petrulicnik petrulicnik komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

To jsem si pochutnal na dobré knize....

06.12.2010 5 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Nazývat tento pokus literaturou by bylo příliš silné. Bohužel dnešní doba si žádá své a tak se s dobrou reklamou uchytí cokoliv, byť to postrádá jakoukoliv kvalitu. NEDOPORUČUJU ČÍST!

30.07.2011 odpad!

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nemám rád fantasy. U četby Sapkowského jsem trpěl, Pratchetta jsem ani nedočetl, Tolkien mi nic neříká. Ale tohle je prostě dokonalé, do poslední stránky natřískáné čtivým dějem a skvělými postavami. Už se těším na další díly.

23.06.2011 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Neuvěřitelně poutavý a do poslední stránky promyšlený děj nenechá čtenáře ani na chvíli vydechnout.

Terror Terror Dan Simmons

Terror je skvělá kniha a ač se ani zdaleka nemůže rovnat velkoleposti Hyperionu, patří k tomu nejlepšímu, co bylo na poli hororu v posledních deseti letech napsáno.

22.11.2010 4 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Stejně bezchybné jako Hyperion a taky o něco náročnější. Bezchybný děj + obrovská fantazie + bravurní vykreslení všech postav + neuvěřitelně zajímavé a podmanivé prostředí planety + Simmonsův neuvěřitelně bohatý a květnatý jazyk = nejlepší sci-fi, které jsem zatím četl.

Flashback Flashback Dan Simmons

Standartní Simmons, kterému chybí vyloženě silné místo, nemá to takovou šťávu, kterou měl Drood, nebo velkolepost, kterou měl Terror. I tak jsem si četbu užil a knížku přečetl za 3 dny.

23.06.2011 3 z 5

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Podle mě nejlepší sbírka povídek, která kdy byla v tomto žánru napsána.