PavlínaAlžběta PavlínaAlžběta komentáře u knih

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Naprostá spokojenost a to jsem občasný fanda erotického žánru. Padesát odstínů byl pro mě doslova brak, ale tato kniha společně s dalšími díly mě mile překvapila a příjemně naladila. Samozřejmě jsou pasáže přetažené za vlasy a někdy mě hlavní hrdinka iritovala, ale erotický příběh psaný mužem s dobrou zápletkou a ještě ve stylu Danteho, kterého zbožňuji jsem přečetla jedním dechem, a stejně tak se jsem se vrhla na další díly, ke kterým bych už sem tam připomínky měla, ale to až u recenzí dalších dílů.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pro věčného romantika a milovníka historie a to především 19. století je tato kniha pokladem a klasikou. Příběh dvou sester Elinor (rozum) a Marianny (cit) je znám i ve filmové podobě, který jsem ale nikdy neviděla a ani po tom netoužím. Dvě charakterově rozdílné sestry a přesto se milující prožívají svůj příběh lásek, životního zklamání a nových nadějí, poznávání okolí, smetánky, zábav, které mnohdy byly spíše nucenou zábavou spousty nového v jejich životech. Do příběhu vás velmi lehce vtáhnou a s fantazií jsem si představovala každý koutek krajiny, domů a vznešených sídel, vzhledy všech hrdinů a hrdinek, nemohla jsme se dočkat jak děj bude pokračovat. Jane Austenová má v mé knihovně čestné místo s dalšími romány a ráda se k ním vracím.

Světla andělů Světla andělů Diana Cooper

Knihu jsem dostala jako dárek do nemocnice a velmi se mě líbila a mohu tvrdit, že i pomohla se snad rychleji uzdravit. Čtivé, během pár hodin jsem se seznámila s Anděly z různých dimenzí s různými poslání a příběhy lidí, kteří se s Anděly setkaly a zažili různé emoční prožitky. Je to čtení na uklidnění, odlehčení od všedních či těžkých chvil. Nestane se z vás blázen, ale budete se si po přečtení všímat mnohem více znamení kolem sebe. Za knihu jsem ráda a doporučuji, kdo chce utéct na chvíli pryč z našeho světa a seznámit se s bytostmi co nás chrání.

Vesmírný objednávkový servis Vesmírný objednávkový servis Bärbel Mohr

Zakusila jsem i tuto knihu jakožto přej si a bude ti dáno. Několik podobných knih jsem četla, které se mě líbily a "fungovaly" :). Autorka se snaží neustále čtenáři vysvětlovat velmi lehký postup až na způsob hraní dítěte, nekonečně zážitků a rad, ale já jsem se nemohla a nemohla začíst... kniha pro mě byla nekonečnou a to je při tom tenká "jednohubka". Od autorky mám ještě jednu knihu a zatím ji nechávám v knihovně. V tomto žánru jsou mnohem lepší knihy, které se lépe čtou a čtenář při čtení z nich má i větší radost, naději apod. Zde jsem neměla nic z toho, jen jsem netrpělivě čekala na dočtení. Bohužel.

03.12.2017 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tak bohužel humbuk, obrovská propagace a nadšenost všech, ve mně neprobudil žádný požitek ze čtení této "hrůzné" detektivky, jak je všude udáváno. Autor se pravděpodobně inspiroval starším filmovým thrillerem Vraždy podle Jidáše, jelikož celý příběh mě tento film při čtení připomínal. Londýnská policie byla jak z Kocourkova a postava inspektora mě doslova iritovala. Několik morbidních scén udělalo z knihy napínavý thriller, ale mezi oblíbené tuto knihu přiřadit nemohu. Už jsem ji nechala putovat přečíst dál. Třeba někoho více nadchne.

03.12.2017 2 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Archiv byl první seznámení s touto mladou spisovatelkou, která má obrovské nadání pro fantazii. Nejsem fanda Young Adult literatury, ale na doporučení jsem dala tomuto žánru šanci. Kniha mě nezklamala, ani neokouzlila. Mlaďounká hrdinka zasvěcená svým dědečkem do fantastického světa s nadpřirozenými schopnostmi, které zdědila a stala se jednou z tajemných pracovníků "správců" tzv. Archivu. Děj se chvílemi táhl a přesto byly i části velmi napínavé. Světy živých a mrtvých, postav zastávající různé role, jak v Archivu, tak i ve vnějším světě, boje se zlem, záhady úmrtí, sympatie mezi dvěma mladými lidmi a navrácení rodiny do normálního života po ztrátě malého syna. Musím uznat, že námět a celé dílo se povedlo, ale myslím, že četba je to přece jenom pro mladší čtenáře. Věřím, že si po čase opět nějakou fantazy či literaturu Young Adult ráda přečtu.

