PerchtaR. PerchtaR. komentáře u knih

Byl jsem nechtěné dítě beze jména Byl jsem nechtěné dítě beze jména Petr Hroch Binder

Vtipný z části autobiografický román vypráví příběh o jednom neplánovaném početí a všech věcech, který s jeho následky souvisí..., milý, silný příběh, jehož osnovu napsal sám osud :)

22.05.2019 5 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Super příběh! Kniha se čte snadno, napínavý děj, nepředpokládané vyústění... Doporučuji :)

12.05.2019 5 z 5

Jak pohlídat dědečka Jak pohlídat dědečka Jean Reagan

Krásné ilustrace Lee Wildish, super nápad :). Tohle by si dědečkové měli se sebou povinně nosit na návštěvy :D ! Knížka spíše než ke čtení je k prohlížení, ale o to je kouzelnější.

07.05.2019 5 z 5

Zbavte se svého emočního batohu Zbavte se svého emočního batohu Vivian Dittmar

Hezká kniha, plná konkrétních tipů, jak odhalit emoční stereotypy, které nám ubližují :).

06.05.2019 5 z 5

Jógová terapie Jógová terapie Kristen Butera

Kniha mě svým obsahem zaujala a rozhodně patří mezi ty lepší publikace věnované sebeléčení a aktivnímu přístupu k životu . Je vhodná dokonce i pro ty čtenáře, kteří jsou s jógou dobře seznámeni, protože tato knížka nahlíží na jógu z jiného úhlu pohledu než publikace věnující se „indické józe“. Zároveň bude užitečná i pro začátečníky, kteří potřebují poradit, jak začlenit jógové asány do svého běžného dne či potřebují řešit již vzniklé zdravotní potíže.

05.05.2019 5 z 5

Pohádkář - O vílách Pohádkář - O vílách Hynek Klimek

Tři víly se skamarádí a vypráví si příběhy o vílách nejen z našich končin, ale z celého světa. Napínavá a někdy i trochu strašidelná vyprávění přiblíží dětem svět pohádkových bytostí tak, jak to dosud žádná knížka neudělala.

25.04.2019 4 z 5

Obsedantně-kompulzivní porucha Obsedantně-kompulzivní porucha Ján Praško

Tato publikace téma obsedantně – kompulzivní poruchy rozebírá ze 3 možných přístupů: z biologického, psychologického a psychoterapeutického. Nejpodrobněji jsou popsány psychoterapeutické přístupy, protože jejich výsledky jsou považovány za nejlepší a nejtrvalejší. Kniha je napsána tak, aby informace v ní obsažené měly hodnotu jak pro profesionály, tak pro laiky, kteří se potřebují s nemocí blíže seznámit, ať kvůli sobě nebo kvůli někomu blízkému.

17.04.2019 5 z 5

Slovo o pluku Igorově / Slovo o polku Igorevě (dvojjazyčná kniha) Slovo o pluku Igorově / Slovo o polku Igorevě (dvojjazyčná kniha) neznámý - neuveden

Kniha je velice hezky zpracovaná. Seznamuje čtenáře nejen se samotným obsahem daného literárního díla, ale přesvědčivě odkazuje na jeho velký význam pro všechny slovanské národy, který tkví zejména v uvědomění si důležitosti jednoty a svornosti. Knížku ze srdce doporučuji zejména (nýbrž nikoli výlučně) milovníkům historie, slavistům a studentům ruštiny.

11.04.2019 5 z 5

Revenanti Revenanti Jean-Claude Schmitt

Autor píše o mimořádně zajímavém tématu, které je dost atraktivní pro každého, kdo se zajímá o středověk, středověké rituály a koho zajímá vývoj lidského vnímání přítomnosti smrti a její neoddělitelnosti od živých. Pravda je, že se jedná o naučnou knihu, tudíž pokud nejste odborník v medievalistice, tak je více než pravděpodobné, že vám některá slova či obraty nebudou zcela srozumitelné.

29.03.2019 5 z 5

Deník legionáře Deník legionáře Jindřich Bejl

20ti letému Jindřichu Bejlovi přišlo celkem výhodné se stát c. k. důstojníkem v záloze, protože pak měl kratší „základní vojenskou službu“: místo na 3 roky jenom na 1 rok a také jednodušší .
V té době nikdo v žádnou válku nevěřil, ale pak přišel rok 1914, atentát v Sarajevu a Jindřich musel ve svých 23 letech do války s 11. pěším plukem.
Byl raněný, prošel zajateckým táborem, byl u zrodu Československých legií v Rusku a vrátil se domů živý. Takže ano, tenhle životní osud na knihu rozhodně dá.

25.03.2019 5 z 5

Myšlení člověka primitivního Myšlení člověka primitivního Lucien Lévy-Bruhl

Kniha rozhodně není úplně jednoduchým čtením pro každého, ale můžeme ji považovat za nadčasový zdroj informací týkající se rozdílu vnímání světa mezi „západní společností“ a “ primitivními domorodci“.

25.03.2019 5 z 5

Santería Santería Veronika Šulcová

V pořadí 2. kniha autorky "Vúdú". Kniha má podobné rozvržení jako její 1. práce: na začátku knihy se seznámíte s politickými a historickými reáliemi, které jsou nutné pro hlubší vhled do povahy tohoto afro-karibského náboženství. V knize najdete originální informace, které v jiné česky psané publikaci nenajdete. Rozsahem i obsahem se jedná o unikát. Kniha je opět obsáhlejší, ale čte se snadno.

13.09.2018 5 z 5

Vúdú magie a náboženství Vúdú magie a náboženství Veronika Šulcová

Běžného čtenáře kniha překvapí, protože nejde o "hollywoodské" či "temné" vylíčení "nebezpečného" vúdú, ale o objektivní představení živého náboženství, které má ve světě stále více přívrženců. Na pozadí historických a politických reálií uvedených v knize si čtenář lehce udělá obrázek, za jakých okolností se vúdú zrodilo a proč je úplně jiné, než jak se nám v "béčkových" filmech tvrdí. Kniha má i praktickou část věnovanou magickým úkonům, které si lze vyzkoušet. Kniha se hezky čte.

13.09.2018 5 z 5