Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechápu, že je to takový trhák, nic extra světoborného. Autorka má chudou slovní zásobu.

12.02.2015 2 z 5

Příběh jednoho života Příběh jednoho života Guy de Maupassant

Krása, méně známější Maupassantovo dílo, ale líbilo se mi víc jak jeho "Miláček". Pokud máte chuť padnout do deprese a trudomyslnosti, tak ideální:).

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

Jedna z mých prvních knížek, které jsem přečetla celé, když mi bylo tak 8-9 let. Ráda se k ní vracím, Jirka je prostě postrach:).

11.02.2015 5 z 5

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

Toto je přesně můj styl, některé příhody už u nás v rodině zlidověly.

Misery Misery Stephen King

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Kinga, klobouk dolů, že celou knihu dokázal postavit na dvou postavách.

11.02.2015 4 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Emma Wildes

Taková pohádka pro dospělé, jako oddechové čtení dobré.

11.02.2015 2 z 5

Tak po všech těch nadšených recenzích na tuto knihu jsem i já neodolala. Četlo se to dobře, i jsem se zasmála, ale znám lepší...

11.02.2015 3 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Miluju jeho povídky, nejoblíbenější mám tu matematickou o A, B, C. Doporučuju.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Čekala jsem krapet víc dle anotace.

11.02.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Docela ohrané téma... Přišlo mi to hrozně podobné Nedotknutelným. Styl psaní se mi taky moc nelíbil a hlavní hrdinka, na to, že jí je nějakých 27 let, působí maximálně na 20. Bohužel jsem jim tu lásku nevěřila a závěr knihy byl naprosté citové vydírání.

11.02.2015 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Oliver na to, kolik měl mít holek a žen je neuvěřitelně naivní a Verena je vypočítavá až to bolí. Nevěřila jsem jejich lásce, takže mi to přišlo hrozně ploché. Jediné postavy, co mě zaujaly, byla Geraldina a Hansi.

04.12.2013 2 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Od Jane Austenové jsem čekala víc. Byla to od ní první knížka, co jsem četla. Děj bych shrnula nějak takhle (SPOILER): žila byla jedna holka, do který se zamiloval chlapec, rodina jí sňatek rozmluvila, že nemá společenské postavení a peníze. Po osmi a půl letech se s ním zase shledává a zjišťuje, že je pořád svobodný a pozor, že si takříkajíc nahrabal víc peněz a povýšil, co se týče postavení. Začne po něm zase nenápadně pokukovat a nakonec si ho vezme. Konec. (SPOILER) Opravdu slabota. Hlavní hrdinka nesympatická, uvzdychaná fňukna.

21.11.2013