petra3763 petra3763 komentáře u knih

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Uchvatny pribeh, jedna z mych nejoblibenejsich knih, ke kterym se vracim a stale se mi i po letech libi...
Mistrovsky sepsany zivotni pribeh divky z dobrych pomeru na pozadi stalinskeho Ruska. Poucne , desive, nepredstavitelne... Z konce mrazi i po letech. Doporucila jsem nekolika znamym ( muzum i zenam ) a libilo se vsem. S. Montefiore je historik a jeho znalost faktu je pro kvalitu knihy zasadni, roman je rovnez nesmirne ctivy, dej svizny. 110%

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Cetla jsem poprve v puberte a tehdy me autor vylozene stval. O dvacet let pozdeji- genialni. K cetbe teto knihy je treba jiz mit neco odzito. Nic pro idealisty.

29.04.2020 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Ja tuhle knihu miluju. Za me autorova nejlepsi. Srdcova zalezitost.

29.04.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skvela kniha, za me autorova nejlepsi.
Dale bych zaradila Prazske jaro a Mendeluv trpaslik (4*). Naprosto ale nechapu Evangelium podle Jidase, to je absolutni brak. Snaha o napodobeni Sifry mistra Leonarda, pokus o kasovni trhak, nepochopitelny skvar od autora jinak hlubokomyslnych knih.

30.04.2020 5 z 5

Krasna knizka pro deti 5+, pro holky i kluky. Krasne ilustrace. Prijemne cteni pro rodice.

30.04.2020 5 z 5

Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě Daisy Mrázková

Poeticky pribeh o tom, ze kazda akce vyvola reakci a i negativni zazitky mohou mit dalekosahle pozitivni dusledky pro mnoho lidi. Knizka pro deti, rekneme mladsi skolaky, kterou mohou stejne tak cist dospeli s krasnym pocitem na dusi. Ja se k ni vracivam... lze precist za 10 minut pred spanim a vznest se do vyssich sfer. Velmi povedene. Takova nenapadna filosofie. Navic krasne poeticky ilustrovana.