Pavlína39 Pavlína39 komentáře u knih

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Já vlastně ani nemám slov... Pořád nechápu, jak se něco takového v dnešní době může dít. Silný příběh, který by si měl přečíst každý. O tomto tématu se skoro nikde nemluví (jak je mimo jiné napsáno v knize) a jen minimum lidí je se situací Ujgurů obeznámeno. Určitě doporučuji přečíst.

31.03.2022 5 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Skvělá kniha, jakmile se člověk začne, nemůže se od ní odtrhnout. Má to úplně jinou atmosféru, když čtete o reálných případech. Líbilo se mi, že prakticky všechny případy se odehrávaly na území Prahy, kde bydlím celý svůj život a všechna tato místa dobře znám. Člověk se po přečtení tedy trochu bojí v noci vycházet z domu, nicméně kniha je úžasná, mohu ji vřele doporučit.

25.11.2020 5 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Bála jsem se, že kniha bude zahrnovat hodně zastaralých informací a nebude v ní tolik aktuálních témat, jelikož je z roku 1995. Ale ono to vlastně ve výsledku vůbec nevadilo, kniha obsahuje spoustu skvělých témat, je zajímavě napsaná a opravdu dobře se čte. Pokud máte problém se zvládáním emocím, mohu jenom doporučit. Po přečtení mohu říct, že mě četba této knihy posunula dál.

19.11.2020 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Zajímavá kniha, určitě vhodná pro ty, kteří spánek nepokládají za důležitý a spí nepravidelně a málo. Je hodně obsáhlá, přes 400 stran na téma o spaní je podle mého názoru zbytečně moc. Doporučila bych asi spíš lidem co mají se spánkem potíže. Pokud spíte 7-8 hodin denně a ještě k tomu víte co ne/dělat před spaním pro kvalitu spánku, nebude pro vás četba až tak přínosná.

19.11.2020 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Určitě je to zajímavá kniha s dobrými poznatky, ale je podle mého názoru zbytečně zdlouhavá a témata se omílají pořád dokola. Hlavně teda druhá polovina knihy se neuvěřitelně táhne a dokopávala jsem se asi půl roku k jejímu dočtení. Na to jaký to mělo boom, jsem čekala něco přínosnějšího a že se alespoň dozvím něco, co o tématu ještě nevím. Nestalo se.

19.11.2020 2 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Ke knize mě táhla asi hlavně ta dobrá recenze a to, že psychologii mám ráda a její četbu vyhledávám. Některé části jsou zajímavé. Nicméně mi tedy vůbec nesedl styl psaní. Autorka mě ke konci začala vyloženě iritovat svým způsobem pokládání otázek a snahy vložit svůj názor na dané téma.

19.11.2020 2 z 5