsaných a nafocených. Mohu jenom doporučit...

02.12.2019 5 z 5

Město Město Stella Gemmell

Mám ráda fantazy, knihy od Davida Gemmella mám úplně všechny a přečtené několikrát. Tato kniha se mi ale nelíbila. Něco s tak ponurou šedivou atmosférou plné utrpení a smrti jsem už dlouho nečetla. Než člověk stihl poznat nějakou postavu a oblíbit si ji, za pár stránek byla mrtvá... A závěr, kdy čtenář očekává rozzuzlení celého příběhu, byl opravdu slabý. Mise předem odsouzená k nezdaru nějakým záhadným způsobem a za přispění velkého dílu náhody a ještě většího dílu štěstí sice uspěje, ale nějak se tomu konci nedalo věřit. Co mi také chybělo, bylo závěrečné vysvětlení - třeba k čemu vůbec sloužil závoj rosomáka, nějaký podrobnější příběh císaře... Můj pocit z této knihy: jsem ráda, že jsem se tím konečně prokousala, že ji můžu zavřít a už se k ní nikdy nevrátit.

09.06.2017 1 z 5