Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Zmizelý kousek Šumavy aneb Komu za to "dík"? Zmizelý kousek Šumavy aneb Komu za to "dík"? Emil Kintzl

Zajímavá publikace od milovníka Šumavy s velkým množstvím historických fotografií.
Pro milovníky Šumavy, zájemce o historii a život na Šumavě do 2. světové války, tehdejší soužití dvou národů.

08.08.2018 5 z 5

Dana a Emil Zátopkovi vypravují Dana a Emil Zátopkovi vypravují Emil Zátopek

Dnes už historická publikace s řadou fotografií a vtipnými i vážnými epizodami ze života asi nejznámější české sportovní manželské dvojice. Stojí za přečtení

23.07.2018 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Zvláštní zpověď německého vojáka , život po válce u nás. Zajímavé

19.06.2018 3 z 5

Mexická dramata Mexická dramata Oldřich Červinka

Kronika OH v Mexiku z pohledu tehdejší nálady v naší společnosti.Příběhy našich i světových olympioniků. Řada fotografií. Pro fandy olympijského sportu zajímavá publikace.

06.06.2018 5 z 5

Dopisy z Melbourne Dopisy z Melbourne Oldřich Žurman

Knihu mám i s podpisem Emila Zátopka. Kromě bohaté fotografické dokumentace obsahuje kniha řadu textů od různých autorů. Texty se týkají prožitků a příběhů různých sportovců. Zajímavě pojatá kniha.

28.09.2019 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Taková oddechovka k vodě v nynějším horku. Trochu lehké Ameriky do té vážné Evropy.

17.06.2019 2 z 5

Děti systému aneb Juvenilní justice nezákonného odebíraní dětí z biologických rodin Děti systému aneb Juvenilní justice nezákonného odebíraní dětí z biologických rodin Helga Scharschmied (p)

Skutečný příběh boje se státní mašinérií psaný obětí. Zaujalo mě, že soudci, zákonodárci,advokáti ještě půl roku po nabytí platnosti zákona o této skutečnosti neví a při tom rozhodují kauzy, kterých se zákon týká. Odpověď Vojtěcha Filipa na žádost o pomoc je klasický normalizační projev, ale v současnosti. To mě děsí.

10.05.2019 4 z 5

Šaman Šaman Martin Fendrych

Moje druhé setkání s autorem. Kniha mě donutila značně zpomalit tempo čtení. Z poklidného začátku se dostalo k částem, které pro mne byly už přes čáru.(stejné části, o kterých píše alzbeta4340) . Přenos energie z jednoho člověka na druhého není fantazie, také jsem to zažila. Zajímavě popsané povahy lidí, jejich strachy, láska, vášeň, lhostejnost,nadřazenost, slabá sebedůvěra a další,jak to mezi lidmi je. To jsou pro mne klady knížky. Jiným způsobem podobné knize "Jako pták na drátě". Obě knihy místy laskavé a na druhé straně drsné. A co se týče jakékoliv sportovní hry, kdo neumí číst soupeře, nemůže vyhrát.(vlastní zkušenost)

10.11.2018 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Jednoduchý příběh, celkem předvídatelné vyústění příběhu. Nadvláda kolonialistů nad místním obyvatelstvem, naznačené i současné problémy,(Tamilští tygři). Tak trochu červená knihovna.

18.10.2018 2 z 5

Šumava objektivem zoologa Šumava objektivem zoologa Ivan Lukeš

Druhý komentář po přečtení knihy. Nádherné barevné fotografie doplněné textem, který udává základní informace o jednotlivých druzích. Výskyt,rozmnožování, potrava atd.Kapitoly jsou děleny podle výskytu, les, voda , pole, louky, pastviny, lidská obydlí.Upozornění na ohrožené druhy.Člověk jako nepřítel(zásahy do krajiny, pěstování nevhodných plodin, mechanizace),na druhé straně člověk ochránce.
A pro zajímavost, kdo víte, že káně je rodu ženského, takže "vidím káni" a ne káně?

22.09.2018 5 z 5

Alfons Mucha Alfons Mucha Jiří Mucha

Adelajda-4 napsala komentář místo mne, opakovala bych ten její.

27.08.2018 4 z 5

Kolaboranti 1939-1945 Kolaboranti 1939-1945 Michael Borovička

Zajímavá publikace, různé motivace, které vedly ke stejnému konci, kolaboraci s nepřítelem. Dověděla jsem se řadu věcí, které jsem si dříve neuměla vysvětlit. Např. jak Vlasovci údajně osvobodili Prahu.

19.07.2018 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Rekapitulace života, mezilidské vztahy. Působivé

19.06.2018 3 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

První kniha, kterou jsem od autora četla. Tou mě dostal. Prolínání skutečných cestovatelských zážitků s fantazií, silný dojem

19.06.2018 5 z 5

Objektiv s úsměvem Objektiv s úsměvem Přemysl Čech

Vtipně psané postřehy z cest a nádherná čeština.

16.06.2018 5 z 5

Příběhy z hranice Příběhy z hranice Rudolf Kalčík

Rozsáhlá povídková publikace na základě skutečných událostí.

14.03.2019 4 z 5

Vyšetřování Vyšetřování Philippe Claudel

Absurdita, snad kniha ukazuje, jak společenský systém člověka semele, až ztratí svoji identitu.
Čtivá,čekala jsem, kam až ta absurdita dojde.Podobný dojem jsem měla z knihy "Noční práce" Jáchyma Topola. Šedesátý osmý rok knihu uváděl do reality, ale pak už nic.
Není to kniha pro čtenáře se sklonem k depresím.Kniha byla dárek, jinak bych se k ní asi nedostala.Naprosto se lišila od Šedých duší. Další knihy autora jsem nečetla a v naší knihovně je bohužel nemají.

15.01.2019 4 z 5

Advent a vánoční zvyky na Šumavě Advent a vánoční zvyky na Šumavě Vladimír Horpeniak

Candide popsala knihu výstižně, jen přidávám,kniha je napsána krásnou češtinou. To už nebývá obvyklé.

28.12.2018 5 z 5

Kněžna Ludmila Kněžna Ludmila Naďa Profantová

Náročná publikace, která mapuje Čechy a Velkou Moravu v devátém a na začátku desátého století na životním osudu Ludmily a jejích potomků až do jejího zavraždění na příkaz kněžny Drahomíry. Autorka srovnává názory z dostupných materiálů, s některými názory polemizuje. Jako fakta uvádí to, co je skutečně doložené archeologickými nálezy. Řada názorů zůstává otevřená, tak jak to v historii je. Koho zajímají naše dějiny, tomu je tato náročná kniha určena.

24.09.2018 5 z 5

Zelené ticho Zelené ticho Jaromír Tomeček

Místo mačkání tlačítek na počítači můžete v klidu obracet stránky knihy a nechat působit krásné černobílé i barevné fotografie doplněné průvodním textem. Uklidní, potěší.

23.07.2018 5 z 5