peprenka12 peprenka12 komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

tuto knihu jsem nedavno docetla kvuli maturite. je napsana zvlastnim, ale bohatym jazykem, clovek si musi nekdy domyslet vyznam slova - ale urcite stoji za precteni. po zacteni jsem celou knihu hltala a vtahla me do deje, pribeh je dobre promysleny a krasne sepsany. pokud jako maturant/ka vahate zda precist ci ne, tak urcite doporucuji.
5/5

07.05.2021

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

kniha me moc bavila, je zajimava a casto se v ni vyskytuji barvite popsane pasaze. nejvic se mi libi crowley a jeho nebojacne kyticky, tema, u ktereho jsem se hodne nasmala. nektere pasaze jsou trosinku zdlouhave, bez dialogu, ale i tak se mi pribeh moc libil a kniha patri mezi me oblibene. urcite se k ni znovu vratim a doporucuji precist, pokud jste fanousky nadprirozena.

Černooká Černooká Anna Musilová

dobre zpracovana kniha, s hlavni hrdinkou jsem se chvilemi ztotoznovala, pote me zacala malinko lezt na nervy s temi naladami :D pribeh je rozhodne zajimavy a smutny, hororova atmosfera nechybi. kniha je napsana hezkym jazykem, cte se plynule a je graficky moc dobre zpracovana, precetla jsem ji jednim dechem. mnohdy davam prednost zahranicnim autorum, ale ceska autorka me mile prekvapila. mohu jen doporucit:)

Sedm strašidelných příběhů Sedm strašidelných příběhů Brian Jacques

knizka, kterou jsem cetla v mem detstvi, je napinava a ma promysleny dej. je to malinko hororove, ale ja jsem od malinka fanynka hororu a proto se mi to hezky cetlo. sice to nebylo strasidelne, ale libilo se mi, ze to je takove odpocinkove a nadprirozene. zaroven je kniha moc hezky graficky zparcovana, ilustrace jsou nadherne (pan barta si na nich dal opravdu zalezet).

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

tuto knihu jsem cetla, kdyz jsem byla mladsi a zamilovala jsem se do ni takzvane az po usi. je krasne napsana a u fantazie se meze nekladou, podobny napad jsem zatim tedy nikde nevidela. je to take bohuzel smutny pribeh, ale pamatuji se, ze jsem knihu hltala a stale se tesila na dalsi a dalsi kapitoly. pribeh vas jednoznacne vtahne do deje a vlastne je to tak hezky popsane, ze bych si ji ted nejradsi precetla znovu. urcite doporucuji, je to poutave a pribeh si oblibite.

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

rada bych tuto knihu ohodnotila kladne, ale v deji jsem se bohuzel ztracela, nejake pasaze jsem nechapala, snazila jsem se preskakovat delsi odstavce a po kazde kapitole jsem premyslela o cem vlastne byla a proc stale pokracuji ve cteni... myslenkove autor uvazoval hodne detailne a fantaziroval, na muj vkus mozna az moc, kniha se mi bohuzel cetla spatne. dostala jsem ji zadanou od profesorky k maturite (potom jsme z toho museli samozrejme psat test, takze nebylo moc na vyber). sama bych si tuto knihu asi nikdy neprecetla a nevim, jestli se k ni nekdy vratim.
hodnotim 2/5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

klasika, mnoho del je z kytice zpracovano i filmove, i kdyz jsem nic z toho nikdy nevidela. knihu jsem cetla k maturite, asi nejvice se mi libil vodnik, svatebni kosile nebo polednice (vlastne ty nejznamnejsi povidky). v nekterych pasazich jsem se doslova ztracela a musela jsem neco cist i vicekrat, ale urcite doporucuji, kytici by si mel precist urcite kazdy.
hodnotim 4/5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

urcite doporucuji precist, je to klasika. ale uprimne jsem od toho mozna ocekavala vice, nebavila me pasaz ve vezeni, ale jinak me to nadchlo a docela se mi to libilo. mozna, ze kdybych toto nedostala zadano od profesorky k precteni k maturite a nemusela z toho delat rozbor, libila by se mi kniha vice...
hodnotim 3,5/5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

kniha se mi moc libila, vybrala jsem si ji do maturitni cetby. byla hezky napsana a cetla se mi svizne, ackoliv jsem ji nedocetla celou. pokud vahate, urcite doporucuji precist, je to nenarocne cteni.