Slovo o pluku Igorově / Slovo o polku Igorevě (dvojjazyčná kniha)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Roku 1185 se novgorodsko-severský kníže Igor Svjatoslavič vydal na pochod proti kočovným turkickým Polovcům. Jeho výprava dopadla neslavně, a právě o ní podává svědectví tento věhlasný staroruský epos. Jedná se o významnou slovanskou písemnou památku, která se po revoluci při odklonu ČR západním směrem stala pro českého čtenáře neprávem opomíjenou až přehlíženou. Po letech konečně přichází toto slavné dílo v novém českém překladu. Kniha je navíc dvojjazyčná a může tak být velmi užitečnou pomůckou pro studenty ruského jazyka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372442/big_slovo-o-pluku-igorove-lSs-372442.jpg 42
Žánr:
Mytologie, Historie, Jazyky, lingvistika

Vydáno: , Černý Drak
Originální název:

Слово о полку Игореве (Slovo o polku Igorevě), 1185


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Slovo o pluku Igorově / Slovo o polku Igorevě (dvojjazyčná kniha)

PerchtaR.
11.04.2019

Kniha je velice hezky zpracovaná. Seznamuje čtenáře nejen se samotným obsahem daného literárního díla, ale přesvědčivě odkazuje na jeho velký význam pro všechny slovanské národy, který tkví zejména v uvědomění si důležitosti jednoty a svornosti. Knížku ze srdce doporučuji zejména (nýbrž nikoli výlučně) milovníkům historie, slavistům a studentům ruštiny.

Miro.slav
18.09.2018

Luxusné prevedenie polemického staroruského eposu. Text je dvojjazyčný, doplnený ilustráciami a mapkou. Úroveň prekladu a celého diela znižuje odvolávanie sa prekladateľa na tzv. Velesovu knihu. Nechám však stranou problém autenticity celého eposu a iba dodám, že na jedno čítanie je to ťažký text (určite sa k nemu ešte vrátim).