Pavlaj Pavlaj komentáře u knih

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Škoda, že hodnocení je možné jen na pět hvězd, pokud by bylo na 10, dala bych 10. Tématem vztahů mezi sourozenci a mezi rodiči a dětmi mě knížka oslovila nejvíc z Hosseiniho knih. Což bych po tom, co jsem přečetla Lovce draků, nikdy nevěřila, že řeknu.

13.06.2017 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Příběh je trochu moc velká romantika, ale reálie Jamajky, historie otroctví a maroonů moc pěkné. Jako oddychovka na léto fajn. Na plné čtyři hvězdy to není, tak na 70%.

13.06.2017 4 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Tím, že je psáno formou mailů, dopisů a chatových konverzací, čte se hezky a lehce. Pocity ženy, která vychovává dítě sama, jsou popsané hodně přesně, stejně jako lepení rozbitého vztahu a občasná osamělost. Naštěstí je podané s velkou formou nadsázky a vtipu. Moje první knížka od této autorky, docela se líbila, ale vyděsil mě přeslazený a patetický epilog. Pokud jsou ostatní její knížky psané stylem jako tento závěr, tak už s ní nechci mít nic společného.

09.06.2017 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Oddychovka, pokud máte náladu na hledání starých rodinných tajemství a občas nějaký exotický exteriér. Spousta klišé, kdy starý rozkrývaný příběh je samá tragédie, zatímco současný končí romantickým happy-endem. Čte se to dobře, v ničem nepřekvapí, na pauzu mezi hodnotnější literaturou docela dobrý.

23.05.2017 4 z 5

Šafránový měsíc Šafránový měsíc Nicole C. Vosseler

Ten příběh byl trochu moc "do červena" (jeden z komentářů na cbdb.cz: "do každýho, koho potkala, se šíleně zamilovala" to asi přesně vystihuje :-)), ale popis prostředí a reálií moc pěkný. Atmosféra pouště vylíčená moc krásně a pocity ženy, která ve své době vybočovala, protože jí nezajímaly šaty a bály, taky.

11.05.2017 5 z 5

Orlí hnízdo Orlí hnízdo Patricia Shaw

Osidlování Austrálie a osud domorodých Aboriginů i Kanaků mě vždycky fascinoval, takže pro mě přesně ta správná kniha. Zatímco jiné romány téhle autorky mají občas trochu moc vztahů a romantiky, tak tohle bylo podle mě tak akorát.

11.05.2017 5 z 5

Miloš Havel - český filmový magnát Miloš Havel - český filmový magnát Krystyna Wanatowiczová

Přestože je zpracované faktickým, dokumentačním způsobem, čte se jako detektivka. Neuvěřitelný osud.

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Vůbec nevím, co jsem vlastně čekala, asi jsem se bála, aby nezavánělo červenou knihovnou. Ale příběh je krásný, skutečný, pro mě nečekaný. Nechápu český název, hlavní postavou knížky pro mě není vikářova žena, ale sufražetka Cat - jedna z nejhezčích postav, o jakých jsem v poslední době četla. Moc pěkné čtení.

07.05.2017 5 z 5

Tajemství rytířů Templu Tajemství rytířů Templu Jiří Stibral

Nesmírně zajímavé téma a zajímavá fakta, slabší je ale jazyková stránka, místy i chronologicky nesmyslně skáče v čase. Kniha očividně neprošla redakční úpravou, zůstaly překlepy, nesmyslné formulace, chyby dokonce i v letopočtech.

03.05.2017 3 z 5

Úzká cesta na daleký sever Úzká cesta na daleký sever Richard Flanagan

Kniha určitě jiná, zvláštní, přesvědčivá a silná. Ale dost dlouho mi trvalo se začíst a rozhodně neplatilo, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Spíš (hlavně v první půlce) jsem se do čtení musela nutit a nebylo to ani tak kvůli popisu hrůz v zajateckém táboře, jako spíš kvůli rozvláčným pasážím o citech a náladách hlavního hrdiny.

30.01.2017 4 z 5

Všechny podoby lásky Všechny podoby lásky Aminatta Forna

Koupeno v Levných knihách za 69 Kč, navzdory příšerné obálce, protože Afrika a Commonwealth Prize. Bez jakýchkoli očekávání. Dost mi trvalo se začíst, prvních 100 stran mi přišlo nezáživných, ale nakonec - nádherný příběh.

19.07.2016 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Přečetla jsem jedním dechem a nad stránkama si postupně rovnala i vlastní zážitky z Afriky. Ač nejsem lékař a nemusím rozhodovat, kdo bude žít a koho nechat zemřít, většina ostatních postřehů a dojmů z Afriky i místního zdravotnictví mi přišla úplně přesná. Včetně naprosté neschopnosti odpovědět po návratu na otázku "Tak jaký to tam bylo?".......

16.07.2016 5 z 5