Děti systému aneb Juvenilní justice nezákonného odebíraní dětí z biologických rodin https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390027/mid_deti-systemu-aneb-juvenilni-justice-nmP-390027.png 4 1 1

Kniha s názvem Děti systému aneb Juvenilní justice protizákonného odebírání dětí z rodin je pokračováním autobiografické knihy Helgy Scharschmied s názvem Už nejsem Tvá dcera aneb Upřímná zpověď adoptovaného dítěte, od které uplynulo již pět let, během kterých se stal v České republice zlomový soudní verdikt. Poprvé v historii bylo soudem zrušeno nezrušitelné osvojení z roku 1975, které bylo protizákonné.... celý text

Péťa1950
10.05.2019 4 z 5

Skutečný příběh boje se státní mašinérií psaný obětí. Zaujalo mě, že soudci, zákonodárci,advokáti ještě půl roku po nabytí platnosti zákona o této skutečnosti neví a při tom rozhodují kauzy, kterých se zákon týká. Odpověď Vojtěcha Filipa na žádost o pomoc je klasický normalizační projev, ale v současnosti. To mě děsí.

adopce adoptované děti

Helga Scharschmied (p)
česká, 1974
2013  56%Už nejsem Tvá dcera aneb Upřímná zpověď životní cesty adoptovaného dítěte
2018  80%Děti systému aneb Juvenilní justice nezákonného odebíraní dětí z biologických rodin