permon permon komentáře u knih

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Honza Vojtko tohle prostě umí. Není to úplné novum, ale je to tak srozumitelně podané, že tomu porozumí opravdu každý a snad si uvědomí, na co si dám ve svých vztazích pozor. Podobně, jako první knihu můžu jen a jen doporučit! Myslím, že to bude i skvělý dárek pro mnoho mých kamarádů:))

18.11.2022 4 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Krásná knížka. Moc se mi líbil jazyk. I překlad se myslím moc povedl. Konec je na mě lehce patetický, ale o.k. :-)

30.06.2016 4 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Fantastické! Nemohl jsem se odtrhnout. Moc si vážím autorovi odvahy! Dlouho jsem tak dobrou knížku nečetl a moc jsem si ji užil se vším všudy. Skvělý nápad!

06.12.2015 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Skvělý nápad, ale hodně historických narážek, které běžný smrtelník nepochopí a tudíž to nutí k přeskakování částí kapitol. Jinak je ale vidět, že je to promakané a několikrát jsem se hodně smál. Konec mohl být také jiný, i za ten jednu hvězdu dolů.

18.09.2015 3 z 5

Milující sestra Milující sestra Petr Eisner

Skvělá atmosféra příběhu. I když dějově vše plyne poměrně předvídatelně, forma kterou je kniha napsaná je velmi výjimečná a celkově všechno sedí a je to kompaktní. I když to není takový trhák jako Rok ohně, rozhodně je to nadstandardní kniha a moc ji doporučuju.

14.10.2014 5 z 5

Obranný reflex Obranný reflex Petr Eisner

Trochu kratší, ale výborné. Knížka má skvělý spád, škoda, že není trochu delší.

13.08.2014 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem četl. I když film je rozhodně skvělý, knížka je snad ještě lepší a i když jsem ji četl až po filmu, rozhodně nenudila, je v ní mnoho věcí navíc a přináší nový rozměr.

07.08.2014 5 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Několikrát jsem se málem udávil smíchy. To jsou grády!:-))

Vlastní životopis mé matky Vlastní životopis mé matky Jamaica Kincaid

Úžasná a hluboká kniha i když asi ne pro každého. Je to úplně jiný pohled, úplně jiné vnímání věcí a života, tedy pro mě velmi obohacující.

Rok ohně Rok ohně Petr Eisner

Knížka skvělá, před chvílí jsem ji dolouskal. Byla to tedy rychločetba, nešlo se odtrhnout.
Takhle by se měl vyučovat dějepis, to bych si toho pamatoval mnohem víc.:-)

A v reakci na Tydvika - vždyť to je přece ta pointa, přečti si konec ještě jednou:-), ona v podstatě přebírá štafetu.