03.12.2017 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

To se nedalo...strašné

02.12.2017 odpad!

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Velmi povedená povídka. Dle anotace i obalu malé knížčtičky čtenář čeká trochu jiný styl četby...horor, thriller, duchařina, ale mně se toto ani ne půl hodinové počtení líbilo. Styl psaní spisovatelky je skvělý a zpočátku to vypadalo na Bůh ví jaké hororové čtení, ale to se nekonalo. Závěr byl překvapující a toho autorka chtěla na rozdíl od svých jiných románů docílit a povedlo se jí to. Škoda, že je povídka příliš krátká, já bych ještě nějaké to napětí přidala. Doporučuji

02.12.2017 4 z 5

Vraždy aristokratek Vraždy aristokratek Christine Trent

Tato kniha bylo první seznámení s autorkou. Upřímně mě na první pohled zaujala obálka a po přečtení anotace, jsem si knihu hned objednala. Z počátku jsem se zalekla mnoho postav a mnoho jmen. Autorka ale tento problém vyřešila hned v titulní části knihy, kde je seznam postav a jejich rolí. Ať šlo o samotnou královnu Viktorii, její rodinu, aristokraty, komorníka, až po sluhy. Kniha nás zavádí do viktoriánské doby a to přímo do zázemí královské rodiny, kde se odehrávají různá tajemství, ale především zvláštní úmrtí šlechtičen spjaté s královskou rodinou. Královně Viktorii její komorník vykládáním karet sděluje, že se bude dít něco tajemného a hrozného. Hlavní hrdinka Violeta, majitelka luxusního pohřebního ústavu a zřizovatelka pohřbů, letitá přítelkyně královny má za úkol všechna tajemství odhalit. Do děje je zapleten i spolek žen boje za ženskou národní ligu za zrušení Zákona o pohlavně přenosných chorobách a celkové za práva žen, detektivové ze slavného Scotland Yardu a další postavy z královského služebnictva, včetně jejich životů. V knize je popsána i situace za doby královny Viktorie co se týče chudinských dělníků a jejich práv. Kniha je čtivá, napínavá a Violeta je velmi sympatická postava. A vyřešení všech tajemných úmrtí a všeho tajemna co se odehrává kolem??? To si přečtěte, nebudete zklamáni.

02.12.2017 5 z 5

Příběh Violety Příběh Violety Marquise de Mannoury d´Ectot

Erotické příběhy mám ráda, jakmile to nepřipomíná 50 odstínů. Historický francouzský románek, u kterého se dlouho uvažovalo, zda román napsal muž či žena. Dílo je nakonec připsáno francouzské šlechtičně. Příběh mlaďounké hrdinky Violety a sympatického Kristiána, který Violetu ochraňuje a zasvěcuje do lásky. Část knihy lesbické lásky, bych klidně vynechala, přesto kniha nebo spíše knížtička pěkně popisuje nejen situace, city hrdinů, ale i popis okolí. Na oddych pěkné čtení.

02.12.2017 5 z 5

Vášeň a rozum – Láska v době libertinů Vášeň a rozum – Láska v době libertinů Pierre Choderlos de Laclos

Přiznávám, že na tuto literaturu, nedám občas dopustit, i když bývá někdy i pro dnešní svět zvrácená. Vášeň a rozum (Láska v době libertinů) obsahuje tři krátká díla od spisovatelů z 18. století, kteří v dané době byli za tzv. zvrhlíky a jejich díla zakázaná. První román je z pera Boyera d´Argense - Tereza filozof, kde erotiky opravdu není málo a o román se v dané době šířil ilegálně, právě díky erotickému podtextu. Druhý román je spisovatele Choderlose de Laclose, který je znám svým románem Nebezpečné známosti, v této knize se nachází esej O ženách a jejich výchově, kde se spíše popisuje žena od dětství až po smrt, jako bytost silnou, krásnou, šťastnou. Třetí část je novela od Vivanta Denona Není zítřku. Novela pojednává o nicotnosti, intrikách, svádění, nezávaznosti. Do knihy je zasvěceno i francouzské osvícenství a hlavně libertinství. V knize se nachází několik dobových erotických obrazů z 18. století. Tak jako my dnes, měli i naši předci potřeby, chutě a oblibu nejen v lásce, svádění, ale i v sexu.

02.12.2017 4 z 5